מדיה

ביטן: "האירוויזיון לא יתקיים בישראל"; התאגיד מאשים את רה"מ

המלחמה הפסיכולוגית בין נתניהו לתאגיד נמשכת - גם יממה לפני הדד-ליין לתשלום הערבויות לאיגוד השידור האירופי, כשכולם מפנים אצבעות מאשימות כלפי כולם
אלכסנדר כץ |  6
כיפופי הידיים בין תאגיד השידור כאן לממשלה נמשכים, יממה לפני הדד-ליין להגשת הערבויות לאיגוד השידור האירופי. ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר והמקורב מאד לראש הממשלה, אמר הבוקר (יום ב') בראיון לגל"צ כי "האירוויזיון לא ייערך בישראל. זה הולך למקום לא טוב. אי אפשר לתת ל'כאן' את ההלוואה הנדרשת. כדי לתת להם את הכסף, צריך לתקן את החוק, וזה עניין של חודשיים-שלושה. זו בעיה".
כזכור, אתמול הוציא יו"ר התאגיד גיל עומר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו ציין כי "בעוד יומיים נדרש תאגיד השידור הישראלי להעמיד ערבות בסך 12 מיליון אירו להבטחת קיומה של תחרות אירוויזיון 2019 בישראל. מדובר בנקודת אל חזור, שלאחריה, במידה ולא תועמד הערבות כנדרש על ידי איגוד השידור האירופאי, לא ניתן יהיה לשנות את המצב שיתהווה ותחרות האירוויזיון 2019 לא תוכל להתקיים בישראל".

 

העלויות של הפקת אירוויזיון בישראל נעמדות בכ-150 מיליון שקלים – כפי שפורסם לראשונה באייס כבר לפני 3 חודשים. הכנסות הצפויות, כך על פי פרסום ב-TheMarker, יעמדו על כ-50 מיליון, כך שההשקעה הכספית הנדרשת עומדת על כ-100 מיליון שקלים אותם רוצים בממשלה להפיל על התאגיד. מיד לאחר פרסום מכתבו של עומר, הגיבו מקורביו של נתניהו לדברים, ותקפו את התאגיד: "גוף שמתוקצב בסכום עתק של 750 מיליון שקלים על חשבון הציבור, יכול למצוא את המקור התקציבי עבור ערבות לאירוויזיון. התאגיד מתנהל בבזבזנות ומנסה להכשיל את האירוויזיון", אמרו המקורבים.
על כך הגיבו אמש בתאגיד במתקפת נגד: "התאגיד לא יכול לממן את הפקת תחרות האירוויזיון מתקציבו, שהוא שקוף לחלוטין ומכסה על פי חוק פעילות ענפה ב-3 ערוצי טלוויזיה, 9 תחנות רדיו ופעילות דיגיטל. התאגיד מחויב על פי חוק בהשקעה בתוכן והפקות מקור לאורך כל השנה והמשמעות של הסטת הכספים הללו היא ביטול הפקות ופיטורי עובדים לטובת 3 ימי שידור של הפקת האירוויזיון. כמעט כל מדינה שקיבלה את הזכות לארח את האירוויזיון השתתפה בתקציבו והרוויחה לקופת המדינה כסף רב מתיירות של אלפי מבקרים ומחשיפה עולמית. כל ניסיונותינו למצוא פתרון משותף נתקלו בהתעלמות ומשמעותה של החלטת הממשלה היא חד משמעית ויתור על הזכות לארח את התחרות".
 הבוקר כאמור העריך ביטן כי התחרות לא תתקיים בישראל, ואפשר להעריך שבשל קרבתו לנתניהו, הדברים נאמרים על דעתו של ראש הממשלה, כחלק ממלחמת המוחות בין הצדדים. מיד לאחר מכן, הגיב על הדברים יו"ר התאגיד עומר בגל"צ: "ביום שאחרי האירוויזיון, הם (נתניהו ושריו, א"כ) הצהירו שיממנו אותו. מבקשים מאיתנו לעבור על החוק ולייצר גירעון. אנחנו לא רוצים לתת אולטימטומים לאף אחד, אבל אם לא תועבר הערבות - האירוויזיון יתקיים במדינה אחרת. כתבתי מכתב לשרים ולנתניהו והתחננו: דברו איתנו. הם לא ענו".

והנה התגובה הרשמית של התאגיד: "לאורך כל הדרך אמרנו שהתאגיד לא מסוגל לממן את ההפקה. אם הממשלה תחליט לממן יהיה אירוויזיון בישראל. התאגיד שב  ומפציר במקבלי ההחלטות לשבת יחד ולהגיע לתקציב מוסכם עם האוצר".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  למה צריך להוציא 100 מליון שח על מה ישר כח לראש הממשלה (ל"ת)
  עוז 14/08/2018 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  סימכו על חבורת מגיני שחיתויות קובלנץ בתקשורת,שיתגייסו .
  חומת הסתרת פשעי כאן 13/08/2018 22:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הברנז'ה שמפיצים השכם והערב את הבלופים של קובלנץ ישבו באולפנים ובמערכות העתונים ויבלפו את הציבור גם הפעם.
  סגור
 • 4.
  לחרדים היו מוצאים פתרון ברגע. ממשלה חרדה ומבזה (ל"ת)
  Rationall 13/08/2018 13:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  באמת כתבתם "דוד ביטן" ו"מלחמת מוחות" באותו משפט??? (ל"ת)
  יערה 13/08/2018 13:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  תקציב התאגיד 800 מיליון ש"ח מהכיס שלנו
  זוועה גלון 13/08/2018 12:31
  הגב לתגובה זו
  2 5
  799 מיליון ש"ח הולך למשכורות של עובדיו השמאלנים, כעת הם רוצים עוד 150 מיליון ש"ח לנסיעות לחו"ל, לא יקום ולא יהיה.
  סגור
 • 1.
  התאגיד ובכיריו כנראה ישלמו מחיר יקר על תאוות הבצע שלהם. (ל"ת)
  מן הראוי 13/08/2018 11:32
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור