מדיה

נמנעה השביתה הגדולה מחר: הבנות לגבי עתיד עובדי רשות השידור

יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל האומר הגיעו להבנות לגבי המחלוקות בכל הנוגע לשידור הציבורי - כולל קליטת 555 עובדי רשות בתאגיד, כל העובדים יהיו עובדי מדינה, ובני 50 ויותר יזכו לפנסיות גישור. ומה אומרת ח"כ שלי יחימוביץ' על ההסכם?
אלכסנדר כץ |  6
שי באב"ד ואבי ניסנקורן (צילום אייל מרגולין - ג'יני, אורן כהן)
נמנעה השביתה מחר: מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיעו לפני זמן קצר (יום ב') להסכם הבנות שמיישב את המחלוקות העקרוניות בין הצדדים בנוגע לסוגיית השידור הציבורי. לנוכח ההסכמות שהושגו, השביתה שתוכננה החל ממחר בכל המגזר הציבורי, מבוטלת.
על פי ההבנות שהושגו, סוכם כי 555 עובדי רשות השידור ייקלטו לעבודה בתאגיד השידור הציבורי כאן, וחלקם בכוח העבודה בתאגיד, בתקופה שבתחילת שידורי התאגיד יעמוד על כ-65%, וכל זאת תוך שמירה על המסגרת התקציבית שנקבעה לתאגיד השידור. בנוסף לכך, כ-100 עובדים בתקנים מלאים, ייקלטו לשירות המדינה במסגרת תקנים לא מאוישים. בהסכמים הראשונים לפני כשנתיים דובר על 25% מעובדי התאגיד שיהיו יוצאי הרשות, בהמשך המספר גדל ל-505, וכעת גדל עוד. 
בהסכם ישנה התייחסות לקבוצת העובדים בגילאי 40 עד 50. כל העובדים בגיל - 170 במספר - זה ייקלטו להעסקה בתאגיד או בשירות המדינה. עובדי רשות השידור מעל גיל 50 יזכו לקבל פנסיית גישור. ההסכמות בין הצדדים כוללות גם שיפור דרמטי של תנאי הפורשים מהרשות המבוטחים בקרן פנסיה חדשה, באופן שמטיב במאות אלפי שקלים עם כל עובד.
עוד סוכם בין יו"ר ההסתדרות לבין מנכ"ל משרד האוצר כי לא תהיה העסקה במתכונת של  מיקור חוץ וכי חברות הפקה שיעסיקו את יוצאי רשות השידור, יקבלו עדיפות בניקוד בקבלת תקציבים המיועדים ליצירה מקורית למשך תקופה שתקבע מיום התחילה. מדובר על סעיף בעייתי - שיוצר מצב בו צריך לבדוק את זהותם של עובדי חברות ההפקה, וגם אם מדובר בעובדים פחות טובים מעובדים אחרים שאינם יוצאי הרשות, תנתן העדפה לחברות שיעסיקו את פליטי רשות השידור. 
"עשינו מאמצים רבים והגענו לפתרון שמציל את מטה לחמם של מאות עובדים, מונע מיקור חוץ, קובע שיפור דרמטי בתנאי הפרישה, ומסדיר גם קליטה בשירות המדינה", מסר ניסנקורן. באב"ד הוסיף: "מתוך אחריות חברתית ובמטרה לתקן עיוותים שנוצרו לפורשי רשות השידור, סוכם עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי ישופרו התנאים של מקבלי הפנסיה הנמוכה ולהביא לקליטה של עובדים שלא זכאים לפנסיית גישור".
ברשות השידור התקבל ההסכם הזה בשמחה. יו"ר הוועד המשולב של עובדי הרשות, משה שגב, אמר: "אני מברך ומודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הנחישות ועל העמידה האיתנה שעזרו לגבש פתרון הולם ומוסכם עם ראשי האוצר. ההסכמות שהושגו נותנות תקווה למאות עובדים שיוכלו להיקלט ולהישאר במעגל העבודה, בייחוד הבטחת הביטחון התעסוקתי לעובדים בגילאי 40-50. ראוי לציין גם את השיפור המשמעותי בתנאי הפרישה של עובדים המבוטחים בפנסיה החדשה". 

ח"כ שלי יחימוביץ', המתמודדת בבחירות לראשות ההסתדרות נגד אבי ניסנקורן, אמרה בעקבות ההבנות עם האוצר: "השביתה המדומה שאיש לא חשד שתתקיים הסתיימה למרבה הציניות בעיצומו של יום השואה, והמטרה הושגה: כותרות בעיתונים לטובת קמפיין בחירות נואש, שאליו גויסו בעל כורחם ככלי משחק כל העובדים במשק. המציאות
המרה שבה מאות רבות של מפרנסים בעלי משפחות הולכים הביתה נותרה כשהיתה. ההסכם הרופס כבר היה חתום מזמן בין יו"ר ההסתדרות לבין שר האוצר, שותפו לקואליצית העסקנים בהסתדרות, עוד בטרם הוכרזה השביתה המדומה. ושיא הציניות: יו"ר ההסתדרות איים להשבית את המשק נגד הסכם שהוא עצמו חתם עליו לפני 3 שנים, ובו הוטל כתם שלא ימחה על יחסי העבודה בישראל, המאפשר חיסול מקום עבודה ופתיחתו מחדש".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מה הולך שם במשרד האוצר? מחלקים כסף לחברים? מי זה הבאובב הזה?
  dendrophobe 25/04/2017 06:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא זוכר שבחרנו בבאובב בבחירות
  סגור
 • 3.
  ההצגה העלובה בעיר
  אפריים זיו 25/04/2017 06:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניסנקורן בתפקיד ליצן עלוב בהצגה עלובה.הוא חלש חלש חלש הוא הכי חלש רק שלי יכולה להחזיר את הכבוד לעובדים ולא הליצן העלוב
  סגור
 • 2.
  והכסף מהיכן?
  איציק 24/04/2017 18:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נו, זה ברור, האוצר יגיד שהכסף יבוא מהחיסכון שהצטבר מביטול השביתה, מליארד ש”ח או שניים.
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד להסתדרות
  שירי 24/04/2017 18:02
  הגב לתגובה זו
  0 2
  החומה האחרונה נגד מדיניות ההון של הממשלה והאוצר
  סגור
 • שירי, את צריכה משקפיים (ל"ת)
  רועי 24/04/2017 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • עם מספר גבוהה (ל"ת)
  שי 24/04/2017 21:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור