מדיה

חשש מגל פיטורים: כאן זימן מספר יוצאי רשות השידור לשימוע

6 עובדים זומנו לשימועים בשל "חוסר מקצועיות". המכנה המשותף של רובם - יוצאי הרשות. חשש מגל פיטורים - כדי לקלוט עובדים מהחינוכית. התאגיד: "מדובר בטענות שקריות"
אלכסנדר כץ |  14
תאגיד השידור כאן (צילום אלכסנדר כץ)
לפחות 6 עובדים בתאגיד השידור הציבורי כאן זומנו לשימועים לפני פיטורים, וחלקם כבר קיבלו מכתבי פיטורים - כך נודע לאייס. המכנה המשותף של רובם הוא שהם יוצאי רשות השידור, ועברו ממנה אל התאגיד עם סגירת הרשות.
צריך לשים לב כי מדובר במספר נמוך של עובדים אל מול המספר הכללי של עובדי כאן - כ-800, ועדיין מהלך הפיטורים יוצר תחושות קשות בתוך התאגיד. החשש שעולה במסדרונות התאגיד הוא מגל פיטורים, וזאת כדי לפנות מקום לקליטת עובדי הטלוויזיה החינוכית. בנוסף מספרים גורמים בשיחות עם אייס כי הזימונים לשימועים הם "התנכלות", וכי "בכירי התאגיד לא רוצים את עובדי רשות השידור". גורם אומר כי "עלו נגד העובדים טענות לחוסר מקצועיות. בהתנהלות שלהם מול אחד העובדים העלילו עלילות שלא היו ולא נבראו כמו איחור אחד בלבד שנגרם כתוצאה מבעיה ברכבת, ועוד טענות כאלה ואחרות - והכל כדי לא להשאיר אותם בתאגיד".
מאז הקמת התאגיד, ועוד לפני שהחל לשדר, עלו טענות בקרב עובדי רשות השידור לגבי יחס מפלה מצד בכירי כאן. זה החל עוד בשלב הגיוס, כאשר בתחילה גויסו עיתונאים מגל"צ וגופים אחרים, אך לא מערוץ 1 וקול ישראל. זה המשיך עם ראיונות עבודה שהוגדרו על ידי עובדים ברשות כמשפילים. והשיא היה עם חשיפת הארץ לפני מספר חודשים, על חוות דעת משפילות כלפי חלק מהעובדים. יוצאי הרשות הוותיקים שנקלטו בתאגיד, אף הקימו קבוצת וואטסאפ בה הם מספרים על היחס המתנכר כלפיהם לכאורה מצד מנהלים בתאגיד.

העובדים, רובם מהרדיו, עוסקים במגוון תחומים: תחקירנות, הפקה ועריכה. בקבוצת וואטסאפ פנימית של עובדי הרדיו, כתב אחד העובדים - עורך ותיק ברשתות המוזיקה ברשות השידור ובתאגיד: "חברים יקרים, פוטרתי. סיום העסקה שבוע הבא. כמוני זומנו לשימוע עובדי רשות השידור לשעבר... המכנה המשותף: חוסר מקצועיות ואיחורים. טענות שלא מבוססות ככלל. היום זה אני, מחר זה אתם". גם בעמוד הפייסבוק שלו פרסם דברים ברוח דומה.
את העובדים שהוזמנו לשימועים, מלווה ארגון העיתונאים והם מקבלים ייעוץ משפטי מנציגת הארגון עורכת הדין מורן סבוראי. אתמול בערב שלח הארגון הודעה לכלל עובדי כאן: "בימים האחרונים זומנו מספר עובדים לשימוע לפני פיטורים", וכי עולה החשש ש"מדובר במהלך מאורגן של פיטורי צמצום שמטרתו לפנות תקנים לעובדים מהחינוכית שהתאגיד התחייב לקלוט".
בארגון הוסיפו עוד במכתב כי "ההנהלה מסרה לנו כי אין כל כוונה לבצע פיטורי צמצום, וכי אין בכך כעת שום צורך מאחר שהתאגיד קיבל תקנים ייחודים לטובת קליטה של עובדי החינוכית. לטענת ההנהלה, הפיטורים הנוכחיים הם כולם פיטורי אי התאמה. לצד ליווי של כל עובד באופן פרטני (ומי שטרם פנה אלינו מוזמן לפנות), אנחנו בודקים את טענות ההנהלה ופועלים לוודא שלא מדובר במהלך צמצום בתחפושת".

מתאגיד השידור הציבורי כאן נמסר: "מדובר בטענות שקריות. מצוינות הינה אחד הערכים המרכזיים בשידור הציבורי החדש. לא ניתן לגורמים אינטרסנטיים להשפיע על ההחלטות המקצועיות כאן".

מוועד עובדי התאגיד נמסר: "לא נאפשר פגיעה בעובדי התאגיד ונקפיד שזכויותיהם של העובדים נשמרות. בימים האחרונים פנו אלינו מספר עובדים שזומנו לשימוע לפני פיטורים. אנו קוראים לכל עובד ועובדת שזומן או זומנה לשימוע לפנות אלינו לוועד כדי שעניינו יוסדר במסגרת ההליך שאנו מקיימים מול ההנהלה. אנו לא נאפשר שינויים מבניים בתאגיד או צמצום בכוח אדם במסווה של טענה לחוסר התאמה מקצועית".
תגובות לכתבה(14):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  מדובר בטענות שקריות?!
  רועי 04/12/2018 22:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  התאגיד הגיב "מדובר בטענות שקריות". מאז פרסום הכתבה הודחו ארבעה שדרנים מ"כאן 88". שהציבור ישפוט מי מפיץ טענות שקריות.
  סגור
 • 11.
  העיקר שמיכל רבינוביץ' ואמיר בר שלום עדיין שם (ל"ת)
  יצאק 09/11/2018 13:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 10.
  למה אני לא מאמינה להם? כי הם שקרנים.
  מרשות השידור 07/11/2018 20:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הם אמרו שהם לא רוצים עובדי רשות השידור. גם אחרי שהתאגיד עלה לאוויר אמר קובלנץ שהוא לא רוצה רשותניקים. לא האמנו לאלה שאמרו שהוא יקבל אותנו ויפטר אותנו מיד כשיוכל כדי לקחת עובדים אחרים. זה אחרי שאנחנו בעצם העלנו את התאגיד העלוב הזה עם כל ההפקות של הרשות. ואת כל התקלות פתרנו להם. ככה זה הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת.
  סגור
 • 9.
  תודה לכחלון שהחריב את רשות השידור המיתולוגית
  בני 07/11/2018 15:38
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בכל דבר היצור הזה מתערב
  סגור
 • 8.
  שכולם יעברו מכרז
  עלמה 06/11/2018 13:41
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שכולם יעברו מכרז ושלא ייכנסו בדלת האחורית, בשיטת "חבר מביא חבר".
  סגור
 • 7.
  קרבה לצלחת
  עלמה 06/11/2018 13:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מי שקרוב לצלחת, כנאה שלא יינזק
  סגור
 • 6.
  אני עובדת בתאגיד. אכזרי, רע לב, מרושע, שרירותי, קמצני.
  רינה (שם בדוי) 06/11/2018 11:14
  הגב לתגובה זו
  8 1
  בזמן האחרון יוצא לי לבכות הרבה. העלבות, הקנטות של ההנהלה, ביזיון, מתיחסים אלינו כמו אל מתחילים (יש לי וותק ברשות של 35 שנה), ומי מתייחס כך? צעירים חסרי נסיון לחלוטין, אבל הם חלק מהברנז'ה התל אביבית גלץ. יום אחד יוודע על מסע ההתעללות שאנחנו עובדים. עכשיו הם מאיימים גם לפטר את מי שנשאר. ואלה הליברלים, שמטיפים לכולם, הם הרעים ביותר. מקום של רוע לב
  סגור
 • זה קורע לב
  רועי 04/12/2018 22:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה שמתחולל בתאגיד זו פשוט השמדת תרבות.
  סגור
 • 5.
  איזה מזל שאני לא שם!!!! (ל"ת)
  שבתוב 06/11/2018 08:13
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 4.
  הם עבדו על יוצאי הרשות, ועכשיו יזרקו אותנו כמו כלבים. (ל"ת)
  תאגיד האופל 05/11/2018 22:08
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 3.
  נו מה חשבתם?
  א' 05/11/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  5 2
  את הנהלת התאגיד ובמיוחד את הדיקטטור שעומד בראשה לא מעניין שום דבר ובטח לא העובדים שלו. מעניינים אותו שני דברים, שלטונו הבלעדי והארוויזיון. קובלנץ הוא לגמרי תואם ביבי. אוי לנו ואבוי לנו עם כאלה מנהלים.
  סגור
 • גם האירוויזיון לא ממש מעניין אותו, רק התקציב הנוסף (ל"ת)
  רועי 04/12/2018 22:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  מושכל בניהם? הוא עורך תוכנית כמו שאני בלרינה
  כנסו כנסו 05/11/2018 17:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקקן תחת ברמות על, מצטיין בחנופה.
  סגור
 • 1.
  קחו עורכי דין טובים והילחמו בתאגיד
  פוליצר 05/11/2018 16:16
  הגב לתגובה זו
  4 2
  האם גאולה אבן שמביאה שברירי אחוזים ברייטינג היא מקצועית? קחו מיד עורכי דין טובים שמתמחים בדיני עבודה והילחמו בתאגיד, שיתחילו לשלם. והרבה.
  סגור