מדיה

הארץ מגדיל מענק לעובדיו – וגם את המחיר למנויים

למרות שהעיתון לא עמד ביעדיו המסחריים, הוחלט להגדיל את המענק לעובדים ל-600 ש'. מנוי דיגיטלי יעלה ב-5 ש' כך ש'הארץ' צפויה להגדיל את הכנסתו מסעיף זה ב-1.7 מיליון ש' עד סוף 2017
אלכסנדר כץ |  4
אתר הארץ (צילום מסך)
במקביל להחלטה של מו"ל הארץ להגדיל את המענק השנתי של עובדי קבוצת הארץ-TheMarker, לקוחות השירות הדיגיטלי קיבלו הודעה על התייקרות דמי המנוי הדיגיטלי, וכך גם מנויי גיליון יום שישי של העיתון.
"מאז שנת 2013 אנו משלמים מענק סוף שנה מיוחד לעובדים שנמצאים אתנו לפחות שנתיים, וזאת כדי לבטא הערכה למאמץ של כל אחת ואחד מכם, ואשר גם כתוצאה ממנו אנו מגיעים לתוצאות כספיות אשר מאפשרות את תשלומו", כתב עמוס שוקן במכתב ששלח לעובדי הקבוצה והגיע לידי אייס. "בשנים שחלפו סכום המענק היה 400 שקלים, והשנה הוא 600 שקלים".
שוקן מציין את מצבו הקשה של שוק העיתונות המודפסת, ומצטט את נתוני יפעת כי שוק הפרסום לא גדל בשנים האחרונות". שוקן מציין כי בשנת 2016 "לא עמדנו ביעדי התקציב שקבענו בתחילתה בפער של כ-10%. זאת הייתה שנה של מאמץ נכיר ברוב תחומי הפעילות, שכתוצאה ממנו הצלחנו, בתנאי שוק גרועים יותר, לשמר את התוצאות של 2015, ולכן החלטנו על גובה המענק".
במכתב מציין עוד שוקן כי בשיפוץ בניין הארץ ברחוב שוקן הושקעו 9 מיליון שקלים, שכללה סיוד, החלפת תשתיות ביוב, מים, חשמל ותקשורת, ועוד. לדבריו, "התקציב שהכנו לשנת 2017 אינו פשוט. כדי לעמוד בתקציב ההכנסות נצטרף להתאמץ במיוחד, ועדיי יש סיכון שלא נעמוד בו".
צעד אחד בניסיון לעמוד בתקציב ההכנסות, הוא למשל לייקר את דמי המנוי למנוי הדיגיטלי ואת המחיר למנויים על גיליון יום שישי. מ-1 בפברואר מינוי כזה יעלה יתייקר ב-5.10 שקלים ויעמוד על 45 שקלים בחודש. על פי הערכות, מספר המנויים הדיגיטליים עומד על כ-30 אלף, כך שבסעיף זה צפוי הארץ להגדיל את הכנסותיו בכ-1.7 מיליון שקל עד סוף השנה, אם לא תהיה נטישת מנויים מאסיבית, מה שלא נראה סביר.
"דמוקרטיה אינה יכולה להתקיים בלי תקשורת חופשית, ואנו מאמינים, שהדרך היחידה לשמור על עיתונות בלתי תלויה ואיכותית היא בעזרתכם, הקוראים וקהל המנויים שלנו", נכתב למנויים הדיגיטליים בהודעה שנשלחה מ'הארץ'. "לאחר שבחודשים האחרונים עלו המחירים בעיתון היומי ובמהדורת שישי,  כעת אנו נאלצים לעשות זאת גם בדיגיטל, ומקווים שתקבלו זאת בהבנה".

גם גיליון שישי עלה, מ-90 שקלים ל-99 שקלים למנויים. על פי הערכות, כמה עשרות אלפי אנשים מנויים על גיליון זה, כך שגם בסעיף זה צפוי הארץ לרשום גידול בהכנסה של כמה מאות אלפי שקלים בשנה.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  עיתון פח
  עומר 23/01/2017 12:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כבר ממזמן לא רלוונטי....
  סגור
 • 2.
  מי בכלל מוכן לשלם בשביל לקרוא את העיתון הזה? (ל"ת)
  דוד 15/01/2017 10:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מי שחשוב לו שהארץ ימשיך להשמיע את קולו (ואת קולנו!) -
  אפרת 10/01/2017 15:01
  הגב לתגובה זו
  6 2
  שיעשה מנוי גם למגזין. ובקיצור, השקעת בהארץ - השקעת בעצמך.
  סגור
 • לו הייתה שם טיפה פחות שנאה עצמית
  שמאל שפוי 11/01/2017 01:00
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עשיתי מנוי דיגיטלי. אבל כשאני רואה את אתר הארץ באנגלית אני מצטערת על שמימנתי אותו.
  סגור