מדיה

יותר משנה לאחר החקיקה: i24news צפוי לעלות ב-HOT

מועצת הכבלים דנה סוף סוף בשילוב ערוץ החדשות הבינ"ל לאחר תיקון החוק שמאפשר כעת לבעלי פלטפורמת שידור להיות גם בעלי ערוץ. תאריך סופי לעלייה עדיין אין
אלכסנדר כץ | 
אולפן i24news (צילום מסך)
יותר משנה לאחר שהכנסת אישרה את תיקון החוק, לאייס נודע כי ערוץ i24news צפוי להשתלב סוף סוף בשידורי HOT. עד לתיקון שיזם ח"כ נחמן שי, החוק לא אפשר למפיק ערוץ להיות בעלים של פלטפורמת השידור, ובפועל - שבעלי HOT פטריק דרהי לא יכול היה לשדר את הערוץ שלו - i24News.

הערוץ שהושק ב-2013 על ידי חברת אלטיס שבבעלותו של דרהי, משדר מאולפנים בנמל יפו, מנהטן, פריז ו-וושינגטון. לצד קהל בינ"ל של מאות מיליונים שיכול להיחשף לערוץ, בישראל שידור 3 האפיקים – בשפות אנגלית, צרפתית וערבית - היה חסום בשל מגבלות החוק, ואפשר היה לצפות בשידורים רק באמצעות רשת האינטרנט - בתשלום של כ-3.5 דולר לחודש.
 
כעת מתכננת HOT לשלב את 3 הערוצים של i24news, אולם הדבר מצריך סיכום סופי של מועצת הכבלים והלוויין, שכבר בחודש מאי 2017 הודיעה כי בתוך חודשים בודדים תקבע כללים ותעניק רישיון לערוץ. לאחרונה, לאחר 13 חודשים בלבד, התקיים דיון כזה במועצה.
בזמנו אמר פרנק מלול, מנכ"ל i24news, כי "כמו מדינות רבות בעולם, גם ישראל יכולה להתברך היום בערוץ חדשות בינ"ל המעניק לעולם דיווחים ב-3 אפיקים נפרדים. לאור הדגש הניכר הניתן להתרחשויות ולדיווחים מהמזרח התיכון, הערוץ בולט בשל מאפייני התוכן הנבחרים המעניקים לו זהות בלעדית לו שאנו גאים לחשוף לצופים שנמצאים בישראל". את הדברים אמר כאמור לפני יותר משנה, כשציפה שעליית הערוץ לפלטפורמת HOT תהיה מהירה יותר.
 
מ-HOT טרם התקבלה תגובה. מ-i24news סירבו להתייחס לנושא.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה