מדיה

"בוקרשט": דנקנר מקדים יציאה לחופשה, קרונלנד הושעה

עורך 'אולפן שישי' הקדים בשבועיים יציאה לחופשה בשל אותו אייטם בעייתי, וכתב לחברי המערכת: "אני לוקח על כך אחריות מלאה כעורך התכנית". הכתב עמרי קרונלנד הושעה

אלכסנדר כץ |  12
איתי דנקנר (צילום סיון פרג')
עורך אולפן שישי איתי דנקנר, החליט להקדים יציאה לחופשה מתוכננת שלו, בשבועיים וייצא אליה באופן מיידי - כך נודע לאייס. זוהי תוצאה של אותה פרשת הכתבה ששודרה באולפן שישי בשישי האחרון על מסיבות הרווקים בבוקרשט. במקביל החליטו בחדשות 2 להשעות את הכתב של אותו אייטם, עמרי קרונלנד.
במייל ששלח לעובדי מערכת 'אולפן שישי', כתב דנקנר: "ביום שישי האחרון שידרנו כתבה על תופעת הבילויים הפרועים של הישראלים בבוקרשט. ניסינו להראות את ההתנהגויות הבזויות של הבליינים. הנחנו שהביקורת על מעשי הבליינים תובן מהדברים ששודרו מבלי שיש שורה של הסברים המסתייגים מהדברים. מסתבר שהדברים לא הובנו כך על ידי כל הצופים. בנוסף, עלו טענות על אחת הסצינות בכתבה. בימים האחרונים ערך המנכ״ל אבי וייס בדיקה מעמיקה בכל הקשור להכנת הכתבה, ובדק איתי ועם המעורבים בהכנתה את השתלשלות האירועים".
 
"מהתחקיר עולה שהיו כשלים בתהליך הכנת הכתבה. אני לוקח על כך אחריות מלאה, כעורך התוכנית. אנו מקפידים על אתיקה עיתונאית ולוקחים אחריות כשאנחנו טועים. זה מה שאני מצפה מכם, וזה מה שאני מצפה מעצמי. החלטתי להקדים את נסיעתי לטיפול רפואי בחו״ל ועם שובי נמשיך להפיק לקחים מהאירוע הזה ונצא ממנו מחוזקים".
גורמים מעריכים כי דנקנר כבר לא יחזור מהחופשה אליה הוא יוצא מטעמים רפואיים, וכי היה סיכום בינו לבין מנכ"ל חברת החדשות אבי וייס, על דרך הצגת הדברים היום למערכת התכנית.  
מוקדם יותר בצהריים התקיימה ישיבת בכירים ב'חדשות 2' בעקבות הסערה הציבורית. כזכור, בכתבה בת 11 הדקות, ליווה כתב אולפן שישי קרונלנד חבורה של ישראלים שהגיעו לחגוג לכאורה מסיבת רווקים בבוקרשט, בטיול שמאורגן על ידי ישראלי המתגורר בעיר ומארח קבוצות ישראלים. בין היתר זוכים החוגגים לחשפנית כבר בלימוזינה מנמל התעופה. הישראלים גם מדברים בגלוי על התופעה, ועל יתרונותיה. שאלות קשות לא הציב קרונלנד לא בפני אותם תיירים ישראלים, ולא בפניו של מארגן אותם טיולים, שטען כי "הבחורות (המקומיות, א"כ) עושות את זה בכיף ומרצונן". 
אבל מעבר לביקורת שספגה 'אולפן שישי' בגלל היחס המלטף של קרונלנד, מתברר כי חלקים ממנה היו מבושלים לכאורה. כבר אתמול חשף אייס כי כוכב הכתבה, אדיר פרץ, הוא כלל לא רווק שעומד להינשא והגיע לרומניה למסיבת רווקים. בהמשך פורסם באתר המקום הכי חם בגיהנום כי ההפקה היא זו שהזמינה את הלימוזינה לאותה חבורת ישראלים צעירים, שהגיעו לבוקרשט יממה לפני כן, אבל לטובת האייטם ובעידודו של קרונלנד, הגיעו שוב לנמל התעופה לטובת הצילומים. בהמשך הוסרה הכתבה מן האוויר וכרגע לא ניתן למצוא אותה באתרי האינטרנט של 'חדשות 2'.
אדיר פרץ, שאמר במוקד הכתבה של אולפן שישי, מסר לאייס: "אם זה הגיע עד כדי פיטורין כנראה שמערכת 'חדשות 2' הבינה שטעתה. זה לא משנה את העובדה שנעשה לי רצח אופי על ידי כתב שרצה לחגוג על חשבון הגב שלי. התגובות בפייסבוק איומות, התדמית שלי נהרסה בעיני הסובבים אותי וגם אלו שלא מכירים אותי, ואף אחד מהנהלת ערוץ 2 אפילו לא טורח לפנות אליי להתנצל או אפילו לפצות. כשרצו רייטינג ידעו לבוא. אם הם קוראים את זה, זה הזמן שלהם לתקן את עוול של מיליון תגובות איומות כלפי בחור שהשתחרר לפני שנתיים מצה"ל שהדבר האחרון שחשב שיקרה שהוא יצטייר כבוגדני חסר כבוד וכייצוג גרוע למדינת ישראל. פשוט הרסו את שמי הטוב".
תגובות לכתבה(12):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  בוקרשט
  עומרי 18/05/2017 08:29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לפני טראמפ ידענו שיש חדשות כוזבות זה היה ברור תשקורת בשביל כתבה משדלים אנשים לעשות הכל זו הסיבה שאני לא רורא עיתונים ולא רואה חדשות הכל בדיות
  סגור
 • 10.
  מה הפרץ הזה משחק אותה קורבן? אם לא היה בהמה לא היה משתף פעולה מלכתחילה (ל"ת)
  אלדד 17/05/2017 13:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 9.
  בדיעבד, אחת הכתבות המשפיעות, אם לא ה-
  דיצה מבטיח 17/05/2017 10:46
  הגב לתגובה זו
  5 0
  וכן, זו רק חוכמה שבדיעבד. אבל לפעמים, אייטם חדשותי הופך בעל כורחו לאייטם משפיע. מאוד משפיע. זה האייטם הכי משפיע שאני זוכרת בנושא תיירות המין ובכלל על הישראלי המכוער במזרח אירופה. אומן, מישהו? זו מראה ישר בפרצוף. בולשיט על המאוורר, שהשפריץ לכולם לתוך הלבן של העין. כתבה שעוררה הד, הציתה דיון והעלתה את הבעיה לצנטרום של המודעות הציבורית. יש יותר טוב מזה באייטם? כמה כתבות של "עובדה" עשו את זה? כמה בכלל? נושא הכתבה האמיתי הוא לא רק מה שמתואר בה בחוסר כישרון או חוסר מודעות, מחקו את המיותר, אלא גם אנחנו הצופים ואלה שמסביבנו, והילדים שלהם, של כולנו. זה הנושא. ההתבהמות ש-ל-נ-ו. ובעניין הזה, האמת היא בעיני המתבונן. והאייטם הוא לא רק מה ששודר בטלוויזיה אלא כל מה שקרה סביבו בכל הרשתות וברחבי המרשתת. ככה זה בעידן שלנו.
  סגור
 • 8.
  אי הפנמה של המחדל
  אלי 17/05/2017 09:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איתי דנקנר יוצא לחופשה, וטוב שכך, וכדאי שגם ימשיך בה. כנראה שהוא אינו מבין עד עכשיו את עומק הפשלה. תמצית דבריו - "ניסינו להראות את ההתנהגויות הבזויות של הבליינים. הנחנו שהביקורת על מעשי הבליינים תובן מהדברים ששודרו מבלי שיש שורה של הסברים המסתייגים מהדברים. מסתבר שהדברים לא הובנו כך על ידי כל הצופים". כלומר, לדידו, אנחנו, הצופים, אשמים באי הבנה של הכתבה הזולה הזו, לא הוא ולא הכתב. באמת סליחה שלא הבנו את המסר המעודד, אפילו הפרומו, לתיירות מין של צעירים ישראליים שבאים להתפרק, תרתי משמע, אצל מארחות רומניות סובאות ומופקרות, שלא בוחלות במכירת גופן כדי להתקיים במציאות המקומית הקשה. דנקנר מקבל אחריות למחדל רק להלכה, כנראה כדי לרצות את הממונים עליו. בניסוח יבשושי לחלוטין, ונטול ביקורת עצמית ולקיחת אחריות, הוא אומר בחצי פה: "נוסף, עלו טענות על אחת הסצינות בכתבה. בימים האחרונים ערך המנכ״ל אבי וייס בדיקה מעמיקה בכל הקשור להכנת הכתבה...מהתחקיר עולה שהיו כשלים בתהליך הכנת הכתבה". זוהי הוכחה לאטימות ולאי הבנה מדאיגה של תפקיד התקשורת ואינטרס הציבור.
  סגור
 • 7.
  מה חדש כל ערוץ 2 ו-10 מזובלים בשקרים ושטויות רק 20 (ל"ת)
  משה ראשל"צ 17/05/2017 06:48
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 6.
  כתבה לא ממש .....
  אבי המטיף 17/05/2017 00:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכתבה הנ"ל היא מראה מכוערת , לניצול כוחני בתעשיית הזנות , העורך והכתב אשר הראו מצג שווא הם אינם הסיפור , המרשתת עמוסה בהצעות למתן שרותי מין בעטיפת צלופן מהודרת באצטלה של מסיבות .... טרום נישואין , חבל שהמבקרים את הגינות העורך/כתב מתעלמים מהזוהמה האנושית המנהלת את עסקי המין ,
  סגור
 • 5.
  חבל, זה דווקא רעיון טוב בעידן החוק נגד צרכני שירותי מין
  פולניה 16/05/2017 19:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כשהחוק יכנס לתוקף שמישהוא יארגן דיל ׳הכל כלול בוקרשט׳. זה יהיה זול יותר מעלות השירות המקומי + הקנס ויכלול גם מעבר בדיוטי-פרי, בלי רישום פלילי ומאסר...
  סגור
 • 4.
  רומניה
  איציק 16/05/2017 17:19
  הגב לתגובה זו
  5 3
  איזה כייף להרוג את השליח/ים. הרי אי אפשר למגר את התופעה שם ברומניה ובעוד ערים וארצות אזי תוקפים את הכתב ואת העורך על שהביאו לידיעת הציבור את שכולם יודעים כבר שנים רבות. בואו נתחיל מתחת לאף, דברים כאלה קורים בתל אביב,אילת ובעוד ערים בארץ ואף אחד לא מתלונן. טלו קורה מבין עיניכם.
  סגור
 • 3.
  FAKE NEWS
  מיכל א. 16/05/2017 17:18
  הגב לתגובה זו
  6 2
  ככה זה כשמבשלים כתבות
  סגור
 • ואתה חושב שזה השקר היחיד - אז אתה טועה (ל"ת)
  משה ראשל"צ 17/05/2017 06:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  רגולטור ?
  דניאלה 16/05/2017 16:58
  הגב לתגובה זו
  5 2
  לצערי זה נראה אייטם שיווקי לגמרי לא אתפלא אם נגלה ששולם והרבה לזכיינית ואני שואלת איפה הרגולטור? ערוץ 2 חוטאים בזה לא פעם, להזכירכם בימי השפל של אייל גולן חדשות ערוץ 2 עשו כתבת יח"צ בלא פחות מחדשות יום שישי על הנדל"ן של אייל גולן ושל מנהלו האישי בני פרץ בעליו של בוני הנגב . נגעלת בכל פעם מחדש .
  סגור
 • 1.
  בושה של התנהלות (ל"ת)
  גלעד 16/05/2017 16:47
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור