מדיה

אלכס גלעדי תובע 2 מיליון ש' מאושרת קוטלר ונרי ליבנה

חודשים לאחר הפרסומים כי הטריד, תובע גלעדי את 2 העיתונאיות מחדשות עשר והארץ. פרקליטיו: "השתיים פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים אודות גלעדי"

אלכסנדר כץ |  7
אלכס גלעדי (צילום בוצ'צ'ו)
איש הטלוויזיה וחבר הוועד האולימפי הבינ"ל, אלכס גלעדי, תובע 2 מיליון שקלים פיצויים מהמגישה אשרת קוטלר מחדשות עשר, ומעיתונאית הארץ, נרי ליבנה. תביעת לשון הרע שהוגשה באמצעות עורכי הדין אמיר טיטונוביץ ואפרת אזולאי, מגיעה לאחר מכתבי התראה ששלח גלעדי לשתיים, שטענו בנפרד כי הוטרדו על ידי גלעדי. אגב, באותם מכתבים מחודש נובמבר האחרון, דרש גלעדי גם התנצלות ממערכות התקשורת בהן קוטלר וליבנה עובדות, וגם הסרת התכתבות "המכפישות".
הפרשה סביב גלעדי התפוצצה בעקבות עדות של אשרת קוטלר במהדורה מוקדמת של חדשות עשר, בו סיפרה כי גלעדי ביקש לקיים עמה יחסים בתמורה לתכנית בקשת. בהמשך העידה עיתונאית הארץ,נרי לבנה בטור שפרסמה כי גלעדי הזמין אותה לביתו וחשף בפניה את איברו. מאז סיפרו מספר נשים כי גלעדי, בכיר בוועד האולימפי ובעולם הטלוויזיה, הטריד אותן מינית ואף אנס.
בהמשך פורסמה בהארץ עדות חמורה יותר על אונס לכאורה שביצע גלעדי באישה שהייתה עובדת שלו בסוף שנות ה-70. בתכניתם של אורלי וילנאי וגיא מרוז בערוץ עשר פורסמה עדות נוספת של "אשת תקשורת לשעבר" על כך שגלעדי ניצל את כוחו ואנס אותה לכאורה. עדותה עברה בדיקת פוליגרף והיא נמצאה דוברת אמת. גלעדי יצא בעקבות כך לחופשה מתפקידו בקשת.

בזמנו מסר גלעדי כי "דבריה של נרי נכונים בעיקרם. לא הייתי אז בתפקיד בקשת ולא מזכירתי התקשרה אליה אלא אני. מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי". לדבי טענותיה של קוטלר, אמר גלעדי כי "בשנת 1994 לא היתה לקשת תכנית בוקר וגם לא ב-1995 כשעזבתי את תפקידי כמנכ"ל קשת. לא ערכתי לה אודישן ואיני זוכר ששוחחנו, כפי שציינה. בכל המקרים, לא היתה כוונה לפגוע ואם התנהגותי גרמה לעגמת נפש, אני מצטער מעומק לבי". בהמשך כאמור שלח מכתבי התראה ודרש התנצלות בתוך שבוע ימים.
בכתב התביעה טוענים עורכי-דינו של גלעדי, כי במודע או שלא במודע, חברו קוטלר וליבנה יחדיו, ו"בכוחות משותפים" הפכו את חייו של גלעדי מן הקצה אל הקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון.
על-פי הנטען בכתב התביעה, השתיים - תחילה קוטלר ומיד לאחריה ליבנה - פרסמו "דברי לשון הרע מזעזעים אודות גלעדי, שהנו אישיות ציבורית, הטיחו בו, בפומבי, האשמות (שווא), פרסמו אודותיו, בפומבי, השמצות חסרות שחר, לעתים ביצעו מניפולציות של המציאות, ייחסו לו, בפומבי, ביצוע עבירות מין והתנהלות מכוערת, והציגו אותו, בציבור, כעבריין מין סדרתי, כרמאי וכאדם שלילי".
עורכי-דינו של גלעדי טוענים, כי את אלה עשו השתיים בעוד פרויקט #MeToo צובר תאוצה בעולם והאשמות חמורות אודות עבירות מין, מן העבר הרחוק, שהתבצעו על-פי הטענות על-ידי ידוענים ובעלי כוח ושררה, התפרסמו מדי יום ברחבי העולם וגם בישראל. לדברי עורכי דינו של גלעדי, קוטלר וליבנה פעלו נגדו על-מנת "לתפוס טרמפ" – לדבריהם - על פרויקט MeToo#, וזאת לטובתן האישית.
בכתב התביעה מצטטים עוה"ד טיטונוביץ ואזולאי דברים קשים וחמורים, שפרסמו קוטלר וליבנה אודות גלעדי, וזאת בערוץ עשר, בעיתון הארץ, באתרי אינטרנט שונים ועוד. על-פי הטענה, בפרסומיה קבעה קוטלר כאילו גלעדי ניסה לנצל יחסי מרות, את מעמדו הרם ואת תפקידו הבכיר על-מנת להביאה אל מיטתו, כאילו הוא ניסה לגרום לה לבגוד בבעלה, כאילו הוא עשה לו שיטה להכניס למיטתו בחורות צעירות, שביקשו לקבל עבודה בשידורי קשת וכו'. בכתב התביעה מצוטטים גם הפרסומים אודות נרי ליבנה שהאשימה את גלעדי בכך שהוא גרר אותה לדירתו בתואנת שווא, הטריד אותה מינית, חשף בפניה את איבר מינו, ביצע בפניה מעשה מגונה, ניצל יחסי מרות, על-מנת להביאה למיטתו, רימה אותה ועוד.
גלעדי טוען באמצעות עורכי דינו, כי "החומרה הגדולה כל כך של דברי לשון הרע, שכל אחת מן הנתבעות פרסמה אודות התובע, העובדה שנתבעות פרסמו את כל הדברים המשמיצים בכוונה לפגוע בתובע, הקישור שערכו הנתבעות לפרויקט #MeToo, מעמדו הציבורי של התובע, הן בישראל והן מחוצה לה, תפקידיו הציבוריים של התובע, העובדה שעל פי הנתבעות עצמן, הדברים החמורים שהן ייחסו לתובע (והמוכחשים), התרחשו לפני שנים רבות עד מאד, וגורמים נוספים מובילים לכך שהתובע זכאי לפיצויים בסכום נכבד מסכום התביעה, ולכך שאף ללא הוכחת נזק זכאי התובע לפיצויים בסכום נכבד". 

אושרת קוטלר אמרה לאייס: "לא אני ולא חברת החדשות קיבלנו את התביעה, וכשזו תתקבל – נתייחס אליה. אני עומדת מאחורי דבריי במלואם, כפי שעושה חברת החדשות של ערוץ עשר".

את תגובתה של נרי ליבנה לא ניתן היה להשיג.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  נרי, גם אני רוצה להוציא החוצה בלי לחשוש מעונש! (ל"ת)
  אלכס גלעדי 14/01/2018 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  אני שמח רק בשביל ש..
  מימי 11/01/2018 13:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זה ימחק את החיוך והזחיחות של כל המעורבים בפרשה. אני מקווה שלא נראה את המלחמה המכוערת הזאת במגרש "הפרטי" של המתלוננים, קריא - בטמבלוויזיה. מלחמה שלא תניב כלום למין האנושי - רק בזבוז זמן. המין ה(לא ממש) אנושי השתגע. מנסה לרבע את המעגל. לא יצליח לו. לעומת זאת הכדור הכחול (משחק מילים קטן) ינער את כולנו מעליו מהר יותר ממה שחלקינו מסוגלים להבין.
  סגור
 • 4.
  בהצלחה בתביעה
  אחד העם 10/01/2018 22:49
  הגב לתגובה זו
  3 3
  מאמין בך וביושרך
  סגור
 • 3.
  טוב מאוד שיקרע להם את התחת מצוין (ל"ת)
  משה 10/01/2018 14:58
  הגב לתגובה זו
  11 4
  סגור
 • 2.
  אלכס-ביקשת מנרי ליבנה "לדבר אל המיקרופון".. כן או לא? (ל"ת)
  רונן 10/01/2018 14:53
  הגב לתגובה זו
  9 2
  סגור
 • תגדיר מיקרופון... (ל"ת)
  קוקו 10/01/2018 23:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קצת חסרה בכתבה התגובה של אלכס גלעדי לנרי ליבנה
  דנה 10/01/2018 14:44
  הגב לתגובה זו
  5 3
  גלעדי מסר בתגובה: "דבריה של נרי נכונים בעיקרם. לא הייתי אז בתפקיד בקשת ולא מזכירתי התקשרה אליה אלא אני. מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי". קצת מייתר את התביעה נגדה.
  סגור