מדיה

רעידת אדמה בטלוויזיה: בעלי רשת מבטלים את המיזוג עם עשר

הסחבת בהתנהלות הרשות ה-2 הובילה את בעלי המניות של רשת על ביטול המיזוג עם עשר וחזרה לפעילות מלאה. "חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות"
אלכסנדר כץ |  2
בניין רשת 13 (צילום אלכסנדר כץ)
בעלי המניות בחברת הטלוויזיה רשת הודיעו על ביטול המיזוג עם ערוץ עשר בשל הימנעותה של הרשות השנייה בהובלתה של יו"ר הרשות יוליה שמאלוב ברקוביץ' מלאשר את בקשת מהלך המיזוג בין 2 גופי השידור.
מדובר על הודעה דרמטית שפוגעת קשות גם בערוץ עשר, אבל אי אפשר לשלול גם אפשרות - קלושה ככל שתהיה - שמדובר גם באמצעים ליצור לחץ על הרשות השנייה לזרז את התנהלותה, בעיקר לאחר שכבר קבעה שימועים בנושא, שיכולים להימשך חודשים. בערוץ עשר לאו דווקא הופתעו מההודעה הנוכחית של רשת, אבל הפתעה נרשמה מהעיתוי. גורמים אומרים לאייס כי ההחלטה שהתבשלה ביממה האחרונה, דווחה לבעלי המנויות של ערוץ עשר מבעוד מועד, עוד לפני הוצאת ההודעה. 
במקביל, פורסם אתמול בגלובס כי בערוץ עשר מנסים לגייס כספים כדי למממן פעילות שוטפת ותשלום משכורות, וזאת משום שבעלי המניות מסרבים להכניס את היד לכיס. . 
"לצערנו, למרות ההערכה הרבה ושיתוף הפעולה בין בעלי המניות של רשת 13 וערוץ עשר בחודשים האחרונים לאורך שלבי המשא ומתן ועד לחתימה על עקרונות הסכם המיזוג, ולמרות ההבנה שמיזוג 2 הערוצים הוא הפתרון הנכון ביותר לשוק הטלוויזיה הישראלי, נאלצו בעלי המניות של רשת 13 להודיע היום על ביטול המיזוג, וחזרה לפעילות מלאה של ערוץ 13, לרבות בניה והשקעה בלוח השידורים, ובכך גם האצת ההפקות של 'המרוץ למיליון', 'הישרדות', 'האח הגדול', 'משחקי השף', 'אבודים', 'לצבי יש בעיה', 'נבסו', 'מהפכה במטבח', The voice, 'הרמון', 'X פקטור' ועוד".
 
ברשת אומרים כי "בימים הקרובים צפוי להתכנס דירקטוריון החברה בכדי לבטל פורמלית את ההחלטה על המיזוג, שהתקבלה לפני מספר חודשים, וינחה את הנהלת החברה להציג את תכנית הפעילות ולוח השידורים לשנים הקרובות".
 
עוד נמסר כי "בעלי המניות נאלצו לקבל את ההחלטה שכן חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות, כל שכן, ערוץ טלוויזיה המחויב לתכנן הפקות עתידיות ועוד. לכן, לאור העיכובים והסחבת בהם נוקטת הרשות השנייה והחלטתה לקיים שימוע, שימשך בפועל חודשים רבים, ומבלי שנשמעה התייחסות חיובית כלשהי לגבי נכונות המהלך להסדרת שוק הטלוויזיה. משמעות התנהלות הרשות היא אחת - טרפוד המיזוג וזאת לאחר שהממונה על ההגבלים העסקים בחנה לעומק את עקרונות המיזוג והאופציות העומדות על הפרק, והחליטה לאשר אותו. במצב זה נאלצו בעלי המניות לשים סוף למצב הבלתי אפשרי ולהודיע כי המיזוג לא יצא אל הפועל".
 
"בעלי המניות של רשת 13 מביעים הערכה רבה לבעלי המניות, ההנהלה ועובדות ועובדי ערוץ עשר וחדשות עשר שהבינו כי המיזוג הוא הכרחי, למרות מורכבותו. אנו עדין מאמינים שהפתרון הנכון לשוק הטלוויזיה המקומי הוא שילוב כוחות, אך בלב כבד וחרף המאמצים הרבים, הגענו לנקודה בה עלינו להסתכל נכונה על המציאות ולהשקיע את מירב המאמצים הניהוליים והמשאביים ברשת 13, ולהמשיך להציע לקהל הצופים טלוויזיה איכותית, מעניינת ורלוונטית גם בשנים הקרובות".
מהרשות השנייה נמסר כי הרשות "עשתה את עבודתה נאמנה ותמשיך לעשות כך גם בעתיד. אנחנו נמשיך לדאוג לשוק התקשורת המסחרית ולערוצי הברודקסט".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ערוץ 10 מת מזמן רק לא ישבו עליו שבעה
  גיל 18/10/2018 12:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה ציפיתם שערוץ שהפך לגירסה אלקטרונית של עיתון אל מנאר(הארץ) ישרוד. אם היה שורד ישראל לא היתה שורדת
  סגור
 • 1.
  זה נבלה וזה טרפה, ערוצים ממומנים ע"י השמאל הרפורמים...
  גל 15/10/2018 17:58
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ומתוקצבים בעקיפין מכספי קרנות של מחרימי ישראל על פי מקורות מסוימים
  סגור