מדיה

בזירת רצח בב"ש: שוטר תקף כתב שהגיע לסקר את האירוע

שוטר צרח על אביחי מרציאנו מרדיו דרום, התקרב עליו בצורה מאיימת, חטף את הנייד וסירב להחזירו. מרציאנו התלונן למח"ש. המשטרה: "רואה בחומרה פגיעה בעיתונאים"
אלכסנדר כץ |  3
שוטר מתנהג באלימות כלפי כתב רדיו דרום אביחי מרציאנו (צילום מסך: אביחי מרציאנו)
ההתנהגות האגרסיבית של שוטרים כלפי הציבור והעיתונאים, לא פוסקת. אביחי מרציאנו, כתב רדיו דרום, זכה ליד קשה משוטר בזירת אירוע אמש (יום א') בבאר שבע, בה אותרה גופת גבר שהוכה למוות.
הכתב הגיע למקום כדי לסקר את האירוע, הרים מצלמה והחל לצלם ברחוב, בשטח ציבורי והרחק מהסרט המשטרתי שהמשטרה הציבה כדי למנוע כניסת אנשים לזירת הרצח. בסרטון הלא ערוך שצילם מרציאנו, ניתן לראות כי שוטר צועק לעברו "עוד תמונה אני מחרים לך את הטלפון", מגיע אליו בצורה מאיימת לכאורה ותופס את המכשיר הנייד.

  

מרציאנו טוען כי השוטר העיף לו את מכשיר הסמראטפון מהיד, לקח אותו ובתחילה סירב להחזירו. גם לאחר שמרציאנו הצהיר כי הוא עיתונאי, השוטר לא הסכים שיצלם, למרות שאין זה מסמכותה של המשטרה לקבוע האם אזרח או עיתונאי יכול לצלם בשטח ציבורי פתוח. אגב, מהצילום ניתן לראות כי היו עוברי אורח במקום.
בעקבות האירוע, פנה מרציאנו לדוברות המשטרה ולדבריו, זכה להעלמות. בהמשך צויץ כתב הארץ אלמוג בן זיקרי את דבר המקרה, והמשטרה כבר לא יכלה להתעלם מכך, ומסרה תגובה. מרציאנו גם הגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נגד השוטר.
מהמשטרה נמסר: "הנושא בבדיקה ויטופל עם סיום בחינת ממצאיה. נדגיש כי משטרת ישראל מנחה את שוטריה לאפשר סיקור תקשורתי הולם בכל זירה, ורואה בחומרה פגיעה בעיתונאים".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כדאי לחקור כיצד העבריין הפך לשוטר.
  נ.ש 25/12/2018 09:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מספיק לשמוע את צורת הדיבור ולהביט בשוטר בכדי להבין כי מדובר בתת רמה ובאדם עלוב וחסר השכלה בכדי להבין שרק בשורות המשטרה יכול אפס עלוב ומתועב שכזה למצוא מפלט ולתקוף ולהכות כל אדם באופן חופשי כרצונו.
  סגור
 • 1.
  לפעמים חייב לעצור גם את העיתונאים
  דנה 24/12/2018 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לא כל אחד יכול לצלם בזירת אירוע. ועוד רצח
  סגור
 • דנה היא עוד מטומטמת. אשת שוטר
  ש. 25/12/2018 09:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  צואת אנוש .
  סגור