מדיה

דובר המחוז מחרים עיתונאי – הקולגות לא יגיעו להרמת כוסית

כתב וואלה יואב איתיאל, שנוהג לבקר את התנהלות המשטרה, לא זומן לטקס המסורתי. חברי התא גילו סולידריות ויעדרו מהאירוע. המשטרה: "עובדים עם כל אמצעי התקשורת"
אלכסנדר כץ |  3
הרמת כוסית (צילום Istock)
סוער בצפון. טקס הרמת כוסית לשנה החדשה, חושף מערכת יחסים לא משופרת במיוחד בין דובר מחוז משטרתי בצפון, לבין עיתונאי באתר אינטרנט מרכזי. הקולגות של אותו כתב עומדים לצידו, ונותנים לו גיבוי קולגיאלי.
דובר מחוז חוף יגאל הבשור הזמין את הכתבים הארציים המסקרים את הצפון, לטקס הרמת כוסית לראש השנה, באירוע מסורתי שמתרחש מדי שנה במטה המחוז. הטקס תוכנן להתקיים היום (יום ג') אחר הצהריים, ואולם כתב וואלה בצפון יואב איתיאל גילה במקרה כי לא הוזמן אליו. לדברי גורמים, משום שהוא מוחרם על ידי הבשור, וזאת בשל ידיעות שלא חוסכות ביקורת מהמשטרה.
בתגובה, התקיים דיון בתא הכתבים בנוגע להחרמתו לכאורה של איתיאל. הכתבים - ביוזמת ניצן גלוסמן מתאגיד השידור כאן, נעה שפיגל מהארץ ודניאל סריוטי מישראל היום - החליטו להחרים את האירוע אם איתיאל לא יוזמן. לדברי אחד הכתבים, הבשור אמר להם כי לא מדובר בחרם, וזאת מכוון שמכל מערכת הוזמן כתב אחד, ומוואלה הוזמן שלומי גבאי. אבל אותו כתב מציין כי הדבר אינו מדויק, ונתן דוגמה לכך שמהתאגיד הוזמנו גלוסמן ואורלי אלקלעי, מישראל היום הוזמנו עדי חשמונאי וסריוטי, וגם ליאור אל-חי ואחיה ראב"ד מידיעות אחרונות.
אחד הכתבים סיפר לאייס כי אין זו הפעם הראשונה שתא כתבי התא מוחרמים על ידי גורמי משטרה בצפון. לדבריו, בעבר סבלו מכך שפיגל מהארץ ויאיר קראוס ממקור ראשון, שדוברי משטרה בצפון לא שיתפו אותם בשיחות ועידה ולא ענו להם על שאלות.
לדברי כתב נוסף, "מדובר בסולידריות בסיסית - לא יכול להיות שדוברות המשטרה, גוף שממומן על ידי כספי הציבור, תחליט לנקוט סנקציות כלפי כתב זה או אחר. חיכינו הרבה זמן לפגישה עם מפקד המחוז, אבל מראש עצם ההתניה שאחד הכתבים נמנע ממנו לקחת חלק, זו לא נקודה לשיח, ולכן אין טעם ללכת לשם ולנסות לקיים שיחה. הם (המשטרה, א"כ) צריכים להבין מראש שאנחנו לא ניתן להדיר אחד מאיתנו".
יואב איתיאל אמר לאייס: "אחד הדברים המפתיעים הוא שאני ממש לא יודע למה המשטרה מחרימה אותי. זה מדהים, איש לא אומר לי, אלא משאירים את זה בערפל כזה. אנחנו 3 בוואלה שמסקרים את מחוז חוף, מי יותר ומי פחות, אני דווקא יותר".
מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל עובדת לאורך כל השנה באופן הדוק עם כל אמצעי התקשורת. אנו מאחלים לכל בית ישראל שנה טובה".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מי זה בכלל יואב אתיאל. לא מכיר וממש לא מעניין (ל"ת)
  את מי זה מעניין בכלל 05/09/2018 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אולי הכתב שהוחרם צריך לברר עם עצמו למה זה הגיע לזה.... (ל"ת)
  שואלת 04/09/2018 14:50
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • זה לא גוף פרטי של הדובר
  אומרת, לא שואלת 04/09/2018 16:12
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אף כתב לא צריך לשאול את עצמו למה דובר של גוף ציבורי שממומן מכספי הציבור מחרים אותו. הכתב צריך לעשות את עבודתו - לפרסם כל דבר שיש בו עניין לציבור כי הוא משרת אותו, והדובר צריך לתת תשובות או להודיע לכל כתב על דברים שיש בהם עניין הציבור כי הוא משרת את אותו ציבור. ורק אותו
  סגור