מדיה

הכנסת אישרה: i24news יוכל לשדר גם בישראל

כעת תעבור ההצעה לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, ואם תאושר - שידורי הערוץ בבעלותו של פטריק דרהי, ייקלטו גם בפלטפורמות הרב-ערוציות
אלכסנדר כץ |  2
ערוץ i24news (צילום אלכסנדר כץ)
הכשל הרגולטורי עשוי להשתחרר בקרוב, עם החלטת ועדת הכלכלה לאשר לקריראה שנייה ושלישית את הצעתו של ח"כ נחמן שי לתקן את חוק התקשורת, ולאפשר להעביר בכבלים ובלוויין (ולמעשה בכל הפלטפורמות הרב-ערוציות) גם את שידורי ערוץ החדשות הבינ"ל i24news, המופקים בישראל. כעת החוק לא מאפשר למפיק להיות בעלים של פלטפורמת השידור, מה שאומר שבעלי HOT פטריק דרהי לא יכול לשדר את הערוץ שלו. 
ערוץ i24news הושק ב-2013 על ידי חברת אטלנטיס שבבעלותו של דרהי, ומשדר לעולם בערבית, אנגלית וצרפתית , מהאולפנים בנמל יפו. בחודש פברואר אף נפתחו אולפנים בניו יורק ובוושינגטון, בנוסף לאולפן שפועל גם בפריז. לצד קהל בינ"ל של מאות מיליונים שיכול להיחשף לערוץ, בישראל שידור 3 האפיקים היה חסום בשל מגבלות החוק, ואפשר היה לצפות בשידורים רק באמצעות רשת האינטרנט. 
לפני כחודשיים אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את שינוי החוק, בכפוף לבדיקה שהבעלות הצולבת לא תפגע במערכת החדשותית של i24news. היום הזכיר יו"ר ועדת כלכלה ח"כ איתן כבל כי בישיבות הקודמות טופלו החששות לפגיעה בשידורים בשל סוגיית הבעלויות ואמר כי מועצת הכבלים והלוויין היא שתקבע את הכללים שיוודאו שעיקר שידורי הערוץ מיועדים לציבור שמחוץ לישראל וכן תוודא את עצמאותה של מערכת החדשות. כמו כן אישרה היום הוועדה את הצעת היו"ר כבל לפיה המועצה תקבע את הכללים תוך 4 חודשים מפרסום החוק ברשומות.
 
ח"כ יעקב פרי סיפר כי לאחרונה ביקר באיטליה ונהנה משידורי i24news גם בשפה האנגלית וגם בערבית. לדבריו, מן הראוי שגם תושבי ישראל ייהנו מהתכניות והביע תמיכה בהצעת החוק.
היוזם, ח"כ נחמן שי, הוסיף כי בישראל יש אוכלוסייה רחבה שמקופחת ולא מקבלת מענה אזרחי בסיסי, המשוועת לשידורים באנגלית, ערבית וצרפתית. "אני משוכנע ביכולותיו המקצועיות ובאמות המידה העיתונאיות של i24news, שיוכל כעת להעניק שידורי חדשות וענייני היום לציבור רחב בישראל במגוון שפות לועזיות. בשעה בה מתנכלים לבעלי המקצועות העיתונאיים ומורידים עליהם גרזן, חשוב לאפשר להרחיב את מספר המועסקים וכמות ההפקות בשוק התקשורת".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  למה נחמן שי עוזר לערוץ תומך ביבי?
  יעל 09/05/2017 11:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין עם הליכוד היה נלחם ככה לטובת שידור ערוץ עם נטייה שמאלנית...
  סגור
 • 1.
  למה? בגלל שבזק שלו? Talk about הון שלטון - והרי לכם ערוץ חדשות ייעודי ללא מכרז. (ל"ת)
  oferdesade 09/05/2017 08:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור