תקשורת

אמסלם לרשת וקשת: בשעה זו אין להיענות לבקשה שלכם לסיוע

שר התקשורת דוד אמסלם דחה את בקשת הערוצים המסחריים לסיוע כספי: "כספים אלו נועדו למימון הפקות מקומיות קנויות, ובכל מקרה ההחלטה תחכה לחלוף משבר הקורונה". רשת: "צר לנו על החלטה אומללה זו של משרד התקשורת"
בועז גולדברג |  1
דוד אמסלם (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של דוד אמסלם)
שר התקשורת דוד אמסלם דחה את בקשת הערוצים המסחריים קשת ורשת לסיוע כספי. במכתב ששלח אמסלם לערוצים כתב: ״הריני להחליט כי בשעה זו אין להיענות לבקשה. כספים אלו נועדו למימון הפקות מקומיות קנויות, ובכל מקרה ההחלטה כיצד לחלק אותם תחכה לחלוף משבר הקורונה ולהקמת ממשלה בישראל״.
כזכור, לפני כשבוע נפגשו מנכ"ל קשת 12, אבי ניר, ומנכ"ל רשת 13, אבי בן טל, עם שר התקשורת דוד אמסלם, וביקשו ממנו לנקוט מספר צעדים שיסייעו לערוצים לשרוד את התקופה הקשה אליה נקלעו בצל משבר הקורונה. בפגישה ביקשו השניים מאמסלם לשחרר להם את 35 מיליון השקלים ששילמו הערוצים עבור אפיקי השידור (ואשר לשר התקשורת יש סמכות לשחרר), וכן ביטול מיידי של תנאי הרישיון שלהם, כשלמעשה מדובר בכספים שהערוצים משלמים למדינה.
בלב הפגישה פנה ניר לשר ואמר לו כי קיים פער עצום בין התפקיד הציבורי לבין המציאות הכלכלית של הערוץ. ניר טען כי בפועל, ערוץ כקשת מהווה טלוויזיה ציבורית לכל דבר ועניין, היות והוא משדר כמות שעות עצומה ומקבל שיעורי צפייה גבוהים באופן חריג. ניר המשיך ואמר כי הוא חושב שלקשת יש תפקיד קריטי בתקופה זאת, אלא שהיות והערוץ חי אך ורק מפרסומות ואין לו תמיכה כלכלית של המדינה או דמי מנוי, אזי ברגע שהערוץ חווה צניחה של בערך 80% מהפרסום, המשמעות היא שהערוץ חי על זמן שאול.
השר אמסלם הביע אמפתיה למצבם של הערוצים ואמר בתגובה כי ישקף בפני האוצר את הקשיים הכלכליים הללו. "המדינה מקבלת עכשיו רק החלטות דחופות ביותר", ענה השר לראשי הערוצים. "לגבי 35 המיליון ששולמו עבור אפיקי השידור, נדון בכך בעוד כשבועיים - אך אני מניח שתיאלצו לעשות התאמות". אבי ניר אמר: "אם אני עסק כלכלי, אני אומר שצריך לסגור מחר". על כך השיב אמסלם: "אם הבעלים רוצים לסגור מחר, אז שיודיעו לנו. אנו נדון בכך ונראה מה נעשה". 
בחזרה להווה. מרשת 13 נמסר בתגובה: "על רקע המשבר הקשה שפוקד בימים אלה את שוק הטלוויזיה המסחרית , החלטה זו של שר התקשורת משאירה אותנו המומים. מדובר בכספים ששולמו על ידי הערוצים המסחריים במטרה שיוחזרו לשוק היצירה הישראלי, כספים  שבטח ובטח בעת הזו היו יכולים לצמצם באופן משמעותי את מספר העובדים והיוצרים בתעשייה שמוצאים עצמם ללא עבודה בשל הפקות שנעצרות וייעצרו. 
"מדובר בכספים שמוחזקים כבר מספר שנים במשרד התקשורת אשר לא 'הספיק' להחליט על המתווה לחלוקתם. צר לנו על החלטה אומללה זו של משרד התקשורת שמתקבלת בעת שעובדי התעשייה נאלצים לפנות לביטוח לאומי לקבלת דמי אבטלה . מדובר באטימות וניתוק של משרד התקשורת  למתרחש במגזר הפרטי. אנשים נשלחים למעגל האבטלה והעוני. למעשה משרד התקשורת מחזיק כספים שהיו יכולים להוריד את הנטל מקופת המדינה , קרי ממשרד האוצר".
קשת בחרה שלא להגיב.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בקשה לסיוע
  שאול 03/2020/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככה יעשה לאיש אשר המלך לא חפץ ביקרו ...
  סגור