מדיה

סופו של 'ממון'? על התכנית להטמעת המוסף בעמודי החדשות

בידיעות דנים במתווה שעשוי להוביל לחיסכון בעלויות דפוס ואינו כולל צמצום בכח אדם במוסף. יתכן שמדור 'בועות' ימוקם ליד 'העלוקה' שמתחדש בכתב שמגיע מישראל היום
אלכסנדר כץ |  2
מוסף ממון (צילום סריקה)
האם מוסף ממון מתקרב לסיום דרכו ארוכת השנים? לאייס נודע כי בקבוצת ידיעות אחרונות בוחנים אפשרות לשלב בתקופה הקרובה את המוסף הכלכלי הוותיק בקונטרס החדשות, שם הוא עשוי לקבל מספר עמודים יומיים.
כבר שנים בוחנים בקבוצת ידיעות כיצד לצמצם עלויות, בין היתר עם ביטול מוספים, איחוד מערכות ופיטורי עובדים ועזיבת אחרים. כבר לפני 7 שנים למשל אוחדו מדורי הספורט של 'ספורט ידיעות' ו-ynet. בהמשך כתבים בכל אחד מהגופים החלו לסקר עבור ידיעות ו-ynet במקביל. לפני 3 שנים התכנסו כל אגפי קבוצת ידיעות תחת קורת גג אחת בבניין חדש בראשון לציון.
לפני כשנה הוכפפה לכלכליסט האחריות על ממון ו-ynet כלכלה, כך שלמעשה קודקודי כלכליסט אחראים על 3 המערכות המסקרות כלכלה עבור קבוצת ידיעות אחרונות, כאשר לא מן הנמנע כי בעתיד גם חלק זה יאוחד לכדי מערכת אחת.
בכל מקרה, הטמעת 'ממון' בעמודים הראשיים עשויה להביא לחיסכון כלשהו לעיתון מבחינת עלויות הדפוס, שנאבק כמו כל העיתונות הישראלית והעולמית, בפיחות מעמדו של הפרינט. החיסכון יתבטא בחיסכון בעמודים, כמו גם בכריכת המוסף שעולה כסף. לא נראה כי ההטמעה תכלול שינוי במצבת כל האדם.
במוסף ממון גם הופיע מדור הרכילות העסקית 'בועות'. עם השילוב הצפוי של ממון בתוך ידיעות, נראה כי 'בועות' יעבור למוסף 24 שעות, וייתכן כי יוצב ליד מדור הרכילות 'העלוקה'. אגב, בסוף השבוע האחרון הוחלט כי מאור בן הרוש יהיה "העלוקה" החדש במקומו של כתב הרכילות צחי קומה שעזב פני כחודשיים. בן הרוש מגיע ממחלקת הדיגיטל של המתחרים המרים מרחוב השלושה -  ישראל היום.
את תגובתו של עורך ידיעות אחרונות נטע ליבנה לא ניתן היה להשיג. 
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ערוץ 20 ערוץ כנסת ערוץ ממוזג כנס כלכליסט גלובס..לא זה (ל"ת)
  תרדמת 05/08/2019 07:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  הזדמנות להיפטר מהתרחסבר פלוצ מעריצו של דנקנר (ל"ת)
  הזדמנות 05/08/2019 05:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור