מדיה

תכנית ב'מורשת' שודרה מהנייד כדי שהמגיש לא יחלל שבת

מגיש התכנית של הרב מוצפי שידר אותה לאחרונה מהטלפון הפרטי שלו, משום שההפקה שודרה מת"א והוא מתגורר בירושלים. וכמה פשוט הפתרון שמצאו כעת בתאגיד השידור
אלכסנדר כץ |  3
כאן מורשת (צילום לוגו)
מזה מספר שבועות שמשודרת תכנית הרדיו של הרב בן ציון מוצפי ברשת כאן מורשת, באמצעות הטלפון וללא מגיש באולפן. גורמים ברדיו מבקרים את המקרה, ומתלוננים על פגיעה באיכות השידור ובאיכות השירות המסופק למאזינים.
'כאן מורשת' של תאגיד השידור הציבורי כאן, עוסקת בתרבות ומורשת יהודית ומשדרת אקטואליה מגזרית, מוזיקה, דיונים הלכתיים ושיעורי תורה. עוד מתקופת רשות השידור, התכנית - שזוכה לפופולריות רבה במגזר הדתי - משודרת עם מגיש באולפן, אבישי בר אושר, והרב מוצפי שעולה לשידור בטלפון. התכנית משודרת מדי שישי בשידור חי ב-14:00.
את התכנית הגיש בר אושר מהאולפן בתל אביב, ואולם בר אושר, אדם דתי ומאמין, מתגורר בירושלים, ובתקופה האחרונה, עם כניסתה המוקדמת של השבת, התקשה לעשות את הדרך חזרה מתל אביב, ולכן שידר מהטלפון האישי שלו.
גורם המכיר את פעילות קול ישראל מימים-ימימה, מבקר את התנהלות הרדיו: "מעולם בתולדות הרדיו לא שודרה תכנית או אפילו פינה באמצעות הטלפון, אלא מהאולפן, יוצאת דופן הייתה פינת הספורט של רשת ב' ששודרה ביומן חצות - וזאת בגלל שהיה מדובר בפינה קצרה של דקה וחצי ולא היה צורך בשביל זה להטריח את מגיש הפינה לאולפן".

לדברי הגורם, "מדובר בתקדים שהוא לא מקצועי בהיבט הרדיופוני בלשון המעטה, ניתן לראות כיצד המגיש בטלפון לא נכנס בזמן המתאים לשידור על רקע אות התכנית, לעתים יש בליל של מילים של כל הגורמים הנמצאים ביחד על הקו, אך המסוכן בכל העניין הוא נפילת קו הטלפון של המנחה ואז יכול להיווצר חלל ריק בשידור".
גורמים בתאגיד אומרים כי הגשת תכנית דרך הטלפון היא דבר שכמעט ולא מוכר בשום תחנת שידור, "אך הגיע לאחר כבוד לתאגיד שבהרצה ששוב מביא חדשניות קצת מוזרות בעולם הרדיו".
מכאן מורשת נמסר: "שידורי התחנה מועברים מאולפני תל אביב. מגיש התכנית מתגורר בירושלים ובשל המעבר לשעון חורף, סיום התכנית בשעה 15:00 והצמידות יחסית לכניסת השבת, נערכה התחנה לנושא והחל מהשבוע הקרוב תשודר התכנית מאולפניה בעיר הבירה".
תגיות מורשת
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  רגע, רגע, הם לא ידעו מראש על שינוי לשעון חורף?
  מי שמאמין להם? 24/10/2017 07:56
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הם לא יכלו להתארגן ולהעביר את השידור מירושלים ולא מתל אביב? אם בתוכנית מורשת הם לא מצליחים להתארגן איך יתארגו כשיהיו מקרי חירום אמיתיים ולא שינוי לשעון חורף? אה.... נכון... הם בהרצה... רגע, הכוונה היא שהם רצים אחרי הזנב שלהם? בשביל זה חיסלנו את רשות השידור?
  סגור
 • 2.
  אבנר נעים -- הצהר שאתה דתי וחזור לשדר אלינו מירושלים!
  קול ירושלים 23/10/2017 22:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רשת ג צריכה גם כן להיות משודרת מירושלים ולא מתל אביב על אפו וחמתו של יובל גנור...
  סגור
 • 1.
  ב ה ר צ ה ! ! ! בדיחה גרועה !!!!! (ל"ת)
  בדיחה 23/10/2017 21:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור