מדיה

"אלקין בוגד בירושלים": עתירה נגד קמפיין ההסתה של משה לאון

אפילו באתרי הימין והדתיים נבהלו מהקמפיין האנונימי נגד השר אלקין שמתמודד לראשות עיריית י-ם, וסירבו לפרסמו. הבוקר מטה אלקין עתר לוועדת הבחירות האזורית
אלכסנדר כץ |  4
המודעה נגד אלקין (צילום סריקה)
קמפיין בחירות אגרסיבי ואף מסית נגד השר זאב אלקין המתמודד לראשות עיריית ירושלים, הצליח להפתיע ולסייג גם גופי תקשורת בעלי אוריינטציה ימנית ודתית, שסירבו לעלותו. הקמפיין שפורסם בשלב זה רק באתר כיפה, טוען כי "אלקין יבגוד בירושלים", ומונה מספר "בגידות" עבר של אלקין, וקובע: "בחרת אלקין, בחרת שמאל". 
על הקמפיין אינו חתום אף מתמודד, אולם לאייס נודע כי אחראים לו אנשי הקמפיין של משה ליאון המתמודד אף הוא לראשות עיריית הבירה. אנשי הקמפיין פנו בימים האחרונים לגופי תקשורת מהצד הימני של המפה, בהם למשל ערוץ 7, כדי לפרסם את המודעה, וזכו לתשובה שלילית, בשל האופי הקיצוני של הקמפיין והשימוש במילה הטעונה "בוגד". בערוץ 7 סירבו להגיב לדברים. 


הקמפיין נגד אלקין
מטה אלקין פנה בשעה האחרונה (יום ד') לוועדת הבחירות האזורית בירושלים, בדרישה לצו מניעה "בהול", כפי שמצוטט בבקשה. בבקשה התבקשה הוועדה להוציא "צו האוסר על המשיבים להמשיך ולפרסם פרסומים מפרים ומשמיצים בעילום שם, בהם בין היתר 'אלקין בוגד' ו'אלקין יבגוד בירושלים', כשברור כשמש כי המשיב 1 (משה ליאון, א"כ) הינו הגורם העומד מאחורי פרסומים אלו, והכל בניגוד גמור להוראות החוק". עוד התבקשה הוועדה להוציא צו מניעה להפסיק להפיץ וגם "להסיר פרסומים אלו בכל מדיה, לרבות: מסרונים (SMS), מיילים ותשדורות אלקטרוניות, אשר משמיצים את המבקש ונשלחים בעילום שם ו/או תחת כותרות מטעות, כששוב ברור כי המשיב 1 עומד מאחורי פרסומים אלו, בניגוד להוראות החוק".


הקמפיין כפי שהופיע באתר כיפה
בעתירה דורש אלקין כי מפרסם המודעה יפרסן מודעת התנצלות בעמוד הפייסבוק האישי של משה ליאון ובעמוד של רשימתו 'ירושלים שלנו', כמו גם במסרונים, מיילים ועוד, ולפרט את היקף ההתקשרות הכספית של המהלך הזה. 
את תגובת מטה משה ליאון לא ניתן היה להשיג. 
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בוחר בדייטש
  levi ovad 10/10/2018 11:26
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אני חילוני ובוחר בדייטש לדעתי רציני מכל המתמודדים
  סגור
 • בעעעעעע
  אין מצב 10/10/2018 17:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גועל
  סגור
 • 1.
  סיסמה שחוקה
  ירושלמית 10/10/2018 10:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי "פרס יחלק את ירושלים" באה המהדורה הנוכחית עם תוספת ארסית. בוגד. אגב, אלקין לא מתאים לירושלים וגם משה ליאון יחלק את העיר ועוד איך.
  סגור
 • מתאים לרוח התקופה
  רן 10/10/2018 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ״אלקין יחלק את ירושלים״ לא היה זוכה היום למספיק הדים ותשומת לב. ב-2018 צריך לצערי להשתמש במילים יותר קיצוניות כדי למשוך תשומת לב. משה ליאון מבחינתו הרוויח פעמיים, הוא גם לא נאלץ להשקיע כספים מיותרים במדיה וגם זכה לחשיפה של המסר שלו באמצעות יחסי ציבור
  סגור