מדיה

לפני הישיבה עם שוקן: דרישה לצו מניעה נגד הפיטורים בהארץ

בבקשה לצו מניעה שהוגשה היום לביה"ד לעבודה בת"א, דורשים ארגון העיתונאים ו-ועד העובדים הקפאת תכנית הפיטורים, וקבלת מידע מלא לגבי מצב העיתון ותכניות ההנהלה
אלכסנדר כץ |  1
עמוס שוקן (צילום בוצ'צ'ו)
רגע לפני תחילתה עכשיו (יום ב') של ישיבת עובדי קבוצת הארץ TheMarker בה ייקחו חלק גם המו"ל עמוס שוקן והמנכ"ל רמי גז, פנה ארגון העיתונאים לבית הדין לעבודה בבקשה דחופה לצו מניעה נגד פיטורי העובדים, ואף זימונם לשימוע - כפי שטענו נציגי העובדים אתמול. 
בבקשה הדחופה לצו מניעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, כנגד הנהלת הארץ, שהוגשה על ידי עורכי הדין ד"ר מורן סבוראי ואמיר בשה ממשרד בשה, זבידה, סבוראי, מבקש ארגון העיתונאים ו-ועד עובדי העיתון למנוע מהחברה לבצע כל החלטה ופעולה חד-צדדית בנוגע לפיטורים עקב שינויים מבניים בחברה ובכלל זה גם עריכת השימועים.

עוד מבקשים הארגון והוועד לקבוע דיון דחוף וכן להביא לידיעת הארגון והוועד את מלוא המידע והנתונים בנוגע לאותם שינויים מבניים ולנהל עמם מו"מ קיבוצי. כמו כן, מבקש הארגון והוועד כי יינתן צו הצהרתי הקובע כי התנהלות הנהלת הארץ מהווה הפרה של הדין.
הנהלת הארץ מתכננת בחודשים האחרונים מהלך התייעלות במסגרתו יפוטרו עשרות עובדים, כמו גם שינויים מבניים וארגוניים בתוך הקבוצה והשפעה ישירה על תנאי עבודתם של העובדים. אייס היה זה שחשף לפני מספר חודשים את תכנית ההתייעלות.
ארגון העיתונאים והוועד מבקשים מבית הדין לתת צו מניעה נגד הפיטורים החד-צדדיים, ודורשים לקבל את מלוא המידע והנתונים בנוגע לאותם שינויים מבניים ולנהל עמם מו"מ קיבוצי. כמו כן, מבקש הארגון והוועד כי יינתן צו הצהרתי הקובע כי התנהלות הנהלת הארץ מהווה הפרה של הדין. "דחיפות הבקשה נובעת מהתנהלות המשיבה, הפועלת באורח חד-צדדי לבצע שינויים מבניים שיש בהם השלכה על העובדים ועל העבודה המאורגנת במקום העבודה ותוך התעלמות מפניות נציגות העובדים", נכתב בפנייה. "למיטב ידיעת המבקשים, בכוונת המשיבה לזמן עובדים לשיחות ו/או שימועים עקב שינוי מבני/ארגוני לקראת כוונתה לסיים את העסקתם אצלה ומכאן דחיפות הבקשה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עיתון מס' 1 בישראל, חכם, מדוייק ומעמיק (ל"ת)
  ד ן 11/09/2017 15:34
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור