מדיה

היועמ"ש ברוח גבית לנתניהו: יכול לעסוק בסוגיית התאגיד

היועץ קבע בתגובתו לתנועה לאיכות השלטון כי "עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים", וכי רה"מ יכול להיות מעורבים בסוגיות רבות מתוקף תפקידו
אלכסנדר כץ | 
בנימין נתניהו (צילום גטי אימג'ס ישראל)
ראש הממשלה בנימין נתניהו יכול להמשיך לעסוק בסוגיית חוק השידור הציבורי ותאגיד השידור בהקמה כאן, למרות שאינו מכהן כשר התקשורת - כך קובע היום (יום א') היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שנדרש לסוגיה בעקבות קריאות של פוליטיקאים וארגונים כי על נתניהו להימנע מכך. 
כזכור, נתניהו נאלץ לוותר על תיק התקשורת בשל ניגודי עיניניים אפשריים, בעיקר בכל הנוגע לבזק, וזאת בשל חברותו עם בעלי בזק שאול אלוביץ'. בשל מעורבותו העמוקה בנושא התאגיד וההסכם שגיבש עם שר האוצר משה כחלון, פנו גורמים שונים, בהם התנועה לאיכות השלטון בישראל, ודרשו מהיועץ המשפטי שיורה לנתניהו להפסיק לחדול לחלוטין מכך.
מנדלבליט כתב בתשובתו כי"מתוקף תפקידו, רשאי ראש הממשלה לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים, והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה". מנדלבליט הוסיף כי "בתחום התקשורת, ישנם מצבים ספציפיים שבהם ראש הממשלה מנוע מלטפל וחוות דעת על כך נמסרו לראש הממשלה בעבר. מכל מקום מגבלות אלו אינן מקיפות את כל תחום התקשורת וישנם נושאים שבהם ראש הממשלה רשאי להיות מעורב ולא מתעורר לגביהם חשש לניגוד עניינים".
היועץ הוסיף כי "נוכח רגישות העניין הובהר לראש הממשלה כי בהמשך לחוות הדעת שכבר נמסרו בנושא, עליו להימנע מלטפל בנושאים המשפיעים על מי שמקיימים עימו קשרי חברות אישית, וכי יהיה עליו להתייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה במקרים שבהם הטיפול בתחום התקשורת יהיה כרוך עם נושאים מעין אלו. לצד זאת, הובהר כי במתכונת הנוכחית, עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי, התשע"ד-2014 אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה