מדיה

רגע לפני הפיצול: 'רשת' נכנסת למיזם האופנה החדש של פוקס

אפיק הכנסה נוסף? חברה בת של 'רשת' רכשה 25% מאתר ה-Ecommerce ההולך ונבנה TERMINAL-X תמורת זכאות לפרסום ב'רשת' של 50 מיליון ש' לתקופה של 5-8 שנים. האתר יושק בחודשים הקרובים

אלכסנדר כץ | 
בניין רשת (צילום אלכסנדר כץ)
חברת האופנה פוקס דיווחה הבוקר (יום א') לבורסה על הכנסתה של הזכיינית רשת כשותפה באתר האינטרנט TERMINAL-X. החברה דיווחה כי ביום שלישי שעבר, לפני ראש השנה, נחתם הסכם בין החברה לבין סמייל רשתות - שותפות מוגבלת ('סמייל') בשליטת רשת מדיה בע"מ (רשת) והורוביץ יאנג החזקות ('הורוביץ').
בהתאם להסכם, במועד השלמת העסקה, סמייל תעמיד לחברה בהקמה שתהיה בשליטת החברה ('החברה החדשה') ותהיה הבעלים של אתר האינטרנט הרב מותגי  TERMINAL-X זכאות לפרסום בשווי של 50 מיליון שקלים כנגד הקצאת 25% מהמניות בחברה החדשה, ובכך למעשה משקפת העסקה שווי של 200 מיליון שקלים לחברה החדשה. מיד לאחר ההקצאה ובדילול מלא, פוקס תחזיק ב-56.25%, סמייל ב-25%, והורוביץ ב-18.75% מהון מניותיה של החברה החדשה.
TERMINAL-X הוא אתר Ecommerce בתחום האופנה והלייף סטייל, המצוי בתהליך הקמה. בכפוף להשלמת הקמת האתר והפעלתו, ימכרו בו הן מותגים הנמכרים כיום על ידי החברה וחברות המוחזקות על ידה, כולל מותגים בינ"ל ומקומיים, וגם מותג פרטי תחת השם TERMINAL-X.
במסגרת ההסכם התחייבו פוקס והורוביץ כי כל פעילות Ecommerce תבוצע במסגרת החברה החדשה. להערכת החברה, האתר יחל לפעול במהלך החודשים הקרובים. ממועד השלמת העסקה, יופעל האתר על ידי החברה החדשה.
הזכאות לפרסום תהיה ניתנת למימוש על פני תקופה של בין 5 ל-8 שנים, לפי בחירת החברה החדשה, בשידורי רשת בטלוויזיה ובמדיות פרסומיות נוספות של רשת - כגון אתר האינטרנט שלה. כזכור, בנובמבר עוברת רשת לאפיק עצמאי מספר 13.
בדיווח לבורסה עולה כי עלות ההשקעה בחברה החדשה והשקעות בהון החוזר הצפויות במהלך 5 שנות ההפעלה הראשונות של האתר מוערכות בכ-40 מיליון שקלים. במסגרת ההסכם, נקבעו הוראות ביחס למימון פעילותה של החברה החדשה, וככל שיידרש מימון לחברה החדשה מבעלי מניותיה, סמייל תהיה רשאית להעמיד את חלקה היחסי במימון באמצעות הענקת זכאות נוספת לפרסום אשר תועמד לחברה החדשה ו/או לחברה וחברות המוחזקות על ידה.
השלמת העסקה כפופה לאישור הרשות השנייה בתוך 90 יום ממועד חתימת ההסכם, כאשר לכל צד זכות להאריך את התקופה ב-45 יום נוספים. ככל שלא יתקבל אישור, אפשר יהיה להביא את ההסכם לסיומו.  
הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס, מסר: "אני שמח על הבעת האמון של רשת מדיה במיזם המולטי ברנד החדש של קבוצת פוקס - טרמינל X. טרמינל X הוא מיזם e-commerce מולטי ברנד מהפכני אשר עתיד לכלול מגוון רחב מאוד של מותגים בינ"ל, ישראלים וכן מותג פרטי חזק. פעילות המיזם עתידה להתחיל בסוף השנה ואנו מאמינים כי במהרה תהווה נתח גדול מקניות הישראלים ברשת. אנו רואים ברשת שותף אסטרטגי למיזם וצופים כי יחדיו נביא בשורה חדשה לשוק הישראלי"
מרשת נמסר כי הזכיינית "מתחברת לחזון של קבוצת פוקס ומביאה את פלטפורמת הקידום החזקה בישראל לשותפות זו. תודה לקבוצת פוקס על שבחרו ברשת כשותף לדרך ולפיתוח העתידי של פעילות הקבוצה".
תגיות TERMINAL-X | פוקס | רשת
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה