מדיה

'שירים ושערים' עוזבת את קול ישראל - לטובת הרדיו האזורי

ליגת העל תשודר מהשנה ברדיו חיפה, דרום, ת"א, ירושלים וגלי ישראל, עם אופציה לתחנות נוספות, לאחר שהזכויות נרכשו ב-400 אלף ש' - חלקם במזומן והיתר בזמן אוויר
אלכסנדר כץ |  8
הפועל באר שבע נגד מכבי תל אביב (צילום אסף הופמן, באדיבות אתר ישראל ספורט)
קבוצה של תחנות רדיו אזוריות תשדר מהעונה הקרובה את משחקי ליגת העל בכדורגל - כך נודע לאייס. ההחלטה התקבלה לאחר קיום מכרז בו התמודדה רדיו חיפה בשם קבוצת תחנות ישראל, וקול ישראל, מחזיקת הזכויות עד כה.
במסגרת העסקה, ישלמו התחנות למנהלת ליגת העל 400 אלף שקלים עבור זכויות השידור, מהם 180 אלף שקל במזומן ועוד 220 אלף במחירון שפ"א (החברה המטפלת בשידורי הפרסומות ברוב תחנות הרדיו האזוריות, א"כ) לטובת תשדירים למנהלת ולקבוצות ליגת העל - במה שמוגדר כשרות לקהילה. המכרז הוא לשנה אחת עם אופציה לשנה נוספת.
לאורך עשרות שנים שודרו המשחקים ברשת ב', למעט הפסקה קצרה בה המשחקים שודרו ברדיו ירושלים. לפני שנתיים נפתחה אופציה לתחנות רדיו בפריפריה לשדר את משחקיהן של הקבוצות מאותו אזור, כך שרדיו חיפה שידרה את משחקיה של מכבי חיפה מאצטדיון סמי עופר, ואילו רדיו דרום את משחקי הפועל באר שבע ומ.ס. אשדוד מוורסמיל ואחר כך מטוטו-טרנר. כמו כן שודר המשחק המרכזי באתר גל"צ.
לפני כשבועיים יצאה מנהלת ליגת העל במכרז חדש המחייב שידור ארצי. במצב כזה האופציות לא היו רבות: קול ישראל של רשות השידור, שתיסגר באמצע השנה הבאה, והתאגדות של מספר תחנות רדיו אזוריות שייצרו פריסה ארצית של השידורים. 
דני נישליס, בעלי רדיו חיפה והתדר הנוסף שלו רדיו חם אש, רצה מאד את שידורי הכדורגל והוביל את המכרז מצידם של חבריו לקבוצת תחנות ישראל - רדיו תל אביב, רדיו דרום וגלי ישראל. לקבוצה זו הצטרפה גם תחנת רדיו ירושלים. כמו כן צפוי נישליס להציע את הזכויות גם לרדיו קול רגע באזור העמקים, רדיו אמצע הדרך באזור השרון, ורדיו קול הים האדום באילת. לא מן הנמנע כי הפקה מסוג זה תכלול גם את אתר ONE
התחנות צפויות להפיק משדר מרכזי בסגנון 'שירים ושערים' המיתולוגית שכולל 4 משחקים, אולם תהיה האפשרות הטכנית לבודד את סיב השידור באמצעות אפליקציה מיוחדת, וכך כל תחנה תוכל להתמקד באיזה משחק בו היא מעוניינת, ולקבל פריצות ממשחקים אחרים. הסיבה לכך היא שבתחנות הפריפריאליות יותר - רדיו חיפה ורדיו דרום, הקבוצות המקומיות דומיננטיות יותר מבחינת קהל המאזינים המקומי, וכך אופציה כזו תאפשר לתת למאזין יותר שידור מהקבוצה שלו. המכרז גם יאפשר לקבוצת התחנות לשדר את משחקי הליגה הלאומית בימי שישי, אולם אין התניה כזו.
במנהלת ליגת העל סירבו להתייחס. את תגובת אנשי רדיו חיפה לא ניתן היה להשיג. 
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  שירים ושערים
  אבישי 05/09/2016 09:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בושה וחרפה שאין שידורים מגרשים הכדוררגל בתוכנית שירים ושערים ברשת ב
  סגור
 • 6.
  למה אין כעת שידור???!!! (מחזור1) (ל"ת)
  מפה לשם 20/08/2016 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  ז'וז'ו אבוטבול הוא בושה לאינטליגנציה. מזל טוב!!! (ל"ת)
  מנש 18/08/2016 10:06
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 4.
  ביטול שירים ושערים ברשת ב'
  יובל עזרא 16/08/2016 16:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "ברוך שפטרנו מעונשו של זה" פשוטו כמשמעו לאחר 3 עונות שרשת ב' שידרו את שירים ושערים ללא זיכיון סופסופ נפטרנו מהם ב"ה כפי שקראתי רדיו חיפה זכתה זה צעד נבון לחכם בטוחני שהרדיו האזורי ישדר את משחקי ליגת העל בצורה הטובה ביותר לא יעלה על הדעת שרשת ב ישדרו ללא זיכיון אני מקווה שהרדיו האזורי הזכיין של שידורי ליגת העל בכדורגל ינסו לעקוב אחרי רשת ב' ולודא שאכן אינם משדרים במידה ורשת ב' ישדרו שוב ללא זיכיון ייאלץ הרדיו האזורי להוציא נגדם צו מניעה כזכור לפני 14 שנה בעונת 2001-2 זכתה רדיו ללא הפסקה במכרז לשידורי ליגת העל והנה כעבור 2 מחזורים בלבד הוצא נגדם צו מניעה ורשת ב' הפסיקו לשדר אנא מכם בבקשה בדחילו ורחימו רדיו חיפה הזכיין של שידורי ליגת העל בעונת 2016-17 תואילו בטובכם לעשות כן ואותו הדבר בדיוק כפי שעשו רדיו ללא הפסקה עקבו אחרי רשת ב' וודאו שהם אכן אינם משדרים במידה ואכן ישדרו מומלץ באופן הדחוף ביותר ובהקדם האפשרי להוציא נגדם צו מניעה והעיקר שאני חובב כדורגל מושבע מבטיחכם שאשמח לשמוע את הרדיו האזורי משדר העונה אחלה שלכם יובל
  סגור
 • 3.
  שירים ושערים
  מבפנים 16/08/2016 15:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כבר שודרה בתחנות מקומיות לפני מספר שנים. אחרי שנתיים המקומיות ויתרו על השידור והתכנית חזרה לקול ישראל, מקומה הטיבעי.
  סגור
 • 2.
  איזה כיף שגם ברדיו ירושלים!!! (ל"ת)
  יוסי 16/08/2016 11:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן
  יבש 16/08/2016 11:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הגיע הזמן, שרון פרי וזוזו אבוטבול יצרו תוכנית רדודה בכל קנה מידה. כולי תקווה שמנהג השמעת שבוע טוב בצאת השבת יימשך. בהצלחה.
  סגור
 • שרון פרי מאוד מקצועית. ז׳וז׳ו זה סיפור אחר. (ל"ת)
  אחד שמבין - שער 13 16/08/2016 14:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור