מדיה

הסכם קיבוצי בגלובס: תכנית תגמולים ושדרוג קרן השתלמות

לקראת ראש השנה הגיעו ההנהלה ונציגי העובדים להסכם לגבי הסכם קיבוצי חדש, שישדרג את תנאי העבודה. אתמול פרסם גלובס על כללי אתיקה חדשים בהתנהלותו
אלכסנדר כץ | 
בניין גלובס בראשון לציון (צילום אלכסנדר כץ)
הנהלת גלובס חתמה על הסכם קיבוצי עם עובדי העיתון וארגון העיתונאים, לפרק זמן של 4.5 שנים. הסכם זה מגיע יממה לאחר שגלובס מודיע גם על נוהל חדש בכל הנוגע לפרסום תמונות חשודים ועדכון סטטוס הליכים משפטיים, כחלק מאימוץ כללי אתיקה פנימיים חדשים.
במסגרת ההסכם הקיבוצי החדש, תהיה העלאה משמעותית של ההפרשה לקרנות ההשתלמות, שתחול על כל המחלקות - מערכת, סחר, הנהלה, אינטרנט, מנויים, דפוס ותפעול. המצב החדש במסגרתו הייתה הפרשה של 2.5% לעובדים עם ותק של 10 שנים ומעלה, במצב החדש זה ישתנה ל-2.5% לעובדים עם ותק של 3.5 שנים, 5% לעובדים עם 7 שנות ותק, ו-7.5% לעובדים עם ותק של 10 שנים ומעלה.
כמו כן תתחיל תכנית בונוס מיוחדת שמחברת בין תגמול וביצועים. בתנאים מסוימים של עמידה ביעדים - ולא פחות מרווח של 5 מיליון שקלים בשנה, יחולק לעובדים בכל המחלקות בונוס בהיקף של 4-6% מהרווח, בהתאם לביצועים אישיים.אלונה בר און (יח"צ)

מיד לאחר ראש השנה, תתקיים פגישה בין ההנהלה לעובדים כדי לפרט על ההסכם החדש. יו"ר גלובס ואחד הבעלים, אלונה בר און, כתבה לעובדים כי "אני מקווה כי הסכם זה מסמן את פתיחתה של מערכת יחסים תקינה שתסייע מאד בהמשך ביסוס גלובס כארגון רווחי, מוביל ומשפיע". 
כאמור, אתמול פרסם גלובס נוהל חדש לסיקור הליכים פליליים שעיקרו התייחסות לחשודים כאל חפים מפשע עד שלא תוכח אשמתם. מדובר על מסמך חדשני שאמור לעשות סדר בדרך הסיקור הנוכחי, ובכך ששמם של חלק מהנחקרים נפגע אנושות מהפרסום אודותיהם, לאחר שההליכים נגדם מסתיימים בלא כלום.

עורכת גלובס נעמה סיקולר, הסבירה: "במסגרת הזו אנו מחילים על עצמנו רגולציה עצמית ביחס לכל פרסום בכל הפלטפורמות של גלובס, ב-3 היבטים: פרסום תמונות חשודים, הדגשת הססטוס החקירתי בכל פרסום, לרבות חזקת החפות, ועדכון בדיעבד של ידיעות אודות חשדות בפלילים, כאשר לימים השתכלל בהם זיכוי או סגירת תיק מחוסר אשמה. אנו מבקשים לעשות זאת בנוהל מסודר ושקוף שהופץ היום לכל עובדי גלובס... מטרת הנוהל היא לייצר כללי טיפול אחידים לגבי כל אדם ולהעניק אמות מידה שוויוניות לטיפול בכל פנייה אלינו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה