מדיה

פרשת ג'פרי אפשטיין: ברק שלח מכתב התראה לדיילי מייל

אתמול פרסם האתר הבריטי תמונה של רה"מ לשעבר נכנס לביתו של המיליארדר שמואשם בסחר בקטינות. ברק מכחיש קשר לטענות נגד אפשטיין, ודורש התנצלות ופיצוי
אלכסנדר כץ |  2
הפרסום אתמול של אהוד ברק בדיילי מייל אונליין (צילום מסך)
יממה לאחר הפרסום בדיילי מייל אונליין של תמונתו של אהוד ברק נכנס לביתו של ג'פרי אפשטיין בניו יורק בשנת 2016, שלח עורך דינו הלונדוני של ראש הממשלה לשעבר מכתב התראה לאתר, דורש פיצוי והתנצלות, ומאיים בתביעה.
בתמונת הפפרצי נראה ברק כשפניו מוסתרים בצעיף, בדרכו להיכנס לביתו של המיליארדר שמואשם בסחר בקטינות. בפרסום אתמול נכתב כי באותו יום הגיעו לביתו של אפשטיין גם 4 צעירות. כמו כן נכתב כי ברק הצהיר כי מעולם לא לקח חלק באירועים חברתיים בהשתתפות אפשטיין ונשים. עוד דאגו בפרסום לציין כי ברק הוא איש נשוי. 
עיתוי הפרסום – מערכת הבחירות לכנסת ה-22 - כמובן גרוע מבחינתו של ברק, שמכחיש כי השתתף במסיבות בהן נוצלו נשים. אתמול צייץ: "אני דוחה בשאט נפש את הרמיזות המתועבות של העיתון. אכן הייתי בביתו, מעולם לא לקחתי חלק בשום מסיבה/מפגש מהסוג הנרמז. מציע לאנשי דיילי מייל, ולכל מי ששיתף איתם פעולה, להכין את כרטיס האשראי. תביעת הדיבה בדרך".
בדיילי מייל אמרו לאחר הפרסום כי התמונה הזאת כבר פורסמה סמוך למועד צילומה, אולם אז לא ידעו באתר כי מדובר באהוד ברק. במהלך היום גם עלו ספקולציות כי בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו דאגו לעדכן בימים האחרונים את הדיילי מייל בזהות האיש שצולם, דבר שהוביל לפרסום אתמול.
עוה"ד מישכון דה-ריה, בעליו של משרד עורכי דין לונדוני, שלח היום מכתב התראה לאנשי הדיילי מייל. בפתח דבריו ציין עוה"ד כי מדובר בפרסום "מחפיר" ו"משמיץ", ומוסיף כי "ביקשתם למשוך את הלקוח לשנו אל תוך פרשת אפשטיין, כאילו הוא מעורב בפרשה. זה שקר".

 המכתב ששלח עוה"ד של ברק לדיילי מייל
במכתב נטען כי אהוד ברק לא התבקש להגיב על הפרסום, וכי הדבר לא מקובל באופן כללי, ובטח כאשר נשוא הפרסום מעורב במערכת בחירות בישראל. הפרסום בדיילי מייל הוביל לפולו-אפים בכל רחבי העולם ולהתייחסות נרחבת ברשתות החברתיות, גרם לשערורייה בישראל שחייבה את ברק לפרסם הצהרה המכחישה את הדברים.
עוה"ד דה-ריה מציין כי הפרסום גרם לסבל גדול לברק ולבני משפחתו, ולנזק רב לקמפיין הבחירות שלו. במקרה הטוב, מציין עוה"ד דה-ריה, מדובר בפרסום לסר אחריות, אבל במקרה הגרוע – מדובר בפרסום עם כוונות זדון במטרה לפגוע במוניטין של ברק, כדי לעזור ליריבו הפוליטי. במכתב לא מצוינת זהותו של אותו יריב פוליטי, אבל הדבר בהחלט ברור. 
ברק, באמצעות עורך דינו, דורש כי עד היטום בשעה 17:00 שעון לונדון, תוסר הכתבה מאתר האינטרנט, פרסום התנצלות שניסוחה יוסכם על ידי ברק, התחייבות לא לפרסם מחדש את הטענות האלה או כל טענה דומה, תשלום פיצוי משמעותי – כאשר האתר מוזמן להציע את הסכום ברף הגבוה של פיצוי מסוג זה, ותשלום העלויות המשפטיות.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ברק האפס, למזלו הוא שמאל כך שהוא מוגן תקשורתית. (ל"ת)
  האתרוג 2019 21/07/2019 01:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  סביר מאד שידו הארוכה של BB היא שהביא למאמר ולחשיפה
  BB הנחית מכה 18/07/2019 02:26
  הגב לתגובה זו
  0 2
  לפי הניסוח די ברור שכותב הכתבה קיבל "דף מסרים" ממקור לא ידוע בירושלים. אבל אין ספק שחשיפת הפרשה עצרה את המומנטום של ברק (=למרות שגם לBB ובנו קופת שרצים גדולה גם בתחום הניאופים וההזניות). לכאורה
  סגור