מדיה

עיתונאים ישראלים ביקרו בתוניסיה; אובטחו לאחר שהדבר דלף

יאיר שרקי מחדשות 2 וחזקי ברוך מערוץ 7 התלוו למשלחת רבנים וראשי ארגונים יהודיים. 'אל קודס אל ערבי' חשף את הדבר וקרא לבדוק מדוע קל כ"כ להיכנס למדינה

אלכסנדר כץ | 
משלחת הרבנים בביקור בתוניסיה (צילום אלי איטקין)
אל משלחת של 'ועידת רבני אירופה', רבנים מישראל ומאירופה וראשי ארגונים יהודיים, שביקרה בסוף השבוע האחרון בתוניסיה, התלוו 2 עיתונאים ישראלים - יאיר שרקי מחדשות 2 וחזקי ברוך מערוץ 7. הרבנים הוזמנו על ידי משרד התיירות התוניסאי כדי לחזק את הקהילה הקטנה שבה, המתגוררת ברובה באי ג'רבה, ולרגל חגיגות החאג' השנתיות. המשלחת זכתה לקבלת פנים ולאירוח מלכותי מצד משרד התיירות, כשאליה התלוו אנשי ביטחון ואבטחה.
יש לזכור שבין טוניסיה לישראל לא מתקיימים קשרים דיפלומטיים מאז תחילת שנות ה-2000, אז פרצה האינתיפאדה השנייה. עוד לפני כן קיימו 2 המדינות יחסים בדרג נמוך, לאחר חתימת הסכמי אוסלו, כאשר ישראל ותוניסיה ניהלו משרדי אינטרסים – כל אחת במדינה השנייה, שנסגרו כאמור בעקבות האינתיפאדה.
ואולם, במהלך הביקור חשף היומון הערבי אל-קודס אל-ערבי את נוכחותה של תקשורת ישראלית במדינה. "מקורות של אל קודס אל ערבי אישרו את נוכחותו של כתב ערוץ 7 בתוניסיה כחלק מחג החאג' המתקיים מדי שנה באי ג'רבה התוניסאי. המקור אישר כי העיתונאי הישראלי לוקח חלק בכנס בינ"ל בנושא דו-שיח בין דתות כדי להתמודד עם הקיצוניות והטרור". העיתון ציין כי המקור סיפר שנוכחותו של העיתונאי הישראלי לא גרמה לנחת אצל כמה פקידים תוניסאים, ובהם המופתי הגדול של תוניסיה עותמאן בטיח, שם הבטיח שלא להכיר בנוכחותה של משלחת ישראלית. העיתון גם ציין כי "נוכחותו של העיתונאי הישראלי מעלה שאלות על הדרך שבה הצליח להיכנס לתוניסיה באופן רשמי".
אגב, בניגוד לדבריו של המופתי לאל קודס אל ערבי, בפגישה עם המשלחת הישראלית הוא היה הרבה יותר מתון, וגם התראיין לערוץ 7. "שמחתי לפגוש ולראיין את המופתי הגדול של תוניסיה במפגש בין דתות נגד טרור עולמי", אומר ברוך מערוץ 7. "אני מקווה שבקרוב גם תוניסיה תפתח שגרירות בירושלים והקשר הדיפלומטי עם ישראל יחודש".
לאחר הפרסום בעיתון, הודקה האבטחה ולעיתונאים עצמם הוצמדו מאבטחים. גם פגישה שתוכננה עם נשיא תוניסיה אל-באג'י א-סבסי, בוטלה לאחר שהמשלחת היהודית-ישראלית כבר הגיעה לבירה תוניס. כדי לשמור על ביטחונה של המשלחת ובהם העיתונאים, אייטמים בחדשות 2 ובאתר ערוץ 7 פורסמו רק לאחר יציאתה אתמול של המשלחת את גבולות תוניסיה לעבר צרפת.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה