תקשורת

ערעור בוזגלו נדחה; ישלם עוד 10,000 ש' לעיתונאי מוטי פשכצקי

לאחר שבימ"ש השלום קיבל לפני את תביעת לשון הרע שהגיש כתב ערוץ הספורט בעקבות התבטאויות נגדו ערער בוזגלו למחוזי, שהותיר על כנו את ההחלטה
אלכסנדר כץ |  14
מוטי פשכצקי ויעקב בוזגלו (צילום מתוך הפייסבוק של מוטי פשכצקי; באדיבות ערוץ 20)
בית המשפט המחוזי בתל אביב, דחה היום (יום ד') את ערעורו של יעקב בוזלגו, ואף קבע כי הוא ישלם 10,000 שקלים הוצאות משפט לכתב ערוץ הספורט, מוטי פשכצקי. בערכאה קודמת קבע בית משפט השלום בתל אביב כ-160 אלף שקלים פיצויים ושכר טרחת עורכי דין בעקבות תביעת לשון הרע שהגיש פשכצקי, אולם מאז בוזגלו טרם העביר את התשלום, שנושא ריבית והצמדה, ולדברי בוזגלו בפוסט שפרסם אתמול בפייסבוק, כבר עומד על כ-250 אלף שקלים.
לפני 4 חודשים קבע קיבל השלום את תביעת לשון הרע שהגיש פשכצקי, וקבע כי יעקב בוזגלו ישלם 160 אלף שקלים – מהם 120 אלף שקלים פיצוי לפשכצקי ועוד 40 אלף שקלים שכר טרחת עורכי הדין. כזכור, פשכצקי הגיש לפני כשנתיים תביעה כנגד בוזגלו, אביו של כוכב הכדורגל מאור בוזגלו, הסוכן שלו ומי שמככב בעצמו בריאליטי 'הבוזגלוס', לאחר שזה כינה אותו בשלל כינויים כגון "שקרן", "ממציא דברים", "שקרן כרוני" ו"מסית" במספר ראיונות שקיימו איתו, וגם בסטטוסים שפרסם בפייסבוק. העיתונאי באמצעות עורכי דינו, רועי רוזן ויובל שדמי, שלח מכתב התראה לפני תביעה אך בוזגלו סירב לחזור בו מדבריו. את בוזגלו ייצגו עורכי הדין רונן  נאווי והילה גולפור.
השופט רונן אילן קבע בהחלטה בבית משפט השלום כי הביטויים הקשים בהם השתמש הנתבע כנגד פשכצקי והכינויים שהטיח בו בוזגלו – "שקרן כרוני" ו"ממציא שקרים" ברשתות החברתיות ובראיונות באתר וואלה, עיתון הארץ וברדיו 103FM גרמו לפגיעה בשמו הטוב של פשכצקי. השופט אילן הוסיף עוד כח "בחינת הפרסומים שעשה הנתבע מלמדת על שימוש בביטויי גנאי קשים כלפי התובע".
בוזגלו טען באותה עת כי אין לייחס חשיבות לדבריו מאחר ומכירים אותו כ"פה גדול", אבל מנגד טען למעמדו הרם בקרב הציבור הרחב והעיד על עצמו כמי שלא מכבר פרסם ספר חינוכי ומשמש כ"מנטור להורים רבים בישראל שילדיהם החלו את צעדיהם הראשונים בעולם הכדורגל".
בין היתר טען בוזגלו בערעור כי הביטוי "שקרן" לא נבחן בהקשר הדברים, וכי קללות וגידופים אינם בגדר "לשון הרע" לכשעצמם. בעידן הרשתות החברתיות, אמר בוזגלו, חלק מהמידע שהציבור נחשף לו הוא שקרי או לכל הפחות בלתי מדויק, והציבור אינו מייחס חשיבות לדברים שנאמרו מפי המערער. עוד נטען כי בית המשפט לא איזן נכונה בין חופש הביטוי והזכות לשם טוב, וכמו כן שגה בכף שדחה את טענת הגנת "אמת דיברתי" כפי שביקש בוזגלו בבית משפט השלום. עוד נטען כי מדובר בפרסום אחד ולא 4 פרסומים, וכי סכום הפיצוי גבוה באופן קיצוני וחריג.

 הפוסט של בוזגלו מאתמול
שופטת המחוזי אביגיל כהן קבעה כי "במקרה דנן, כאשר עיתונאי מוצג בפרסומים כשקרן, אשר ביודעין מפרסם ידיעות שקריות, 'ממציא דברים שלא היו ולא נבראו' (מתוך הפרסום הראשון), 'ממשיך להעלות ידיעות שקריות...' (מתוך הפרסום השני), 'שקרן' (מתוך הפרסום השלישי), 'מוציא ידיעות שקריות לאורך זמן' (מתוך הפרסום הרביעי), ומפרסם 'כל כך הרבה שקרים' (מתוך הפרסום החמישי), אזי הפרסום עלול לפגוע בתובע כעיתונאי לפי מבחן אובייקטיבי".
השופטת כהן הוסיפה עוד כי הסכום שנקבע בבית משפט השלום "אינו חורג מהסביר בהתחשב במכלול הנסיבות ובניהן פגיעה בתובע במשלח ידו, מספר הפרסומים, 'קהל היעד' של הפרסומים – חובבי ספורט הם גם 'קהל היעד' של עיתונאי ספורט, סירוב להתנצל לאחר משלוח דרישה וכיוצ"ב, לפיכך לא מצאתי כי יש הצדקה להתערבות ערכת ערעור גם בעניין זה".
תגובות לכתבה(14):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  מצדיק את יעקב בוזגלו , אלפיי שקלים על אימרות שכאלה ?
  אשדודי 05/2020/07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז מהו חופש הביטוי ? מר בוזגלו לא כינה את התובע "פדופיל " או "מושחת" או "גנב " או "נאצי "..... אין ספק שבית המשפט הלך פה יותר מידי רחוק . ראו פסקי דין המפורסמים ברשת שכונו התובעים באמירת קשות יותר ולא נפסקו להם הוצאות שכאלה , אין ספק שיעקב בוזגלו ממוצא מרוקאי לא בא טוב לשופט הפולני .
  סגור
 • 12.
  בושה וחרפה לפשכצקי בשם החוק
  ליאור 04/2020/21
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כולנו מכירים אל יעקב לא כל כך קשה לעצבן אותו בושה וחרפה למוטי פשכצקי בשם החוק
  סגור
 • 11.
  מוטי פשכצקי הכלב (ל"ת)
  יואב כהן 06/2019/01
  הגב לתגובה זו
  19 4
  סגור
 • 10.
  מבחן בוזגלו
  תומי 05/2019/21
  הגב לתגובה זו
  3 4
  לא נורא אם משפחת בוזגלו יוצאו קצת כסף הם הרוויחו כסף גדול מהסדרה מה הם כל-כך מתמסכנים
  סגור
 • 9.
  160000 שח על מה
  אדם 03/2019/04
  הגב לתגובה זו
  22 6
  מוזר
  סגור
 • 8.
  אבא בוזגלו מקסים!!!!
  מורן 02/2019/21
  הגב לתגובה זו
  10 6
  הלוואי שהיה לי חם כמוהו.
  סגור
 • 7.
  יעקב בוזגלו מנטור ילדים...
  קרמבו 02/2019/14
  הגב לתגובה זו
  13 3
  שנאמר-ארצי מולדתי, את הולכת פייפן
  סגור
 • 6.
  בוזגלו הוא אדם מתועב- אך צודק במקרה זה
  בכיר בספורט 02/2019/14
  הגב לתגובה זו
  19 15
  איזה שם טוב בדיוק יש לפשכצקי? הרי בקרב אוהדי הספורט האיש ידוע כחסר אמינות ודמות מתועבת וחסרת אמינות. מה לכתבי ספורט שעסוקים ברכילות זדונית ולשם טוב ?
  סגור
 • 5.
  הבוזגלוס
  ירון 02/2019/14
  הגב לתגובה זו
  17 1
  כל הכסף שהם מרוויחים שם יילך בצדק בגלל הפה הגדול של יעקב. הגיע הזמן שישמור על הפה הגדול שלו ויתרכז בניסיון להשיג למאור את החוזה הגדול הבא
  סגור
 • 4.
  בוזגלו'ס
  אזרח ותיק 02/2019/14
  הגב לתגובה זו
  7 1
  הגיע הזמן שהפה הגדול ישלם.
  סגור
 • 3.
  אך נמאס ממר יעקוב בוזגלו
  מאיר 02/2019/13
  הגב לתגובה זו
  5 7
  אדם אלים מילולית קשקשן הברברי חסר תרבות שרק מפריע להנות במפורט מקווה שילדים יפרשו או יקחו נציג אחר ולא יהיה צורך לשמוע את האדם המאוס הזה יותר
  סגור
 • 2.
  לפשכה אין שם טוב ולכן אי אפשר לפגוע בשמו הטוב (ל"ת)
  ספורט חמש מינוס 02/2019/13
  הגב לתגובה זו
  19 4
  סגור
 • 1.
  פה גדול
  יורם 02/2019/13
  הגב לתגובה זו
  12 3
  סוף סוף יש מישהו שלא פוחד ממשפחת בוזגלו. שמעמיד את אב המשפחה במקום. במדינת חוק לא יכולים להגיד כל מה שרוצים ובכל מדיה אפשרית. שאפו פשכה.
  סגור
 • יעקב בוזגלו
  משה 05/2019/20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המשפט מול מוטי פשכצקי
  סגור