מדיה

סכסוך עבודה בתאגיד השידור: חוששים לגל פיטורים גדול

חזרה לימי רשות השידור: ארגון העובדים טוען כי כאן פיטרה עשרות ומתכוונת להמשיך בפיטורים, פגעה בתנאי עבודה ושכר, וזאת בלי להתייעץ עם העובדים
אלכסנדר כץ |  6
אולפני תאגיד השידור כאן (צילום יח"צ כאן)
ארגון העיתונאים הכריז הבוקר (יום ד') על סכסוך עבודה בתאגיד השידור כאן, בשל אי הסכמות בין העובדים להנהלה, ובעיקר בשל החשש מגל פיטורים נרחב, לאחר שעשרות כבר פוטרו – לטענת נציגי העובדים, ודורשים "לעצור מיידית את הליכי הפיטורים, לנהל איתנו משא ומתן אמיתי כדי לפתור את כל יתר הסוגיות ולחתום על הסכם קיבוצי".
הארגון טוען שורה של הרעת תנאי שכר ועבודה לכאורה של העובדים, הפרת הסכמים עם עובדי רשות השידור לשעבר, וכאמור פיטורי עשרות עובדים. "אנחנו דורשים מהנהלת התאגיד לעצור מידית את הליכי הפיטורים, לנהל אתנו משא ומתן אמיתי כדי לפתור את כל יתר הסוגיות ולחתום על הסכם קיבוצי".
"מעבר לכך שהמשא ומתן לא מתקדם", נכתב בהודעת הארגון לעובדי התאגיד, "ההנהלה מנסה לקבוע עובדות בשטח בטרם ייחתם הסכם. לצערנו, ההנהלה עושה זאת בפיטורי עשרות עובדים ואנחנו סבורים שאנחנו עומדים בפני גל פיטורים גדול בהרבה".
"לפני כחודש קיימנו אסיפות הסברה שבמסגרתן הסמכתם את חברי ועד הפעולה ואת ארגון העיתונאים להכריז על סכסוך עבודה בתאגיד אם המשא ומתן עם ההנהלה לא יישא פרי... ההנהלה גם פועלת בחוסר תום לב מוחלט: מבצעת מהלכים חד-צדדיים ובהם שינויים בתנאי ההעסקה, הרעה בתנאי שכר, הפרת ההסכמים עם עובדי רשות השידור לשעבר וכאמור פיטורי עשרות עובדים, תוך התעלמות מההתארגנות של העובדים ומחובתם לקיים עמנו היוועצות. לנוכח התנהלות ההנהלה, ארגון העיתונאים אישר את סכסוך העבודה עבור עיתונאי התאגיד. במצב הדברים הנוכחי, נראה שבעוד כשבועיים יוכרז סכסוך עבודה גם במנהלה ובהנדסה".
פועל יוצא של הכרזה על סכסוך עבודה, היא שתוך שבועיים יכולים להתחיל העובדים לקיים שיבושים בשידורים ואף להשביתם, תזכורת כואבת לימי רשות השידור העליזים.
מתאגיד השידור הציבורי כאן נמסר: "מכתבו של הוועד רצוף באי דיוקים ואין הליך פיטורין של עשרות עיתונאים. חובתנו לשמור על גבולות התקציב וכן על זכויותיהם של העובדים  תוך הקפדה על עידוד המצוינות. בשבועות האחרונים מתקיים דיאלוג שוטף בין ההנהלה, הוועדים וההסתדרות  שיימשך עד לפתרונות וסיכומים המקובלים על כל הצדדים".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  תגובה
  שמואל 14/01/2018 06:02
  הגב לתגובה זו
  0 2
  גם עובדי רשות השידור הלכו הביתה ואף אחד לא עשה כלום לא נורא שגם אחרים יראו מה זה לזרוק אותך הביתה
  סגור
 • 5.
  " צמצומים"..
  רונן 11/01/2018 18:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  על איזו מצויינות אתם מדברים? מפטרים אנשים איכותיים ומכניסים במקומם כל מיני בינוניים ללא מכרז... צמצוצים?... לא הייתי אומר..
  סגור
 • 4.
  קובלנץ צריך ללכת
  טל 11/01/2018 13:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנהל כושל+ הרג את 88 ביהירותו הרבה ועם 0 הבנה במוזיקה ואמנות. ועכשיו הוא גם מתעמר בעובדים. קובלנץ הביתה
  סגור
 • 3.
  נערי האוצר ממשיכים לעלוץ.....
  משה 10/01/2018 18:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תאגיד השידור הציבורי הישראלי.... אינו חברת שידור פרטית של קובלנץ, עומר והיועץ קוצ'יק. אין שום רצון להתנהל כתאגיד שידור ציבורי, ניהול חובבני, של אנשים שמכסימום ניהלו 200 איש. אם להפריט אז קדימה, אבל מה זה לקחת 800 מיליון ש"ח מהציבור, ולהתכחש לכל ההסכמות בנושא תנאי העבודה. 600 איש בערבות מודיעין ללא שירותי הסעדה. עבודה בלילות , סופי שבוע חגים ומועדים בתעריף המינימום הקבוע בחוק. כמובן לרצפת היצור בלבד. חוסר מקצועיות בבחירת ההפקות, ואין ספק שחברות ההפקה , נבחרות על פי קריטריונים משונים. אין שקיפות, אפליה לרעה של עובדים, ואי הכרה בותק או בהשכלה. החלום הרטוב של הקפיטליזם החזירי במיטבו.
  סגור
 • 2.
  באמת? חזרה לרשות השידור?
  אלכס הכהן 10/01/2018 17:34
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אולי מספיק כבר להטיל את הרפש על רשות השידור? אין יותר רשות שידור. תקלטו! אהההה.... אתם לא קולטים כי התאגיד לא מספק את הסחורה? תאכלו את הלב, שלכם, כל אלה שרקדו על השפלתם של עובדי רשות השידור ורצו בחיסול רשות השידור. לא תראו אגורה מהתאגיד. הוא פשוט לא עובד. ואגב, איפה גיל עומר?
  סגור
 • 1.
  הרבה שידורים חוזרים
  דוד מירושלים 10/01/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  0 2
  חלק מהמשדרים החדשים משעמם מאוד. מספיק להציב טכנאי מהערב עד הבוקר שידאג לשידורים החוזרים. כל השאר יכולים ללכת הביתה
  סגור