מדיה

RGE נבחרה לזוכה במכרז ערוץ הכנסת - חדשות 2 תערער

RGE זכתה לאחר שערוץ 20 נפסל. חדשות 2 שערערה על זכיית ערוץ 20 צפויה לערער שוב. גורם בחדשות 2 על יפעת בן חי שגב: "פארסה, היא לא ראויה ולא כשירה"
משה בנימין | 
ערוץ הכנסת (צילום מסך)
מועצת הכבלים והלווין בחרה בחברת RGE, המחזיקה בערוץ עשר לזוכה במכרז להפעלת ערוץ הכנסת. ההחלטה על כך התקבלה היום (יום ה') לאחר דיון שקיימה המועצה. RGE יוצגה בהליך על ידי עורכי הדין זוהר לנדה, עדי שוהם, אייל נחשון ועומר קידר ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה ושות' עורכי דין.
כזכור, הזוכה המקורי במכרז להפעלת ערוץ הכנסת היה ערוץ 20, אולם 7 חודשים לאחר הבחירה בו, הזכייה בוטלה מטעמים של חוסר הלימה בין התכנית העסקית של הערוץ ואסטרטגיית התוכן של ערוץ הכנסת.

מועצת הכבלים הודיעה בזמנו כי היא עדיין עומדת על כך שבחרה מראש את ההצעה הטובה ביותר מבחינת תוכן, אבל אין להצעה זו כנראה היתכנות במסגרת התקציב שהציג ערוץ 20. למרות הצהרה זו, הצהיר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחרונה כי יש לפסול את הצעת ערוץ 20 וכי הוא לא יכול להגן עליה בבג"צ. 
עם ביטול הזכייה, מועצת הכבלים והלווין החלה לבדוק את הצעת RGE שדורגה שנייה והעבירה אליה שאלות להבהרה בטרם תכתיר אותה כזוכה, מעצם דירוגה כשנייה. כיום, ומאז היווסדו ב-2004, מפעילה את ערוץ הכנסת חברת חדשות 2 שערערה על זכיית ערוץ 20 וייתכן כי תערער גם על הבחירה ב-RGE. ערעור נוסף עשוי להתקבל מצד הזוכה הראשון - ערוץ 20. 
גורם בחברת החדשות אמר שלא לייחוס, כי "יפעת בן חי שגב ניצלה היעדרות של חברים מהמועצה כדי להעביר החלטה תמוהה. היא לא כשירה לעמוד בראש. עד כה, כל ההחלטות שקיבלה כמו דרך ניהול המכרז הם פארסה וההחלטה הזאת היא עוד חולייה בפארסה. יפעת בן חי לא ראויה ולא כשירה".
מ-RGE נמסר בתגובה: "חברת RGE מברכת את המועצה לשידורי כבלים ולוויין על קבלת החלטה נכונה לבחור בה כמפעילת ערוץ הכנסת. אנו מודעים לכובד האחריות שמוטלת עלינו  ומשוכנעים כי כבר בקרוב נעמיד ערוץ אטרקטיבי אמין וחדשני שישרת נאמנה את הציבור".
מחברת החדשות נמסר בתגובה: "מועצת הכבלים והלווין איבדה את סמכותה המקצועית ונשקול לעתור שוב לפסילת המכרז כולו - כפי שפעלנו לאורך כל הדרך. חוות דעת  חיצונית של יועץ שנשכר על ידי המועצה מצאה כשלים מהותיים בהצעת RGE. תמוה בעינינו שמועצת הכבלים והלווין בראשות יפעת בן חי שגב בוחרת להתעלם ולהכשיר הצעה בעייתית.
"חברת החדשות הייתה זו שחשפה והתריעה על כשלים ופגמים מהותיים שנפלו במכרז שערכה מועצת הכבלים והלווין לבחירת מפעיל ערוץ הכנסת - קביעות אשר התקבלו על ידי בית המשפט והובילו לפסילת הצעת ערוץ 20. לאחר מכן התרענו על פגמים מהותיים שנפלו בהצעת RGE ותמכנו זאת בחוות דעת כלכלית של חברת הייעוץ תאסק, אשר העברנו לעיון המועצה כבר לפני זמן רב. אנו ממתינים לקבלת הנימוקים של החלטת המועצה ולאחר שנבחן אותם נחליט על המשך צעדינו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה