מדיה

הוקפא מינויה הקבוע של שמאלוב ברקוביץ' ליו"ר הרשות השנייה

על רקע התנגדותה למיזוג עשר-רשת, התקבלו במשרד התקשורת תלונות נגד התנהלותה, ושמה לא נכלל ברשימת המועמדים למועצת הרשות שהועברה לוועדה לאישור בכירים
אלכסנדר כץ |  3
יוליה שמאלוב ברקוביץ' (צילום אודי פורטל)
תלונות שהתקבלו במשרד התקשורת נגד התנהלותה של יו"ר מועצת הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ' עשויה לסכן את מינויה הקבוע לתפקיד. כך פורסם לראשונה היום (יום א') ב-TheMarker. התלונות נוגעות להתנהלותה של שמאלוב-ברקוביץ' בכל הנוגע למיזוג רשת וערוץ עשר.
שמאלוב-ברקוביץ' מונתה ליו"ר מועצת הרשות באוקטובר 2017, חודשים לאחר עזיבתה של היו"ר הקודמת אוה מדז'יבוז'. בחודש הקרוב אמורים להיקבע חברי מועצה חדשים, חלקם לקדנציה שנייה וחלקם לקדנציה ראשונה.
ברשימה שהעביר משרד התקשורת לוועדת גילאור לאישור מינוי בכירים בחברות ממשלתיות, הועברו שמות 15 מועמדים, אבל ללא שמה של שמאלוב-ברקוביץ', שרק לאחרונה הודיע שר התקשורת איוב קרא כי יפעל להארכת כהונתה. הסיבה להיעדרות שמה מהרשימה, היא בדיקה שתקיים המחלקה המשפטית במשרד התקשורת, לגבי שמאלוב-ברקוביץ'.
שמאלוב-ברקוביץ' פועלת נגד מיזוג רשת וערוץ עשר, למרות האישור שהתקבל מרשות ההגבלים העסקיים לאשר את המיזוג, בשל מצבו הקשה של ערוץ עשר. בעקבות כך ספגה יו"ר הרשות השנייה ביקורת קשה מהנהלת ועובדי ערוץ עשר, כמו גם בישיבת ועדת הכלכלה שהתכנסה בשבוע שעבר בכנסת. בין היתר נרמז כי שמאלוב-ברקוביץ' פועלת שלא מטעמים עניינים, וההחלטה שלה לקיים שימועים, היא רק מראית עין.

מהרשות השנייה נמסר: "כל פעולותיה של יו"ר הרשות השנייה עולות בקנה אחד עם רצון המחוקק - הבטחת גיוון תקשורתי על גבי המסך. כל ניסיון לפגוע בה מונע מטעם בעלי עניין, אשר עושים שימוש בעובדיהם, שעה שהאינטרס הציבורי הוא מהם והלאה".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בולדוזרית חכמה ומנהלת בחסד
  זוהר 04/11/2018 00:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך לעשות כדי לשמר אותה. חיית תקשורת טבעית.
  סגור
 • 1.
  כך יעשו השמאלנים המושחתים..הבולשביקים..למי שמחזיק בדעה
  גוטליב 28/10/2018 15:20
  הגב לתגובה זו
  1 5
  משלהם !!!..
  סגור
 • התבלבלתי לא בולשביקים מנשביקים (ל"ת)
  איליץ' 29/10/2018 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור