מדיה

מאות עובדים ילכו הביתה: yes תפטר 20% מכח העבודה שלה

החברה הגיעה להסכם עם נציגות העובדים על פיו תצא לתכנית התייעלות ותיישם תהליכי סינרגיה בין החברות הבנות של בזק. 325 עובדים יעזבו בצורה מדורגת ב-3 השנים הקרובות
yes (צילום לוגו חדש)
הנהלת חברת yes ו-ועד העובדים חתמו על הסכם עובדים חדש למשך 3 שנים, במסגרתו יפוטרו 325 מכלל 1,500 עובדי החברה. ההסכם החדש נלווה להסכם הקיבוצי הקיים שכבר נחתם בעבר.
בהסכם זה הגיעו הצדדים להסכמה בנושא תהליכי הסינרגיה והתייעלות בין חברות הבנות של {בזק}, וההסכם החדש מעניק תנאים הולמים לעובדים שיפרשו ושומר על ביטחונם התעסוקתי של העובדים, זכויותיהם הסוציאליות והפנסיוניות וסעיפים חברתיים.
במסגרת ההסכם, נבנתה לראשונה תכנית פרישה מרצון הכוללת מענקי פרישה מוגדלים והודעה מוקדמת לפורשים; כח האדם יצומצם בכ-100 תקנים בכל שנה על פני 3 השנים הקרובות ובסך הכל יעזבו 325 עובדים עד סוף 2021; לעובדים שיישארו יינתן מענק הישארות; נקבעו תנאי הסינרגיה שכולל ניהול משותף, ניוד עובדים, הרחבת תחולת מטלות ואיחוד פעילויות בין החברות הבנות; יועברו תקציבי רווחה מוגדלים לרווחת העובדים; ועוד.
בחברה אומרים כי אומדן עלות ההסכם מוערך בכ-68 מיליון שקלים. הסכם זה מגיע על רקע השינוי האסטרטגי המשמעותי עליו הודיעה החברה היום (יום ה') במסגרתו היא תעבור בשנים הקרובות משידור באמצעות לוויין, לשידור על גבי רשת האינטרנט, מה שיוביל להפחתה בהוצאות החברה.
ההסכם נחתם היום במעמד מנכ"ל yes רן גוראון, סמנכ"ל משאבי אנוש צביקה אברמוביץ, יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי ויו"ר ועד העובדים של yes אלי כהן. "אנו נמצאים בתקופה של שינויים רבים בשוק התקשורת ואני בטוח שהסכם זה יביא לשילוב הכוחות הנדרש בדרך להתמודדות עם האתגרים הניצבים בפני כולנו", אמר גוראון.
לדברי שמחי, "זהו הישג משמעותי להגיע להבנות בתקופה כה מאתגרת ורגישה בתמורות החלות בשוק התקשורת בישראל. היחידה להכוונה תעסוקתית בהסתדרות הלאומית תעמוד לימין העובדים הפורשים ותעזור להם במציאת מקומות עבודה חלופיים". כהן הוסיף: "שוק התקשורת כולו עובר שינויים רבים ומאתגרים וכך גם חברות הבנות של קבוצת בזק, ובתוך כל אלה הצלחנו לא רק לשמור על זכויות העובדים, אלא אף לשפר תנאים תעסוקתיים ולהשיג זכויות פרישה מיטיבות. אנחנו מבינים שעתידנו כעובדי החברה תלוי באופן ישיר בהצלחתה ואנו מחויבים להמשיך ולהצעיד את yes כמובילת שוק הטלוויזיה בישראל".

על פי הערכות בשוק התקשורת, שאר החברות הבנות שחל בזק (בזק בינלאומי ופלאפון, א"כ) צפויות לעבור אף הן סבב התייעלות שיכלול גם צמצום בכח האדם שלהן. הערכה היא כמדובר במאות עובדים נוספים בקבוצה שייאלצו לעזוב את הבחרות. 

תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עובדי תשקורת נהיו הזבל של המדינה. זורקים אותם (ל"ת)
  להתאבד 15/03/2019 00:47
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • הם באמת הזבל של המדינה. גם את הנותרים לזבל (ל"ת)
  מזמן לא שם 15/03/2019 14:57
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור