מדיה

ערוץ 20 שובר כלים: זימן עובדים לשימועים לפני פיטורים

(עדכון) יממה לאחר ההפגנה שקיים בקריאה להקלות משמעותיות בתנאי הרגולציה, הודיע המנכ"ל שכי פרנץ בישיבת עובדים על שימועים שיתקיימו בשבוע הבא. גם הטאלנטים קיבלו מכתבי שימוע
אלכסנדר כץ | 
הפגנת עובדי ערוץ 20 (צילום אלכסנדר כץ)
הנהלת ערוץ 20 תחל לחלק כבר היום (יום ג') מכתבי שימוע לעובדים, והשימועים עצמם יתקיימו בשבוע הבא - כך הודיע היום (יום ג') מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ לעובדים בכינוס שקיים. בערוץ עובדים כ-100 עובדים, אולם לא ברור כמה עובדים יזומנו להליך כזה.
בשיחה עם העובדיםאמר פרנץ: "הייתה לנו אתמול הצלחה גדולה – אך גם אכזבה. ההפגנה זכתה לסיקור נרחב ואנו יודעים שזעקות השבר שלכם הגיעו עד לאוזנם של מקבלי ההחלטות, אך לצערי מלבד מילים יפות בטוויטר אנחנו לא שומעים על התפתחויות או מעשים בפועל. לכן אנו נאלצים, בלב כבד, להמשיך בצעדים המדורגים לסגירת הערוץ ובהמשך היום יחולקו מכתבי שימוע לעובדים. השימועים יערכו בתחילת השבוע הבא". 
לדבריו, "אני רוצה שתדעו שאני אלחם עבורכם עד הרגע האחרון, אך הצעדים הללו לא בשליטתי. כולי תקווה כי הממשלה ומועצת הכבלים והלוויין יפעלו מידית ונצליח להציל את הבית שלנו, את המקום שאנחנו כל כך מאמינים בזכות הקיום שלו בתקשורת הישראלית, את ערוץ 20".
מוקדם יותר היום אמרה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי שגב בראיון לגל"צ, כי "המועצה לא מתנכלת לערוץ - נהפוך הוא, באנו לערוץ בשורת הקלות שניתנו לו בשנתיים האחרונות במטרה לקיים אותו, לאפשר לו לחיות בשוק הטלוויזיה. אבל הוא רוצה משהו אחר, הערוץ רוצה להיות גורד שחקים, כשבפועל ניתן לו אישור להקים בית". לדבריה, במכרז התחייב הערוץ לשדר אך ורק שידורי מורשת ישראל. אותה מועצה, שלדבריו מתנכלת לו, אפשרה לו להקדיש רבע מהשידורים לשידורים כלליים. מה לעשות שהערוץ לא עומד בזה?".
כשנשאלה מדוע ניתנה כבר לפני שנה לערוץ לשדר חדשות, אולם בפועל אינו יכול לעשות זאת רגולטורית, ענתה בן חי שגב כי לא ניתן לו אישור כזה. אגב, בפועל ניתן אישור כזה לפני שנה - במסגרתו בשעות הפריים-טיים ערץ 20 יכול לשדר שעת חדשות, ובשאר היום עוד 30 דקות של מבזקים שמחולקים ל-3. בן חי שגב התעקשה שלא כך הדבר: "הערוץ מעולם לא קיבל אישור לשדר חדשות. הוא הגיש בקשה לשדר חדשות, אך למרות שלא קיבל אישור לשדר חדשות הוא משדר חדשות ללא הרף ונקנס על כך".  לדבריה, "יש חשיבות לקיומו של ערוץ כזה, בשיח הציבורי. הדרך עוברת בתיקון החוק, זה מאוד פשוט". 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה