מדיה

לידיעת ביטן: התאגיד כבר הכין את לוחות השידורים לינואר

בתאגיד טוענים כי הם מוכנים לשידור על פי חוק בתחילת ינואר - בניגוד לטענות יו"ר הקואליציה ומי שפועל לביטולם. רוח "חוק ביטן" הנושבת פוגעת בגיוס העובדים, הפוליטיקאים מתעלמים מבכירי התאגיד
אלכסנדר כץ |  8
משרדי תאגיד השידור הציבורי בהקמה 'כאן' (צילום צילום גולשים)
למרות הטענה של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן כי תאגיד השידור הציבורי כאן לא יהיה מוכן לשידור על פי חוק בתחילת 2017, והמהלך לביטול התאגיד והחזרה למתווה רשות השידור – בגיבוי השקט של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ב'כאן' ממשיכים בהליכי ההקמה והפרוגרמינג בטלוויזיה וברדיו נמצא בהרכבה וחלק מהלוחות כבר מוכנים לשידור, עם העלייה המתוכננת לאוויר ב-1 בינואר.
לאייס נודע כי לוח השידורים של ערוץ 1 החדש יורכב בתקופה הראשונה לפעילות הערוץ ממהדורות חדשות, תכניות אקטואליה וענייני היום, תחקירים, שידורים דוקומנטריים חלקם ברכש וחלקם בהפקה פנימית, ועוד. מדובר יהיה ב-4-5 שעות שידור ראשוני בכל יום, יותר ממספר שעות השידור הראשוני בערוץ 1 הנוכחי, המורכב מ'מבט', מגזיני אקטואליה בערב, ותכניות תחקיר, חלקן מחו"ל. בשלב זה לא יהיו דרמות משום שזמן הפקתן ארוך משמעותית מתכניות שאינן מתוסרטות.
במקביל, כפי שפורסם באייס, מנהלת הרכש של כאן, אסנת אדן, ביקרה השבוע ביריד מיפ בקאן כדי לרכוש תכנים לתקופת העלייה לאוויר. "אנחנו מחפשים דרמות, קומדיות וגם סרטים דוקומנטריים", אמרה אסנת אדן לאייס בשבוע שעבר, והצהירה כי למרות זאת - רוב לוח השידורים של ערוץ 1 החדש עם עלייתו לאוויר, יהיה ישראלי ולא רכש.
בנוגע לרדיו, קול ישראל החדש יורכב גם הוא מ-8 רשתות, כאשר המובילה היא כאמור רשת ב'. לוחות השידורים של התחנות אושרו, כאשר הלוח של רשת ב' החדשה יהיה דומה לזה של הישנה – ויכלול חלק לא קטן מהנכסים הפופולאריים והמוכרים של הרדיו, ורצועות השידור הוותיקות ישמרו ברובן על זהותן ושעות שידורן הרגיל. אבל הלוח יורכב גם מתכניות חדשות.
אבל לצד האופטימיות הזאת, נראה כי הרוח שנושבת מהמהלך של ח"כ ביטן משפיעה על קצב גיוס העובדים לתאגיד. מ-35 גיוסים לשבוע, המספר ירד לכ-20 בשבוע בשבועות האחרונים. בסך הכל התקיימו בחודשים האחרונים לא פחות מ-2,000 ראיונות. מן הצד השני, ישנן עזיבות בודדות מתוך 530 האיש שגויסו עד כה. גורם בתאגיד אמר לאייס כי התנהלות ביטן "יצרה אצלנו העובדים תחושת אנדרדוג, מה שמחזק את הרצון להישאר ולהילחם על קיומו של התאגיד".
הצעת החוק של יו"ר הקואליציה ביטן לביטול התאגיד והשארת רשות השידור, מצליחה לעורר ספקות גם אצל אלה שהאמינו כי התאגיד קום יוקם. "נראה שאפשר להיות יותר סקפטיים לגבי התאגיד, ונראה שהמהלך של ביטן עוד עשוי להצליח", אמר גורם ברשות השידור, שהתנגד להקמת התאגיד, אבל גם אינו תומך בהתנהלות הנוכחית – של התערבות פוליטית וניסיונות לביטול התאגיד בגלל "הרכב העובדים בה", כפי שהתבטא אתמול (יום ד') ביטן בראיון לגל"צ.
ולמרות כובד העניין במהלך של ביטן - ההיפוך המוחלט להחלטת הממשלה מהשנים האחרונות לתת אור ירוק לסגירת הרשות - אנשי התאגיד לא זכו עד כה שיחות מיו"ר הקואליציה, ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, או מהשר החדש הממונה על תחומי התקשורת צחי הנגבי. ולמעשה על המהלך נעשה מעל הראש של בכירי התאגיד ואפילו רשות השידור.

בתוך כך, אגודת העיתונאים בירושלים פרסמה הבוקר הודעה על פיה היא תומכת בעצמאות העיתונאית של עיתונאי השידור הציבורי, אולם סירבה לגנות את הניסיונות לביטולו של התאגיד, והשארת רשות השידור.
לאורך כל התקופה, באגודה הירושלמית התנגדו להקמת התאגיד, והביעו תמיכה במתווה הרפורמה ברשות השידור, מהלך שגובש לפני מספר שנים ואף החל לצאת לדרך.
בהודעה נכתב כי האגודה "קוראת לבצר את עצמאות השידור הציבורי תוך שמירת הבסיס שהקימה רשות השידור לאורך שנים בזכות עובדים מסורים שהביאו איכות עיתונאית מקצועית למפעל החיים שלהם בה. בכל מסגרת שתקום לאחר היחלצות מתסבוכת מיותרת ויקרה שלא היה בה צורך במהלכי הפירוק - יש לשמור על קיר ברזל מגן בין עיתונות השומרת על זכות הציבור לדעת לבין אינטרסים פוליטיים שלא זה עיקר יעדם".

תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  לא יהיו דרמות??? לא יהיו תוכניות בידור???
  קולנוען זועם 23/10/2016 13:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז למה הקימו אתכם קיבנימט?!?!?!? תקשיבו לי ותקשיבו לי טוב : אתם לא "נבחרתם" כדי לרפד את כיסכם הפרטי. אנחנו תעשייה שלמה שניסנו לשלוח את טובי בנינו לקחת חלק בהפיכת השידור הציבורי לגוף ראוי ויצרני - את כולם דחיתם מנימוקים אלו ואחרים. אבל ביננו ברור שפשוט דאגתם לעצמכם ולחבריכם. לא נסכים שזה יקרה. איפה יו"ר איגוד הבמאים? הלו בחורצ'יק תעמוד כנגד לוח המשדרים הזה ואל תסכים לשחיתות שקורת שם. אנחנו בינתים רגועים אבל לא נסכים לפגיעה בכל מה שאנחנו מאמינים בו!!! עד רמת הבג"ץ.
  סגור
 • 6.
  זה לוח השידורים?
  איש חכם 22/10/2016 18:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התעשייה מחכה לראות עם מה ייצא התאגיד כי זה המבחן האמיתי תוכן תוכן תוכן תוכן ועוד פעם תוכן ואם זה התוכן שלהם אז באמת ביטן צודק ובכלל לא חשוב מה הסיבה לביטול התאגיד כי כשאין תוכן אין סיבה לסגור רדיו מתפקד וערוץ טלויזיה משתפר החלופה לא יותר טובה
  סגור
 • 5.
  לא יודע אם להישאר או לצאת מכאן
  עובד מתלבט 22/10/2016 10:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו שלא ידעתי אם להישאר או לצאת מרשות השידור. עכשיו זה לא לבלוע לא להקיא. שוב פעם מחזיקים אותנו בני ערובה. פוליטיקאים עלובים. הרסו את רשות השידור ועכשיו הורסים את התאגיד.
  סגור
 • 4.
  התאגיד החלום ושיברו
  מפיק 21/10/2016 23:24
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זה לוח משדרים? זה לוח משדרים של טלוויזיה קהילתית. זן חרפה לכל הנוגעים בדבר. איפה התכנים החדשניים שדיברו עליהם? איפה החידוש? לקחת תכנים של ערוץ 1 ולקרוא לזה התאגיד??? מה זו הבדיחה הזאת ולמה היא על חשבוני? חוץ מג'ובים אני לא רואה שום סיבה לקיומו של ה"תאגיד"...
  סגור
 • 3.
  מעניין מי עומד מאחורי המקלדת בתגובות 1-2
  ליאור 21/10/2016 11:42
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בבונים של הליכוד וביטן? טכנאים בטלנים של רשות השידור ששתו לנו את האגרה ונתנו דבר בתמורה? תאגיד "כאן" הוקם בהחלטת ממשלה (בתמיכת ראש הממשלה, גם אם אינו זוכר זאת...) והוא עובדה מוגמרת. דוד ביטן יצטרך למצוא טיקט אחר לרכב עליו בכדי שכלי התקשורת ילמדו מי זה השמנמן הזה שמכרסם בורקסים בישיבות הסיעה.
  סגור
 • מה לא ברור
  יצרן שטיחים 21/10/2016 15:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שטיחים של השקרן. מנוכר רהיטים הפל ליצרן שטיחים:שטייניץ אקוניס הנגבי ביטן מירילה כחלון וכו
  סגור
 • 2.
  תאגיד "חמכאן" נידון להפלה, הוא ושמאלניו המושחתים (ל"ת)
  החמקן 21/10/2016 08:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  התאגיד נולד בחטא היוהרה והוא אנטיטזה לשדור ציבורי. (ל"ת)
  ברנז'ה 21/10/2016 02:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור