מדיה

נסללה הדרך למיזוג? כהונתה של שמאלוב ברקוביץ' לא תוארך

שמה של שמאלוב ברקוביץ' לא הועבר לוועדת גילאור לאחר תלונות נגדה על התנגדותה למיזוג רשת-עשר. היום החליט שר התקשורת כי לא תמשיך למש כיו"ר הרשות ה-2
אלכסנדר כץ |  1
יוליה שמאלוב ברקוביץ' (צילום אודי פורטל)
שר התקשורת איוב קרא החליט לא להאריך את כהונתה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' כיו"ר מועצת הרשות השנייה, לאחר שהארכת מינויה כבר הוקפאה בשבוע שעבר.
בהודעה שפרסם משרד התקשורת נכתב: "מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן הניח בפני שר התקשורת איוב קרא את דוח הבדיקה במסגרת העברת מועמדותה של יוליה שמאלוב-ברקוביץ' לתפקיד יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. השר אימץ את מסקנות הדו"ח והחליט שלא למסור את שמה של שמאלוב-ברקוביץ' לוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות (ועדת גילאור)".
 
על שמה של שמאלוב ברקוביץ' רשומה אחת התעלומות הגדולות של שוק התקשורת בשנים האחרונות: ההתנגדות העיקשת שלה לאשר את מיזוג רשת וערוץ עשר, שהוביל לפני כחודש למשוך ידה מהמהלך למיזוג, וההודעה של בעלי המנויות כי הם חוזרים במלוא המרץ להפעלת הערוץ שלא במסגרת האיחוד עם ערוץ עשר.
שמאלוב-ברקוביץ' פועלת נגד מיזוג רשת וערוץ עשר, למרות האישור שהתקבל מרשות ההגבלים העסקיים לאשר את המיזוג, בשל מצבו הקשה של ערוץ עשר. בעקבות כך ספגה יו"ר הרשות השנייה ביקורת קשה מהנהלת ועובדי ערוץ עשר, כמו גם בישיבת ועדת הכלכלה שהתכנסה לפני שבועיים. בין היתר נרמז כי שמאלוב-ברקוביץ' פועלת שלא מטעמים עניינים, וההחלטה שלה לקיים שימועים, היא רק מראית עין.
 
כבר לפני שבוע הוחלט להקפיא את מועמדותה של שמאלוב ברקוביץ' לאחר שהתקבלו תלונות במשרד התקשורת נגד התנהלותה של יו"ר הרשות השנייה. שמאלוב-ברקוביץ' מונתה ליו"ר מועצת הרשות באוקטובר 2017, חודשים לאחר עזיבתה של היו"ר הקודמת אוה מדז'יבוז'. החודש אמורים להיקבע חברי מועצה חדשים, חלקם לקדנציה שנייה וחלקם לקדנציה ראשונה.
 
ברשימה שהעביר משרד התקשורת לוועדת גילאור לאישור מינוי בכירים בחברות ממשלתיות, הועברו שמות 15 מועמדים, אבל ללא שמה של שמאלוב-ברקוביץ', שרק לאחרונה הודיע שר התקשורת קרא כי יפעל להארכת כהונתה. הסיבה להיעדרות שמה מהרשימה, היא בדיקה שתקיים המחלקה המשפטית במשרד התקשורת, לגבי שמאלוב-ברקוביץ'. 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המאפיה השמאלנית מכה שוב , יקבלו מכה נגדית בבחירות. (ל"ת)
  המאפיה השמאלנית 06/11/2018 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור