מדיה

הקרן החדשה מאיימת לתבוע את 'ישראל היום': "מפיץ שקרים"

דורשת פרסום התנצלות מ'ישראל היום' על 2 אייטמים לפניהם סייעה לפרסם את אירוע הפרידה של הח"כ המורשע באסל גטאס. "לא נאפשר להרוויח הון פוליטי על גבנו"
אלכסנדר כץ |  2
הכתבה על הקשר בין הקרן החדשה לישראל לבאסל גטאס בישראל היום (צילום סריקה)
הקרן החדשה לישראל מאיימת לתבוע את ישראל היום, בגלל 2 כתבות "מטעות" לטענת הארגון, שזכו להפניות בעמוד השער של העיתון. הקרן דורשת פרסום התנצלות ואפשרות לפרסם טור תגובה בחינמון.
הקרן טוענת כי 2 כתבות על מעורבותה באירוע לכבודו של ח"כ לשעבר באסל גטאס, שנידון לשנתיים מאסר בגלל עבירות ביטחון, היו מטעות ולא נכונות, והיא לא סייעה לפרסם את האירוע. המכתב שנשלח באמצעותו של עו"ד ישי שינדור, מתייחס לכתבות אלה של יאיר אלטמן, שבוע לאחר שהקרו כבר ביקשה מישראל היום לפרסם התנצלות והודעת הבהרה אך ממערכת העיתון לא התקבלה התייחסות. 
הידיעה הראשונה שפורסמה ב-9 ביולי תחת הכותרת "מופע הפרידה מגטאס - בתמיכת הקרן החדשה" והידיעה השנייה פורסמה יום לאחר מכן בה השרה רגב צוטטה ואמרה "שהקרן סייעה להאדרת מחבלים". בידיעה הראשונה נכתב כי "הכנס שבו נפרד הח"כ לשעבר מתומכיו לפני שנכנס לכלא פורסם באתר שמפעילה הקרן. באירוע הובעה תמיכה במחבלים ששבתו רעב". תגובת הקרן הובאה, אולם קדם לה המשפט - "בקרן החדשה לישראל העדיפו לא לקחת כל אחריות, אף על פי שפרסום האירוע בוצע על ידיהם, באתר שהם מפעילים".
במכתב ששלח עו"ד שינדור נכתב כי "האירוע שפורסם באתר 'עושים סוף' היה השקת ספר חדש של ישי מנוחין, ולא שום אירוע -  לא פרידה, לא הוקרה, ולא כלום - של ח"כ גטאס או הקשור בו. מובן מאליו, שהקרן לא יכולה 'לתמוך' באירוע שלא ידעה על קיומו (היא אפילו לא ידעה שח"כ גטאס יהיה נוכח בו), וכך הובהרו הדברים בתגובה שגם פורסמה".
 מכתב ההתראה שנשלח לישראל היום
אולם הכותרת שפורסמה בעיתון התעלמה מהתגובה, טוענים בקרן החדשה לישראל, ארגון שזוכה באופן קבוע לכותרות שליליות בישראל היום ולביקורת קשה מצידם של פוליטקאים מן הימין. בין היתר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הקרן החדשה מממנת את ההפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה מול ביתו בפתח תקוה, דבר שהוכחש על ידי המנכ"ל מיקי גיצין ונשיאת הקרן החדשה לישראל עו"ד טליה ששון. 
עו"ד שינדור הוסיף: "הכותרת המכפישה שניתנה על ידיכם לרשימה, המנותקת מהעובדות כפי שהובהרו לכם כבר - בעת פרסומה, מהווה אפוא הוצאת דיבה חמורה לפי חוק איסור לשון הרע כאשר הנזק שנגרם לקרן החדשה לישראל הוא משמעותי, ברור וקונקרטי".
מנכ"ל הקרן החדשה לישראל מיקי גיצין אמר: "הקרן תמיד תמכה ותמשיך לתמוך בגבולות רחבים לחופש הביטוי, אך חופש ביטוי לא מאפשרת לעיתונאים להפיץ שקרים ולהרוויח הון פוליטי על גבנו. השקרים שמופצים גורמים נזק לשמה הטוב של הקרן אך חשוב מכך לעובדיה ותומכיה. הגיע הזמן לשים לזה סוף".
מישראל היום נמסר: "אין תגובה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  למה הם לא בכלא על הבגידה במדינה????? (ל"ת)
  מאיפה הכסף של הקרן? 23/07/2017 11:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  "השם הטוב" של הקרן החדשה לפלסטין
  sus 22/07/2017 09:50
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לקרן אין שם טוב, ולכן לא ניתן לפגוע בו.
  סגור