קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

הרשות ה-2 עם אור ירוק לקשת ורשת: יכולות לקבל רישיון

לאחר סדרת בדיקות, אישרה המועצה לזכייניות להתחיל בהליכי קבלת רישיון, לקראת פיצולו של ערוץ 2 בנובמבר. יו"ר הרשות: "עדים לאחד התהליכים החשובים ‏בטלוויזיה המסחרית"
 |  0
הרשות ה-2 עם אור ירוק לקשת ורשת: יכולות לקבל רישיון
טלוויזיה, צילום: גטי אימג'ס ישראל
עוד התקדמות לקראת פיצול ערוץ 2 בסוף השנה: בישיבה שקיימה היום (יום א'), מועצת הרשות השנייה אישרה לזכייניות קשת ורשת להתחיל בהליכי קבלת רישיון שידורים, לקראת הליך הפיצול של ערוץ 2 בסוף אוקטובר השנה.
עם הפיצול של ערוץ 2, הזכייניות לא ימשיכו לשדר באפיק 22, וגם ערוץ 10 יאבד את האפיק שלו. ברשות רוצים שהערוצים המסחריים ישדרו באפיקים 12 עד 16, מיד לאחר ערוץ 1 של תאגיד השידור הציבורי החדש כאן שימשיך ככל הנראה באפיק 11, שם גם רוצים לקבל את האפיקים העוקבים עבור 2 הערוצים הנוספים של התאגיד – בערבית והחינוכית.

הרשות השנייה צפויה לפרסם בקרוב הודעה לציבור על כוונתה להתיר שימוש ‏באפיק ‏חדש ‏ובהמשך ייצא מכרז לגבי האפיקים החדשים שמספרם ינוע בין 12-16 בכבלים ‏ובלוויין. ‏החלטה ‏בנושא תתקבל עד מאי 2017.‏ yes ו-HOT לא מתכוונות לוותר בקלות על אפיקים אלה, בהם שוכנים כעת ערוצי סרטים או סדרות של כל אחת מכן.

באוקטובר 2016 הגישו 2 הזכייניות את הבקשה הרשמית למעבר לרישיון. ‏הרשות השנייה‏ בחנה את הבקשות ואת עמידת הזכייניות בהתחייבויותיהן ‏בתקופת ‏הזיכיון ‏והחליטה, על סמך חוות דעת תכנית, חוות דעת הנדסית וחוות דעת משפטית, כי ‏שתי ‏הזכייניות כשירות לקבלת רישיון שידורים ואפיק טלוויזיה.‏

הזכייניות הודיעו לרשות השנייה כי בכוונתן להוסיף ולהחזיק במשותף בחברת החדשות למשך 3 ‏שנים, כפי שמתיר החוק, ולכן בשלב הבא יהיה על הרשות השנייה לקבוע את שווי החברה ולהמליץ ‏לשר התקשורת באשר לשווי ‏הארכת הזיכיון שקיבלו קשת ורשת לפרק זמן של שנתיים וחצי.

בדיקת הכשירות החוזרת של מבקשי הרישיונות תימשך עד ספטמבר השנה, ותחילת השידורים מיועדת ל-1 בנובמבר 2017.

יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו אוה מדז'יבוז' מסרה: "אנחנו עדים לאחד התהליכים החשובים ‏בתולדות ‏הטלוויזיה המסחרית בישראל עם תום תקופת הזיכיונות והמעבר לרישיונות שידור. מדובר בהשלמת הליך העברת שוק הטלוויזיה המסחרית לרישיונות שהחל ברישיון ערוץ 10. ‏מה שיעניק ביטחון ואופק כלכלי ותכני לגופי השידור. ‏הרשות השנייה גאה להוביל ‏תהליך מקצועי רציני, מעמיק ושקוף, תוך שמירה על ‏האינטרס הציבורי ‏ועל טובת הצופה. אנו מאחלים ‏לקשת ולרשת הצלחה רבה גם בהמשך ‏התהליך".‏

מרשת נמסר כי היא "ובעלי מניותיה מברכים על קבלת האישור לרישיון שידור של 7 ימים בשבוע. במהלך השנתיים האחרונות נעשתה ב'רשת' עבודה מאומצת שנועדה להביא ולהכין את החברה למעמד זה, וזאת באמצעות הכח האנושי, המותגים הטלוויזיוניים, הטאלנטים של התחנה והגיבוי המלא מאת בעלי מניותיה. רשת, כחברה מובילה, בעלת מגוון רחב של מותגים טלוויזיוניים, חברת חדשות 2 ופעילות דיגיטלית הצוברת תאוצה מדי יום, ערוכה כיום, יותר מאי פעם למעבר המתבקש לשידור במסגרת 7 ימים בשבוע".

יוסי רוזן, יו"ר דירקטוריון רשת, מסר: "'רשת' עבדה ימים כלילות, בשיתוף פעולה מלא מול נציגיה המקצועיים של הרשות השנייה, לצורך קבלת הרישיון. בשם בעלי המניות אני מברך את רשת על האישור הרשמי שקבלה וסמוך ובטוח כי החברה תמשיך לצעוד קדימה ולהוביל את שוק הטלוויזיה כפי שהיא עושה בשנים האחרונות".

מקשת נמסר: "קבלת הרישיון היא רגע מכונן עבור קשת, שנבנתה באופן ייחודי כחברת תוכן טלוויזיוני ודיגיטלי, ישראלי ובינ"ל וכעת ערוכה למעבר לשידור של 7 ימים ולהמשך ההובלה. בשוק התקשורת המשתנה, חברה כמו קשת, בעלת ראיה ועשיה לטווח ארוך, תוכל להתמודד עם האתגרים והתמורות, להוביל ובה בעת להמציא את עצמה מחדש, בדרך החדשה הנפתחת לפנינו".הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מנהל/ת משרד פרסום אברהם המרכז שלח קו”ח
תקציבאי/ת יהושע TBWA תל אביב שלח קו”ח
מנהל מדיה חסוי המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת תיק לקוחות ידיעות אחרונות המרכז שלח קו”ח
מנהל לקוחות חסוי כל הארץ שלח קו”ח

הכי במדור

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה