תקשורת

יוני פארן עוזב את דורי מדיה-דרסט

מי שנחשב לידיים והלב של חברת ההפקה הגדולה דורי מדיה-דרסט, פורש מתפקידו וצפוי לפנות לעסקים פרטיים. בשנים האחרונות נחלשה החברה בכמה מהפעילויות שלה

אייס | 
מטומטמת (צילום אוהד רומנו)
יוני פארן עוזב את דורי מדיה-דרסט, אחת מחברות ההפקה הגדולות והוותיקות בישראל, כך פורסם היום ב"גלובס".
החברה בנויה למעשה משתי חברות שחוברו: דורי מדיה, שהוקמה על-ידי המפיק יאיר דורי ונרכשה עם השנים על-ידי מפל תקשורת שבבעלות תמי מוזס ונדב פלטי; וחברת ההפקות דרסט פארן, שהוקמה על-ידי המפיק דני פארן ז"ל ונרכשה על-ידי דורי מדיה תחת השליטה של מפל תקשורת.
דרסט (הכוללת היום גם את מה שהיה בעבר פארן הפקות) היא יזמית ומפיקה של פורמטים בינלאומיים לסדרות ודרמות. החברה חתומה בין היתר על הפקות כגון "שבאבניקים", "מטומטמת", "פולמן", "גאליס" ועוד ועוד. את החברה הקים כאמור דני פארן, המכונה לעתים גם "אבי הטלנובלות בישראל", והוא נשאר לנהל את החברה גם לאחר שנרכשה על-ידי פלטי ומוזס. אחרי פרישתו לקח את מושכות הניהול בנו יוני פארן. בתעשייה מתארים אותו כמנהל מוכשר, יזם בעל חזון בתוכן והפקה, וזוקפים לזכותו את ההצלחה של החברה.
לדורי מדיה יש מספר זרועות בתחומי ייצור והפצת התוכן, בהן ערוצי הטלנובלות "ויוה" ו-"ויוה פלוס", "דורי מדיה אות" שעוסקת בדיבוב ובהוספת כתוביות, חברת הפצת תוכן ועוד - וכן חברת הפקה שמפיקה סדרות וסרטים.
בשנים האחרונות נחלשה החברה בכמה פעילויות: התקשרות עם הוט על עטיפת ערוצי הקולנוע של חמשת ערוצי הסרטים הופסקה; ערוצי הטלנובלות "ויוה" ו-"ויוה פלוס" סובלים בשנים האחרונות מתחרות קשה מצד ערוץ הטלנובלות הטורקיות - מה שהצניח באופן משמעותי את כמות המינויים; ולמעשה חברת ההפקה דרסט הפכה לזרוע הפעילות העיקרית.
לדבריהם, מערכת היחסים בין פארן הבן שניהל את החברה בפועל לבין בעלי המניות העיקריים שלה נדב פלטי ותמי מוזס ידעו עליות ומורדות. על פי מקורות בענף, פארן הרגיש שהוא זה שנושא את העגלה קדימה למרות שאיננו בעל מניות, ומנגד לבעלי המניות היו השגות בסוגיות של רווחיות.
פארן כבר שקל לעזוב את החברה בעבר, אולם המשבר בין הצדדים נפתר, והוא קיבל לידיו כמות מניות מסוימת. עתה כאמור החליט פארן לפרוש, ובשוק מעריכים כי הוא יקים חברת הפקה חדשה - באופן עצמאי או בשת"פ עם גורמים אחרים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה