מדיה

הריאיון הספונטני עם ג'ונתן פולארד – וההשלכות הצפויות

על פולארד נאסר להתראיין והוא עשוי להיכלא, אך בניגוד לסירובו לשוחח עם כתב ערוץ 1 בזמנו, הפעם התרצה במפגש ספונטני עם יונה לייבזון מחדשות 12, וענה על שאלות. והנה גם גרסתה של לייבזון לריאיון
אלכסנדר כץ |  4
גונתן פולארד בריאיון לחדשות 12 (צילום קשת 12)
הריאיון שקיימה שליחת החדשות בארה"ב יונה לייבזון עם ג'ונתן פולארד, עשוי לעלות לו בחופש שלו. לייבזון זיהתה את פולארד במסעדה בניו יורק סועד עם רעייתו אסתר, וביקשה לצלם ולראיין אותו. בתחילה הוא סירב, אולם בהמשך התרצה וענה על כמה שאלות בראיון הספונטני, כפי שמציינים גורמים בחברת החדשות.
הריאיון המלא משודר בשעה זו במהדורת החדשות המרכזית של קשת 12, וכולל ביקורת קשה שלו על מדינת ישראל, והאכזבה שלו מהטיפול של המדינה בו ובאשתו. כזכור, פולארד – שנעצר ונשפט בארה"ב על ריגול לטובת ישראל, שוחרר בסוף 2015 לאחר 30 שנות מאסר, ועם הגבלות קשות.
לצד חיובו להיפגש עם קצין מבחן, נשיאת אזיק אלקטרוני ומעצר בית, נאסר עליו לגלוש באינטרנט ולהתראיין לתקשורת. כל הפרה של סעיפי השחרור שלו בפרק זמן של 5 שנים מרגע שחרורו ב-2015, עשוי להחזיר אותו לכלא, ולשנים רבות.

 
הלילה, בסדרת ציוצים, הסבירה לייבזון את השתלשלות העניינים שהובילה לקיום הריאיון הספונטני הזה. "אז בואו רגע אספר לכם איך באמת נולד הריאיון עם ג׳ונתן פולארד", צייצה בטוויטר, "הייתה לי פגישה באפר ווסט וביקשתי לדחות בחצי שעה כי הדיווח במהדורה אתמול נדחק קצת בליינאפ. אני מסיימת את השידור ורצה עם כל הציוד עלי (חצובה, מצלמה, מיקרופון, לייביו וכו')  לבית הקפה שבו קבענו. מגיעה למקום, מרימה את העיניים מהטלפון ויושב שם ג'ונתן פולארד, אני בוהה בו כדי לוודא שזה הוא ורואה את אסתר גם, ומבינה שאני חייבת להבין מהר איך אני פועלת. לצלם עם המצלמה? הטלפון? להוציא מיקרופון? מחליטה שהכי טוב פשוט לגשת עם הטלפון במצב וידאו ולנסות להשיג את מה שנראה באותה נקודה מופרך בטירוף, ראיון עם ג׳ונתן פולארד. בנתיים אני חייבת להסביר לפגישה שלי מה לעזאזל קורה, מתנצלת ממש - אבל פולארד ממש פה שולחן ליד אז אין לי ברירה חוץ מפשוט לגשת אליו באמצע בית הקפה. אני ניגשת, מתחילה לצלם, הם לא מוכנים לדבר ולא מוכנים להגיד שום דבר... פולארד אומר רק כמה מילים על כך שהוא אדם מאמין וזה מה שמחזיק אותו וזהו".
"ואז משהו משתנה, בשנייה אחת הוא כבר לא יכול להחזיק יותר בבטן ומחליט לפתוח. הזוג פולארד מבינים מה המשמעות של להתראיין, הם מכירים בזה שזו יכולה להיות הפרה של תנאי השחרור, אבל אני חושבת שבעיקר הם מפחדים שישכחו אותם. שבגלל שאסור להם לדבר, הם לא על סדר היום. ראו את הכאב שלהם, את זה שבאמת הסבל מכך שאינם יכולים לעלות לארץ הוא עצום. הם היו נחמדים מאוד ובסוף חזרו לענייניהם. אם לסכם, באמת שפשוט היה לי מלא מזל".

 
אגב, לפני 3 שנים איתר כתב ערוץ 1 בזמנו, אמיר בר שלום, את פולארד ורעייתו מהלכים ברחוב, גם כן באורח ספונטני, וניסה לראיין אותם. פולארד עצמו כמעט ולא דיבר, ואשתו ענתה בקצרה על מספר ספור של שאלות.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אם יכלאו אותו זה יהיה על מצפונך
  יונה 22/05/2019 12:45
  הגב לתגובה זו
  6 2
  אבל כנראה שאין לך מצפון. העיקר להשיג ראיון ללא קשר להשלכות
  סגור
 • 2.
  כדאי להזכיר שהצדיק הזה פעל ממניעים כספיים
  אלמוני 22/05/2019 11:05
  הגב לתגובה זו
  2 2
  לפני שהוא הציע את שירותי הריגול שלו לישראל הוא ניסה לעניין גם מדינות אחרות.
  סגור
 • 1.
  חללת כול הכבוד אלופה
  רוני רוני 22/05/2019 10:11
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כתבה אש
  סגור
 • שטויות במיץ ראיון מיותר אין כלום בו (ל"ת)
  רמי 23/05/2019 15:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור