מדיה

רדיו קול חי משנה אסטרטגיה: פיטר חמישה מ-7 עובדי האתר

האתר פעל כמערכת אוטונומית אבל לא הצליח להוות תחרות ל'בחדרי חרדים' ו'כיכר השבת'. עם שותף חדש בתחנה - אבי בר, הוחלט כעת על שינוי עבודתו והוא יתבסס על תכני הרדיו
אלכסנדר כץ |  1
רדיו קול חי (צילום אלכסנדר כץ)
5 עובדי אתר האינטרנט של רדיו קול חי סיימו את עבודתם באתר - כך נודע לאייס. בסך הכל נותרו 2 עובדים, והאתר עצמו יתבסס יותר על תכני הרדיו ומערכת החדשות של התחנה עצמה.
אתר רדיו קול חי פעל כמעין מערכת נפרדת שכללה עורכים וכתבים, בראשה העורך הראשי של האתר יוסי צלניקר. כך ניסו ברדיו קול חי להגביר את האפשרות של האתר להיות דינמי יותר מאתר המתבסס על תכנים המתקבלים מרדיו עצמו. 
לפני כחצי שנה נכנס אבי בר כשותף חדש לתחנה, והוא מחזיק קצת פחות מ-40% מקול חי, מול קצת יותר מ-40% לחברת קרדן ישראל ו-20% הנמצאים בבעלות 2 שותפים נוספים. בר שותף בחברת אימג'ן מדיה המחזיקה בערוץ 20, ערוץ TRACE ספורט ואתר תוכן הגולשים kick.co.il. בעבר היה המנכ"ל הכל יכול של ערוץ הספורט
בר הצטרף לתחנה בתקופה הטובה שלה - אחרי שהצליחה להחזיר את ההובלה מבחינת החשיפה לשידוריה, מידי קול ברמה, תחנת הרדיו הצעירה והמתחרה. על פי סקרי TGI האחרונים, גם הכלליים וגם החרדי, עולה כי קול חי זוכה לחשיפה גבוהה מזו של קול ברמה. 
הערכות בסביבת התחנה היא כי הוחלט כעת להקטין את הוצאות התחנה שמונה כ-100 עובדים, למרות שהיא נחשבת בשוק הרדיו האזורי לרווחית. סיבה נוספת היא שבמסגרת התכנית האסטרטגית, הבינו בתחנה כי לא יוכלו להוות איום על האתרים החרדיים הגדולים בחדרי חרדים וכיכר השבת, וזאת לאחר שהציב לעצמו קווים ברורים כשלא הציג תמונות נשים ולא דן בידיעות שבמגזר החרדי נמנעים מלהזכיר - כגון עבירות מין וסמים. 
אחד המפוטרים הוא יעקב גרודקה, שכבר מונה לכתב הפוליטי של 'בחדרי חרדים' במקומו של עקיבא ווייס שעבר לתאגיד השידור הציבורי. שאר המפוטרים הם ישראל פריי, ארי וידר וישראל אוחיון. עובד נוסף שיפסיק לעבוד באתר הוא איתי גדסי, אולם הוא ימשיך בתפקידו ברדיו ככתב פוליטי. 
מנכ"ל רדיו קול חי אבי רוזן אמר לאייס: "אינני נוהג להתייחס לנושאים פרסונאליים בתקשורת. רדיו קול חי פועל וגם האתר שלו, והוא ימשיך לתת את התכנים שהעניק עד כה. הצופים והגולשים מוזמנים להמשיך להינות מהתכנים שנתנו עד כה". 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מומלץ לכול העיתונאים להצטרף לאגודת העיתונאים בירושלים
  חשוב ביותר 02/09/2016 08:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אגודת העיתונאים בירושלים נותנת ייעוץ משפטי ומעניקה הגנה משפטית מצויינת לכל חבריה . האגודה נותנת תמורה הולמת ביותר לתשלום החודשי הנמוך שהיא גובה מחבריה וכמו כן דואגת להשתלמויות וכיו"ב. ממליץ בחום לכול עיתונאי באשר הוא. חפשו "אגודת העיתונאים בירושלים"
  סגור