מדיה

השיחה, "האיחולים" והתלונות: בדיקה נגד שרון גל ו'גלי ישראל'

בעקבות עתירת עדאלה לאפשר חילוץ מחבלים ממנהרת טרור בעזה, העלה גל לשידור בגלי ישראל את היועמ"ש של הארגון. כשאמרה לו שהיא עשויה לעשות תאונה, ענה: "לא כ"כ אכפת לי". עדאלה התלונן לרשות ה-2, עו"ד שפטל ענה בפנינים בשם התחנה
אלכסנדר כץ |  7
שרון גל (צילום באדיבות רדיו גלי ישראל)
תלונה של ארגון עדאלה נגד שרון גל הובילה לפתיחת הליך פרוצדורלי ברשות השנייה לבירור הנושא מול תחנת רדיו גלי ישראל, אבל גם לתגובה חריפה וקיצונית - אך לא מפתיעה - של פרקליט התחנה, עו"ד יורם שפטל - כך נודע לאייס.
הסיפור החל לפני כשבועיים. עדאלה הגיש עתירה שנויה במחלוקת לבג"צ בדרישה לאפשר לצוותי חילוץ פלסטינים לחלץ מחבלים פצועים וגופות בעקבות פיצוץ מנהרת טרור על ידי צה"ל על גבול הרצועה. ב-6 בנובמבר נסעה עו"ד סאוסן זהר, היועצת המשפטית של עדאלה לדיון בבית המשפט בירושלים, אז קיבלה שיחת טלפון לא מזוהה במכשיר הנייד שלה.
עו"ד זהר שיערה שמדובר בשיחה מבית המשפט, וכשענתה גילתה כי היא בשידור בתכניתו של גל. זהר הפנתה את גל לדובר הארגון, אולם גל המשיך בשיחה עמה. זהר ענתה לו כי היא באמצע נהיגה ועשויה לעשות תאונת דרכים בשל שיחה זו. על כך ענה לה גל: "האמת שלא כל כך אכפת לי". רק בהמשך הבינה כי השיחה עצמה הייתה בשידור חי.
בנוסף לשידור החי, גלי ישראל העלתה את קטע האודיו הזה לפייסבוק עם הכיתוב "שרון גל הפתיע בשיחה את היועצת המשפטית של ארגון עדאלה שעתר לבג"צ בדרישה לאפשר לארגוני טרור לאסוף את גופות המחבלים שנלכדו במנהלת הטרור שנהרסה על ידי ישראל". פוסט זה זכה לכ-20 אלף ציפיות, מאות תגובות ומאות שיתופים.
"שידור הקטע לעיל ללא הסכמתה מראש של עו"ד זהר תוך זלזול בחייה באופן הפוגע בכבודה תוך עידוד שיח של אלימות וגזענות, הינם הפרה לכללי האתיקה החלים על עיתונאים", כתב עו"ד חסן ג'בארין, מנכ"ל עדאלה, במכתב תלונה לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה דוד רגב. "לאור האמור לעיל, הנכם מתבקשים לדון בתלונה זו באופן מידי וללא כל דיחוי תוך התאמת הסעד שתתנו לחומרת הדברים המתוארים לעיל".
מכתב זה וגם פנייה של מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח בישראל, עו"ד שרון אברהם-וייס לרשות השנייה, הגיעו לידי אייס. במכתב של אברהם-וייס נכתב: "אמירה בוטה זו חמורה ביותר ומביעה זלזול בחיי אדם. אסור שיהיה לה מקום בשידור הציבורי. גל משתמש בזכותו כעיתונאי להתקשר כדי להשיג מידע כחלק מתכנית רדיו והוא מחויב בכללי השידור. לא רק שגל התבטא כך אלא שהוא חשב שדברים בוטים אלו ראויים לשידור. על הרשות השנייה הממונה על שדורי הרדיו האזורי ואשר מתפקידה לפקח על השידורים להעניש אותו בכל חומרת הדין ולקנוס את גלי ישראל".
עו"ד שפטל הגיב לפניית הרשות השנייה בתגובה וציורית (ומתלהמת) נגד הארגון שהתלונן נגד גל. "עדאלה הינה כנופיה ערבית לאומנית, הפועלת בשדה המשפט", פתח את דבריו בטרמינולוגיה הכל כך מזוהה עמו. "מטרתה של עדאלה ושל מממניה הינה לדחוק את מדינת ישראל לגבולות אושוויץ 67, תוך סילוקם של חצי מיליון יהודים מליבת ארצנו ומולדתנו, קרי יהודה ושומרון".
"בנוסף", כתב שפטל, "עדאלה מתנגדת לעצם קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ואף הגישה מסמך 'משפטי חוקתי' שאינו אלא פמפלט לאומני, ערבי, אנטישמי ובזוי לוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת לפיו יש לחוקק חוקה שתבטל את היותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, כלומר את היותה מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי... לו הייתה מדינת ישראל מדינת חוק של ממשל, הגורם המוסמך היה מכריז על עדאלה מזמן כעל התאגדות בלתי חוקית החותרת בגלוי תחת קיומה של מדינת ישראל".
עו"ד שפטל הוסיף עוד כי "ארגון עדאלה מייצג את חלאות המין האנושי, הרצחניות והשפלות ביותר עלי אדמות, קרי מרצחי החמאס, הפת"ח, הג'יהאד האיסלמי ויתר הרפש הערבי הרצחני... לפיכך התבטאותו של השדרן שרון גל כלפי אחת מן הפעילות של עדאלה, לא זו בלבד שאין בה כל פסול, אלא שיש לראותה כלשון המעטה".
מהרשות השנייה טרם התקבלה תגובה. 
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  עדאללה מייצגים חלאות מהקצה האחד, שפטל מייצג מהקצה השני (ל"ת)
  יש ר א לי 04/12/2017 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 6.
  עדאלה הוא ארגון תומך טרור אך אין טעם במשפטים מתלהמים.
  רונית 03/12/2017 10:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  במצב סביר הייתה מואשמת בבגידה.
  סגור
 • 5.
  לארגון עדלה לא אכפת כמה יהודים מתים מפיגועים
  לילי 30/11/2017 09:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למה שליהודי שרון שרון גל יהיה אכפת ממות של פעילה בארגון ?
  סגור
 • 4.
  אני הייתי נכנס בו במכות , ברכיות , סטירות ובעיטה בביצים
  דין ישככרוף 26/11/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כולם יודעים מי זה דין יששכרוף וכמה הוא אלים נגד מי שהוא לא סובל... שלא יתעסקו איתי ! לכל מקום אנו נגיע . ליפו , לחיפה , לצפת , לאיסדוד , ללוד , לרמלה ולאל קודס. אנחנו ה"שוברים" ומי לא יודע מיזה ה"שוברים" בעת המלחמה. הלך עליכם . נשחק אתכם עד דק !
  סגור
 • 3.
  "חופש ביטוי" לשמאלנים בלבד! (ל"ת)
  ימני במיסתור 26/11/2017 10:01
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סגור
 • 2.
  חופש הביטוי לומר שלא איכפת ממוות של שונאי ישראל (ל"ת)
  גדעון 23/11/2017 16:52
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סגור
 • 1.
  חופש ביטוי לכל
  איתי 23/11/2017 14:38
  הגב לתגובה זו
  10 0
  למה אבירי המוסר ששים לסתום פיות כל הזמן? קודם מרצ עכשיו עדאלה.
  סגור