מדיה

לרר וערוץ 10 רוצים פשרה; פייסבוק תשכפל עמוד הצינור?

הצדדים הגיעו בביה"ד למספר הבנות: תכנים של התכנית החדשה של לרר ב'רשת' או של 'הצינור' לא יפורסמו בעמוד, ערוץ עשר יקבל הרשאה לשימוש בעמוד ותועבר פנייה לפייסבוק לשכפול העמוד
אלכסנדר כץ | 
גיא לרר (צילום מיכאל פולוצ'ק)
הסכסוך על עמוד הפייסבוק של הצינור עומד לפני פתרון, זמני בכל אופן. במהלך דיון שהתקיים היום (יום ב') בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, הגיעו מגיש הצינור לשעבר גיא לרר והנהלת ערוץ עשר להסכמות על פיהם העמוד הפופולרי ישוכפל - כך של-2 הצדדים יהיו עמודים עם אותם עוקבים, כ-1.1 מיליון במספר.
כזכור, לרר - שהגיש במשך שנים את 'הצינור' בערוץ עשר והיה מי שהגה גם את עמוד הצינור בפייסבוק, עבר לזכיינית רשת שם אמור לפתוח תכנית טלוויזיה דומה ל'צינור', וגם כבר לקחת חלק בשידורי חברת החדשות של ערוץ 2. בשבועות האחרונים התקיימו בינו לבין ערוץ 10 מגעים כדי להגיע להסדר כזה או אחר ולפתור את הסכסוך על עמוד הפייסבוק. בערוץ אומרים כי מדובר בנכס שלהם שנוצר על ידי עובד שכיר שלהם, ועתרו לבית הדין.
לרר המיוצג בידי עוה"ד יורם ליכטנשטיין, גבריאלה שוורץ וד"ר הלל סומר, מסר בתגובתו לבית הדין כי מדובר בדף שהקים בעצמו בהיותו כתב חדשות זוטר בחדשות 10, ללא קשר לעבודתו ולתפקידו בחברת החדשות, ועוד לפני עלייתה של התכנית. מאז לרר משמש כאדמין באופן רצוף של הדף. לטענתו, ההסכם בינו לבין 'חדשות 10' על כל תיקוניו לאורך השנים, אינו חל על נושא שכזה. הוא גם טען כי הפעיל את העמוד בזמנו הפנוי, ללא שכר נוסף, ובהמשך אף העסיק מכספו שלו 3 עובדים לטיפול בעמוד.

הפשרה תלויה בפייסבוק

במסגרת הפשרה המסתמנת, בחודשיים הקרובים לרר לא יקדם בעמוד תכנים שקשורים לתכניתו המגבשת בזכיינית רשת, ואילו ערוץ 10 לא יקדם תכנים של תכנית הצינור אותה מוביל כעת טל ברמן. ערוץ 10 יקבל הרשאה לשימוש בעמוד, כאשר עד כה האדמין היה בידי לרר בלבד, אבל ההרשאה של נציג ערוץ 10 לא תאפשר פעולה מלאה בעמוד כפי שיש בידי אדמין - ובמקרה הנוכחי, בידי לרר.

עוד סוכם כי בימים הקרובים יעלה לרר סטטוס שיוסכם על ידי 2 הצדדים, המסביר את התנהלות העמוד בתקופה זו לנוכח הפשרה המסתמנת בין הצדדים
השופטת מיכל נעים דיבנר הצהירה מתחילת הדיון כי ברצונה להגיע לפשרה בנושא. דבריה, "ברור שדף הפייסבוק הזה שימש את התכנית במשך כל הזמן שהיא התקיימה, זה היה דף הפייסבוק היחיד שלה. ואולם מצד שני, נראה כאילו כתוב על העמוד הזה גיא לרר אול אובר איט. זה לא דף שאתה יכול להסתכל עליו במנותק מהבנאדם שניהל והקים אותו".
השופטת הפצירה בצדדים להגיע לסיכומים ביניהם, שהתקיימו במסדרונות בית הדין. הסיכום המרכזי הוא כאמור שכפול העמוד - מהלך שבוצע לפני מספר חודשים לגבי עמוד האח הגדול אחרי עקבו מאות אלפי צופים. כזכור, האח הגדול עברה לרשת, ולבקשת לא רצו לוותר על כל אותם מאות אלפי לייקים. לאחר פנייה לפייסבוק, הוסכם על שכפול עמוד, כאשר בקשת הוא הפך לחלק אינטגרלי מזה של הזכיינית, ואילו ברשת הוא נקרא האח הגדול.
שכפול עמוד הוא החלטה בלעדית של פייסבוק, והיא צריכה להסכים לכך. ההבנה בין ערוץ 10 ללרר תלויה כעת כולה בידי פייסבוק.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה