קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות
פרסום ראשון

עם כניסת ג'קי בן זקן לכלא: רדיו ירושלים בדרך להחלפת בעלות

הדרג המקצועי ברשות השנייה החל לבצע בדיקה לגבי המועמד לרכוש את התחנה מידיו של בן זקן. עד סוף החודש תתקבל החלטה - אחרי בדיקת בעלויות צולבות, רקע פלילי ואיתנות פיננסית
 |  1
עם כניסת ג'קי בן זקן לכלא: רדיו ירושלים בדרך להחלפת בעלות
ג'קי בן זקן, צילום: בוצ'צ'ו
עד סוף חודש דצמבר צפויה תחנת רדיו ירושלים לעבור בעלות - כך נודע לאייס. המגעים למכירה מתקיימים בין היתר על ידי הנאמן של תחנת הרדיו, עו"ד דוד אסטנג'לוב, מאחר ובעליה הנוכחיים, איש העסקים ג'קי בן זקן, החל לרצות עונש מאסר בשבוע שעבר.
עם הרשעתו של בן זקן, בדקה הרשות השנייה האם בעבירה יש קלון, מה שמונע על פי חוק להחזיק בתחנה אזורית. מאז גזר הדין, התחנה נמצאת בנאמנות אצל עו"ד אסטנג'לוב.

בן זקן, לשעבר בעל השליטה במנופים פיננסים, הורשע בהרצת מניות החברה וקשירת קשת לביצוע פשע. בשבוע שעבר החל בן זקן לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו – 26 חודשים. סעיף 41 א' לחוק הרשות השנייה קובע כי במכרז לקבלת רישיון יכול לגשת אדם ש"לא הורשע בעבירה שלדעת היועץ המשפטי לממשלה יש עמה קלון, ואם הוא תאגיד - מנהלו או אדם שהוא בעל עניין בתאגיד, לא הורשע כאמור". ברשות השנייה פרשו סעיף זה הנוגע לאדם הניגש לקבלת רישיון, גם כאדם המחזיק כבר ברישיון.

ברישיון ב-2008 זכתה קבוצת רדיו הבירה בראשה עמד בן זקן, ובה היו חברים משרד הפרסום אדלר חומסקי, רשת בתי הקפה ארומה ישראל, המפיק והסוכן שי נשר, וחברת לוגיה. בתחילה החזיק בן זקן 51% ממניות התחנה, אולם בהמשך רכש את שאר הבעלות עד שרשם בעלות מלאה על התחנה, באמצעות 2 חברות - 'ג'קי בן זקן יזום ופיתוח בע"מ', וחברה בת 'מכרז ירושלים 2007 בע"מ'.

בימים האחרונים החל הדרג המקצועי ברשות השנייה, בין היתר בייעוץ המשפטי, לקיים בדיקה לגבי המועמד החדש לרכוש את התחנה האזורית, המכיר את בן זקן ואינו מתגורר בירושלים. אותו איש עסקים שזהותו חסויה בשלב זה נדרש להעביר פרטים מלאים על עצמו, גיליון רישום פלילי, תושבות בישראל, איתנות פיננסית, בעלויות צולבות, קשרים אישיים ופוליטיים, ועוד. עד סוף החודש אמורה הרשות לקבוע האם עסקת מכירת התחנה תצא אל הפועל.

לתחנה כעת יש רישיון לשידור ל-9 השנים הקרובות עד למכרז הבא, ועל פי הערכות, היא מרוויחה כמה מיליוני שקלים בשנה - כך ששווייה יהיה נגזרת של לפחות 2 האלמנטים הללו.

מנכ"ל רדיו ירושלים גדי קסטיאל אמר לאייס: "אנחנו פועלים מול הרשות השנייה על פי חוק. כרגע הרדיו נמצא בנאמנות וכאשר תהיה החלטה לגבי הרוכש החדש, נעדכן".

את תגובתו של עו"ד אסטנג'לוב לא ניתן היה להשיג משום שהוא שוהה בחו"ל.



הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש
1 תגובות
1.
אחלה רדיו !!! (ל"ת)
מורן | 06/12/2016 13:59
יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מנהל/ת משרד פרסום אברהם המרכז שלח קו”ח
תקציבאי/ת יהושע TBWA תל אביב שלח קו”ח
מנהל מדיה חסוי המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת תיק לקוחות ידיעות אחרונות המרכז שלח קו”ח
מנהל לקוחות חסוי כל הארץ שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה