מדיה

אחרי התיקו ביוני: תוכרע זהות החברה שמודדת את הרייטינג?

הוועדה למדרוג תתכנס שוב ב-8 באוגוסט כדי לדון בהצעות של קנטאר מדיה ונילסן במכרז עשרות המיליונים על מדידת הרייטינג של שידורי הטלוויזיה, כולל בדיגיטל
אלכסנדר כץ |  2
טלוויזיה מול דיגיטל (צילום iStock)
שוק הטלוויזיה נמצא בדריכות לקראת ההכרעה של הוועדה למדרוג לגבי זהות החברה שתפעיל את המדידה. על קו הסיום ניצבות 2 חברות בינ"ל – קנטאר מדיה שמפעילה את המדידה ב-20 השנים האחרונות, ונילסן. בעוד כ-3 שבועות יצביעו שוב חברי הוועדה על זהות החברה שתפעיל את המדידה בשנים הבאות.
בחודשים האחרונים התקיים מכרז לגבי מדידה שתכלול לראשונה גם צפייה בדיגיטל. על פי הערכות, המכרז עומד על כ-100 מיליון שקלים ל-10 שנים (כ-10 מיליון שקל לשנה, א"כ) והוועדה קיימה ההתמחרות מול 2 החברות.
בסוף יוני התקיימה הצבעה בקרב חברי הוועדה למדרוג – המורכבת מנציגים של ערוצי טלוויזיה קשת 12, רשת 13, ערוץ 9, הלא TV ותאגיד השידור כאן (כאן 11 וחינוכית 23), שהודיע על החלטתו לפרוש מהוועדה. כמו כן חברים בה גם איגוד הפרסום והרשות השנייה. לאייס נודע כי בסיום ההצבעה התברר כי יש שוויון בין 2 ההצעות. מאז מקיימות 2 החברות שיחות עם נציגי הערוצים במטרה להזיז עוד קולות לטובתן, לקראת ישיבת הוועדה הבאה שצפויה להתקיים ב-8 באוגוסט.  
המדידה הנוכחית שמתקיימת מ-1999, כוללת כעת מדידה של 700 בתי אב, אבל לא יודעת לדגום גם צפייה בפלטפורמות דיגיטליות וחברתיות, כלים חשובים מאד בהתנהלות של חלק מהחברים בה. חלק לא קטן מהישראלים צופים בשידורים באמצעות סמארטופונים, טאבלטים ומחשבים שאינם נמדדים. גם הרשתות החברתיות עדיין לא נדגמות, למרות שפעילות שידורית נרחבת של הגופים המשדרים מבוצעת דרכן.
המדידה החדשה אמורה לכלול מספר זהה של בתי אב, אבל הרבה יותר מסכים בכל בית – מדידה שתכלול גם מכשירים חכמים ותתבצע באמצעות הראוטר הביתי. בהצעת קנטר מדיה ישנו גם פאנל גדול של כ-10,000 נדגמים שייתן אינדיקציה נוספת לצפייה בתכנים בדיגיטל, ואילו בהצעת נילסן הייתה מדידה של פאנל ה-700 בבתים וגם מחוצה להם. 
על פי הערכות, במידה והליך הבחירה יסתיים בשבועות הקרובים, המדידה צפויה להתחיל בחלק הראשון של 2020, כאשר ל-2 החברות ייקח מספר חודשים להיערך לכך טכנית.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אמת בפירסום תהיו גברים אייס ותפרסמו
  עמית צרפתי 16/07/2019 18:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העבודה כמו עיתון גלובס סיימו את דרכם תבואו לעודד היום במשפט נגד גלובס צקפוינט וצוקרברג Civil court brooklyn new york 141 livingston 11201 קומה שלישית בשש ורבע חדר 305 שבוע הבא מגיעים עושים עלייה שווה מחכה לך צק של אלף דולר בשדה תעופה ואז נגיש תלונה במשטרה נגד אלונה בר און אלדד יניב ענת אגמון ליאור אפשטיין וגלובס על הטרדות איומים הרס משפחה ועסק לא שווה להיות ברומן שלוש שנים עם בעלת עיתון ענת אגמון בדרך לגיהנום שתפו בכל הכוח גלובס עיתון לאנסים חשובים
  סגור
 • גיבובי שטויות אחי (ל"ת)
  ענת 17/07/2019 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור