מדיה

אחרי הבחירות: יו"ר ארגון המורים יתבע את חדשות 2?

רן ארז ימשיך בתפקידו – לטענת חדשות 2 משום שהוביל לשינוי תקנוני אחרי שהבין כי הפסיד.  אחרי שידור הכתבה אמש פנו בארגון לחברת החדשות בדרישה להסרת הפרסום
אלכסנדר כץ |  4
רן ארז (צילום מסך: באדיבות חדשות 2)
ארגון המורים מאיים לתבוע את חדשות 2 בעקבות הפרסום אמש (יום ד') כי על פיו רן ארז שינה את תקנון הבחירות של ארגון המורים, מה שהוביל לניצחונו אתמול בבחירות לתפקיד יו"ר הארגון, למרות שהפסיד בהם לכאורה. אמש פורסם בחשבון הטוויטר של אייס כי בארגון דורשים להסיר את הפרסום של כתבת החינוך יעל אודם מאתרי האינטרנט של חדשות 2, ולחזור בהם מפרסום זה, ולא - "יפעל ארגון המורים בכל האמצעים העומדים לרשותו".
במכתב בהול שנשלח אתמול בלילה, אחרי המהדורה, למנכ"ל חברת החדשות אבי וייס, אודם, ויניב הלפגוט (שמוגדר כעורך mako על אף שהוא למעשה עורך במהדורה המרכזית, א"כ), כתב עו"ד זוהר גיפס כי "המדובר בפרסום מטעה ושקרי מיסודו שכן רן ארז לא שינה תקנון או כלל כלשהו אלא ועידת ארגון המורים, המונה מעל מאתיים צירי ועידה התכנסה היום והחליטה ברוב קולות צירי הועידה על מספר שינויים בתקנון, ביניהם שינוי הרוב המיוחס הנדרש לבחירת יו״ר הנהלה מכהן מעבר לשתי קדנציות מ-66% ל-60%".
בחדשות 2 נטען כי ארז זכה לקדנציה נוספת זאת לאחר שמוקדם יותר שונה התקנון המחייב רוב של מעל 66% למועמד שמתמודד מעבר ל-2 קדנציות והרף הורד ל-60% בלבד. התקנון שונה על ידי ועידת הארגון ולמעשה העניק לארז את הניצחון לאחר שזכה ב-64% מהקולות. הכתבת יעל אודם טענה כי מתנגדיו של ארז טוענים שהשינוי היה אמור להיכנס לתוקף רק מהבחירות הבאות, ולאחר שלא השיג את הרוב הדרוש לו, כינס את יועציו המשפטיים והכניס את השינוי כבר מאתמול בערב.הפושים שנשלחו אמש 

בארגון המורים טוענים מנגד כי "החלטה זו (לשנות מ-66% ל-60%, א"כ) התקבלה לאור הגדלת הגידול במספר חברי המועצה הבוחרים את הנהלת ארגון המורים ועל מנת לשמור על אותו יחס של מספר מצביעים מינימאלי נדרש. הווה אומר - רן ארז לא פעל לשינוי התקנון, לא פעל לשינוי הכללים והפרסום שפורסם על ידכם משולל כל יסוד ונועד לפגוע ולהזיק באופן מכוון לארגון המורים ולהנהלת הארגון". בארגון גם טוענים חדשות 2 לא פעלה לקבל את תגובתם.


הכותרת הראשונה, והכותרת הנוכחית

כנראה בהשפעת מכתב ההתראה, בתחילה כותרת האייטם היתה "רן ארז שינה את הכללים - וניצח". בהמשך היא שונתה ל"כללי הבחירות שונו - רן ארז ניצח".
ארז משמש כיו"ר ארגון המורים שמייצג את המורים בבתי הספר התיכוניים, כבר 18 שנה ברציפות. הוא מורה לספורט, כיום בן 72, ומנצח בחירות אחרי בחירות – 7 במספר.
מחדשות 2 נמסר כי הם אינם מגיבים לאיומי תביעה.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  תמיד ניצח במרמה
  אלמוני 03/04/2018 00:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא לחשוש מפניו. הוא רמאי פתלוגי, בחסות היועצים המשפטיים שלו. אנו קבוצה של עובדים לשעבר שמוכנים להעיד על השיטות הבזויות שלו לנצח. ללא מורא, יוצא הנוכל הזה מהמקום ןיפנה הכסא לאדם ראוי.
  סגור
 • 3.
  הבחירות לרשות הארגון
  אבי 28/03/2018 15:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רן ארז לך הבייתה.הארגון לא שלך
  סגור
 • 2.
  באם אתם חושבים שרן ארז לא בחש ולא לחץ על ארגון המורים
  משה 23/03/2018 09:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לשנות את התקנון בבחירות אלו אז טעות מרה בידכם . ונניח שהיה מצח חלק האם גם אז היו משנים את התקנון? זה איש שריתך את עצמו לכיסא ואין מי שיפתח את הריתוך . כבשים אמרתי ?
  סגור
 • 1.
  רן ארז כבר לא מורה עשרות שנים והוא כבר פנסיונר (ל"ת)
  ארז לא טוב למורים 22/03/2018 11:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור