מדיה

סערת בוקרשט// "לא כך אמורה הכתבה להראות ולהישמע"

כך אמר מנכ"ל 'חדשות 2' בעקבות פניית יו"ר הרשות ה-2 - וזאת בעקבות 120 התלונות שהתקבלו על כתבת המגזין ב'אולפן שישי'. גם יו"ר חדשות 2 לא מרוצה מהכתבה
אלכסנדר כץ |  6
הכתבה באולפן שישי על מסיבות הרווקים הישראליות בבוקרשט (צילום מסך אולפן שישי, חדשות 2)
בכירי חברת החדשות של ערוץ 2 מפנימים את הביקורת הציבורית על הכתבה ששודרה באולפן שישי האחרון על תעשיית מסיבות הרווקים הישראליות בבוקרשט וצריכת שירותי המין בה, ומבקרים את אופיה של הכתבה ואף את השידור שלה. 
יו"ר הרשות השנייה אוה מדז'יבוז' פנתה למנכ"ל חברת החדשות אבי וייס בבקשה לקבל הבהרות במסגרת הליך פרוצדורלי, לאחר קבלת יותר מ-120 תלונות צופים נגד שידור הכתבה של עמרי קרונלנד. "צפייה בכתבה העלתה תחושה קשה של שאט נפש", אמרה מדז'יבוז'. "קשה היה להאמין שבשנת 2017 תשודר במהדורת חדשות של ערב שבת כתבה המציגה תופעה כה חמורה של החפצת נשים כבילוי לגיטימי וכאייטם קליל. אי אפשר להישאר אדיש לטקסטים שעלו מהכתבה והציגו ניצול נשים כפעולה שגרתית כמו נעילת נעליים. בזמן שידור הכתבה הציפייה שלי כצופה מן המניין הייתה כי ישולבו אמירות או מומחים שיוקיעו מכל וכל את התופעה המוצגת בכתבה, אך אלה לא באו כלל לידי ביטוי בכל 12 הדקות של הכתבה". מדז'יבוז' הוסיפה כי הוועדה לבחינת ייצוג נשים בתקשורת תקיים דיון מיוחד בעקבות שידור הכתבה.
בשיחתו עם מדז'יבוז' הודה וייס כי הכוונה של הכתבה הייתה שונה לגמרי מהתוצאה ששודרה, ואמר כי "אין ספק שהכתבה לא הייתה אמורה להראות ולהישמע כך. לדעתי יש חשיבות להציג את התופעה המתועבת הזאת ולשים זרקור על כך. עם זאת, גם לתחושתי היה נכון לשאול את המרואיינים שאלות קשות ומשפטי הקריינות חייבים היו להיות הרבה יותר נוקבים נגד התופעה הפסולה שהוצגה בכתבה. דיברתי עם כל המעורבים והדברים יטופלו".
בנוסף, פנתה מדז'יבוז ליו"ר דירקטוריון 'חדשות 2' עו"ד תמי רווה בנושא, וזו העבירה אמש מכתב לוייס בו כתבה: "הכתבה כפי ששודרה, הייתה מאד בעייתית. הכתבה גרמה לי לתחושות קשות: הכתב לא שאל את האנשים הקשורים לתעשיית התועבה הזאת מספיק שאלות קשות, ומשפטי הקריינות היו ללא מילת ביקורת. לצופי חדשות 2 ואולפן שישי - מגיעה כתבה מעמיקה יותר וביקורתית יותר".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הכתב בן 18
  ========= 16/05/2017 16:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עם קול מעצבן ולא יודע לעשות כתבה זה מה שקורה.
  סגור
 • 5.
  אוי אוי ממש לא התכוונו
  רות 16/05/2017 11:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  על מי אתם עובדים? עד שלא יחנכו אתכם באמצעות קנסות השעייה בשידור כרטיס אדום כמו בכדורגל ערוץ 2 ודומיו ימשיכו בייצור זבל תקשורתי תרבות השקר העיתונאית מקבלת גיבוי ממועצת העיתונות האימפוטנטית. ולכל המפרסמים בערוץ הדוחה הזה אל תאמינו לאחוזי הרייטינג שמוכרים לכם זה חלק מהשקר . כל מי שאני מכירה כבר מזמן לא צופה בערוץ הזה.. לשמחתנו נמנע מאיתנו לצפות בכתבה המדוברת והבאזז שסביבה מלמד אותנו כמה אנו צודקים .
  סגור
 • 4.
  בסוף הש"ג ( הכתב ) ישלם את המחיר, לא העורך האחראי (ל"ת)
  אין לקיחת אחריות 15/05/2017 22:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  כל הגברים הנשואים בארץ נדלקו מהכתבה
  אריק 15/05/2017 21:32
  הגב לתגובה זו
  4 2
  כל החברים שלי הנשואים כולם רוצים כבר לברוח לשם לסופ״ש הכתבה הדליקה את הגברים בארץ ברמות קשות
  סגור
 • 2.
  הכתבה
  ללא שם 15/05/2017 17:05
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ממש מזעזעת איך אפשר לשדר לצופים את הגועל נפש מגעיל ותת רמה בושה וחרפהזה אולפן שישי בשבילכם?
  סגור
 • 1.
  ככה זה כשתחקירן בינוני הופך לכתב (ל"ת)
  מכיר 15/05/2017 10:52
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור