מדיה

בגלל תלונה של כבדי שמיעה: בועת התרגום הסימולטני תגדל

זוג כבד שמיעה התקשה לקרוא את התרגום הסימולטני בבועת המתורגמן בפינת המסך. בתם פנתה לנציב תלונות הציבור שהפנה בקשה ל'חדשות 2' - וזו החליטה לפעול בנושא
אלכסנדר כץ | 
יונית לוי (צילום באדיבות חדשות 2)
כשצריך לתת מילה טובה, אז גם נותנים. תלונה של זוג הורים בעלי ליקוי שמיעה, הובילה את חדשות 2 להחלטה להגדיל את בועת התרגום הסימולטני במהדורות החדשות, אותה בועה בה נמצא המתרגם לשפת הסימנים.
ביתם של זוג חירשים פנתה לרשות השנייה וטענה כי אותה "בועה" של המתורגמן, קטנה מדי, ולכן הוריה מתקשים להבין את המהדורה. היא הציעה מספר אפשרויות להקל את הצפייה בטלוויזיה, ונציב פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, פנה עם הפניה הזאת ל'חדשות 2'.
בחדשות 2 בדקו את הפניה. "לאחר שבחנו את הנושא, הוחלט לשקול הגדלת בועת התרגום הסימולטני אשר בתחתית המסך עוד בכ-10% מגודלה הנוכחי - זאת על מנת להנגיש עוד יותר את שידורינו לציבור הצופים לקויי השמיעה", השיבה 'חדשות 2' לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה.
הצעה נוספת של בתם של הזוג, לא התקבלה, אבל ב'חדשות 2' לא שוללים אותה על הסף: "אשר להצעת הפונה לגביי טכנולוגיה למשיכת שירות בממיר ופתיחה לחצי מסך תרגום סימולטני - לצערנו בשלב זה טכנית אין היתכנות ליישום זה בארץ. הדבר יתאפשר רק אם ספקיות הכבלים והלוויין יתרמו אפיק שידור נוסף ליצירת קומפוזיציה עם תמונה אחרת".
בכל מקרה בתקופה הקרובה צפויה לגדול בועת המתורגמן, מה שיאפשר צפייה קלה ונוחה יותר לצופים הסובלים מלקות שמיעה.
ברשות השנייה אישרו את הפרטים. מ'חדשות 2' נמסר: "בכוונתנו להיענות לבקשת הרשות השנייה בעקבות הפנייה שנעשתה אליהם - ולהגדיל את בועת התרגום הסימולטני בימים הקרובים. כחברת החדשות המובילה בישראל אנו מאמינים שעלינו להמשיך ולהוביל לא רק בתכנים העיתונאיים, אלא גם בהיותנו קשובים לצרכי קהל הצופים ובפרט לצרכי צופים עם לקויות שמיעה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה