קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

מועצת העיתונות: חוקי ההמלצות וההקלטות - אנטי דמוקרטיים

"2 החוקים הללו יעקרו את הכלים לביצוע תחקירים ולהצגת עובדות הקשורות בעבודת המשטרה מתוך רצון כאמור להצבת מסך מגן על פוליטיקאים שסרחו", אומרים במועצה
 |  0
 מועצת העיתונות: חוקי ההמלצות וההקלטות - אנטי דמוקרטיים
בנימין נתניהו, צילום: חיים צח, לע"מ
מועצת העיתונות בישראל קוראת לכנסת ולממשלה לחדול מקידום הצעות חוק שתוצאתן עלולה לפגוע קשות בעבודת התקשורת והעיתונות בכלל, ובעיתונות החוקרת בפרט. בהודעת המועצה מהיום (יום א') נכתב עיקר הבעיה היא עם "חוק ההמלצות", וגם על הצעת החוק המכונה "חוק ההקלטות", ש"קבלתן תמנע מעיתונאים לבצע את עבודתם נאמנה ולספק לציבור מידע שראוי וחיוני שיקבל במדינה דמוקרטית".
"המועצה מביעה דאגה עמוקה נוכח הניסיון להשליט אווירה בציבור השוללת את הלגיטימיות של מעשה התחקיר העיתונאי כשהוא פועל לבדיקת חשש לשחיתות גם בדרגים בכירים", נכתב בהודעה. "כמה נוסחים של הצעות החוק האמורות הגיעו עד להעלאת האפשרות להטיל עונשי מאסר על עיתונאים המבקשים למלא את שליחותם המקצועית, שהיא, בין היתר - להביא לציבור תמונת מצב אמינה על פרשיות הנחקרות עתה - ותוצאות החקירה".

לדברי המועצה, 2 חוקים אלו "מבטאים מגמה אנטי דמוקרטית לעיקור הכלים לביצוע תחקירים עיתונאיים ולהצגת עובדות הקשורות בעבודת חוקרי המשטרה, מתוך רצון כאמור להצבת מסך מגן על פוליטיקאים שסרחו - אך לא רק עליהם".

המועצה שבה ומדגישה בהודעתה מהבוקר כי "עיתונאי רשאי וחייב להצטייד בתכנים המעידים כי אמת כתב ושידר, וכל זאת גם באמצעות הקלטה. חקירות משטרה הן מקור למידע מקצועי ואמין לפני שעבר מסננת של לחצים".

"החקיקה המתגבשת ביוזמת גורמים בקואליציה באה להטיל מורא על העיתונות החוקרת והיא עלולה לשלול מן התקשורת יכולת להביא לפני הציבור את שזכותו לדעת. אין דמוקרטיה חופשית ללא עיתונות שאינה נרתעת מביצוע שליחותה - וחקיקה המכירה בערכה של שליחות זאת ויותר מכך – שומרת עליה", נכתב בסיכום ההודעה.
הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
ביצועיסט פרסום אברהם המרכז שלח קו”ח
מנהל/ת משרד פרסום אברהם המרכז שלח קו”ח
תקציבאי/ת יהושע TBWA תל אביב שלח קו”ח
מנהל מדיה חסוי המרכז שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה