מדיה

הבנות בין קשת לרשת: חברת החדשות שווה כ-280 מיליון ש'

ידיעות אחרונות מפרסם כי הצדדים הגיעו בימים האחרונים להבנות לגבי שוויה של חדשות 2, במסגרת המיזוג בין רשת לערוץ עשר. קשת צפויה לשלם לרשת כ-140 מיליון ש'
כתבי אייס | 
יונית לוי במהדורת החדשות (צילום חדשות 2)
חברות הטלוויזיה קשת ורשת הגיעו להבנות לגבי שוויה של חברת חדשות 2, ונגזרת לכך – הסכום אותו ישלם ערוץ קשת 12 עבור חלקו של רשת 13 בחברה. על פי פרסום בידיעות אחרונות, שוויה של חברת החדשות עומד על כ-280-286 מיליון שקל, כך שרשת אמורה לקבל מקשת 140-143 מיליון שקל.
בתחילה העריכו ברשת כי שווי החברה עומד על כ-300 מיליון, ואילו בקשת אמרו גורמים כי היא שווה כ-200 מיליון, והערכות גרסו כי 2 הצדדים יפגשו אי-שם באמצע - סביב ה-250 מיליון. ואולם לפי הפרסום בידיעות, ברשת יכולים להיות מרוצים מכך שהסכום גבוה יותר. 
 
רשת חייבת למכור את חלקה בחברת החדשות – 50%, כחלק מעסקת המיזוג שלה עם ערוץ עשר, וזאת לאחר אישור שהתקבל על ידי רשות ההגבלים העסקיים. כך ייווצר מצב בו קשת תחזיק בחברת החדשות, ורשת תקבל את חדשות עשר, במסגרת המיזוג עם עשר.
 
מתווה המכירה של חדשות 2 יהיה על פי ידיעות אחרונות, כזה: תשלום ראשון מקשת לרשת יעמוד על כ־130־120 מיליון שקל. שאר הסכום ישולם לאחר כשנה – וזאת בהתאם לביצוע הרייטינג של מהדורת החדשות, נתח השוק שלה בשוק החדש עם 2 ערוצים מסחריים, ועוד.
 
גורם אמר לידיעות אחרונות כי הצדדים מקווים לסגור את העסקה עד 5 בספטמבר. הדבר יצריך כמובן גם את אישור מועצת הרשות השנייה, שתדון כבר השבוע במיזוג רשת-עשר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה