קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

היועמ"ש ברוח גבית לנתניהו: יכול לעסוק בסוגיית התאגיד

היועץ קבע בתגובתו לתנועה לאיכות השלטון כי "עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים", וכי רה"מ יכול להיות מעורבים בסוגיות רבות מתוקף תפקידו
 |  0
 היועמ"ש ברוח גבית לנתניהו: יכול לעסוק בסוגיית התאגיד
בנימין נתניהו, צילום: גטי אימג'ס ישראל
ראש הממשלה בנימין נתניהו יכול להמשיך לעסוק בסוגיית חוק השידור הציבורי ותאגיד השידור בהקמה כאן, למרות שאינו מכהן כשר התקשורת - כך קובע היום (יום א') היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שנדרש לסוגיה בעקבות קריאות של פוליטיקאים וארגונים כי על נתניהו להימנע מכך.
כזכור, נתניהו נאלץ לוותר על תיק התקשורת בשל ניגודי עיניניים אפשריים, בעיקר בכל הנוגע לבזק, וזאת בשל חברותו עם בעלי בזק שאול אלוביץ'. בשל מעורבותו העמוקה בנושא התאגיד וההסכם שגיבש עם שר האוצר משה כחלון, פנו גורמים שונים, בהם התנועה לאיכות השלטון בישראל, ודרשו מהיועץ המשפטי שיורה לנתניהו להפסיק לחדול לחלוטין מכך.

מנדלבליט כתב בתשובתו כי"מתוקף תפקידו, רשאי ראש הממשלה לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים, והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה". מנדלבליט הוסיף כי "בתחום התקשורת, ישנם מצבים ספציפיים שבהם ראש הממשלה מנוע מלטפל וחוות דעת על כך נמסרו לראש הממשלה בעבר. מכל מקום מגבלות אלו אינן מקיפות את כל תחום התקשורת וישנם נושאים שבהם ראש הממשלה רשאי להיות מעורב ולא מתעורר לגביהם חשש לניגוד עניינים".

היועץ הוסיף כי "נוכח רגישות העניין הובהר לראש הממשלה כי בהמשך לחוות הדעת שכבר נמסרו בנושא, עליו להימנע מלטפל בנושאים המשפיעים על מי שמקיימים עימו קשרי חברות אישית, וכי יהיה עליו להתייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה במקרים שבהם הטיפול בתחום התקשורת יהיה כרוך עם נושאים מעין אלו. לצד זאת, הובהר כי במתכונת הנוכחית, עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי, התשע"ד-2014 אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מעצב Hooligans המרכז שלח קו”ח
יועצ/ת תקשורת לוגוס אסטרט... המרכז שלח קו”ח
מנהל פרויקטים... יהושע TBWA המרכז שלח קו”ח
תקציבאי/ת סער פרומרקט המרכז שלח קו”ח

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה