יח"צ

לראשונה: הסנגוריה הצבאית "גייסה" למילואים יועץ תקשורת

עם פניות רבות מצד התקשורת ותיקים בפרופיל תקשורתי גבוה, החליט הסצ"ר לצרף את חנן גרינברג, בעבר הכתב הצבאי של ynet ומעריב, שיעניק שירותיו במסגרת שירות מילואים
אלכסנדר כץ |  2
חנן גרינברג (צילום יח"צ)
הסנגוריה הצבאית תחל לעשות שימוש בשירותיו של יועץ תקשורת - כך נודע לאייס. לאחרונה סוכם כי חנן גרינברג יסייע במסגרת שירות מילואים, לסנגוריה בהתנהלות המקצועית מול אמצעי התקשורת. 
לגרינברג בן ה-39 הכרות עם התחום, מעברו ככתב לענייני צבא ב-ynet ובעיתון מעריב. לפני מספר שנים עבר לתחום היח"צ ובשנים האחרונות הוא משמש כיועץ תקשורת של ארגון נכי צה"ל ומספר גופים נוספים הנושקים לתחום הביטחון.
הסנגוריה הצבאית מעניקה מדי שנה יעוץ וליווי משפטי לאלפי חיילים בשירות חובה וקבע במגוון נושאים, מהשתמטות משירות צבאי, דרך עבירות אלימות, סמים ונשק ועד סוגיות מבצעיות רגישות. במסגרתה פועלים סנגורים בשירות סדיר ועשרות אנשי מילואים, מבכירי עורכי הדין הפועלים בארץ. בנוסף, פועלת הסנגוריה הצבאית, בכובעה הציבורי, למיצוי זכויות חיילים צה"ל בנושאים פליליים מערכתיים בתחום האכיפה, הכליאה ועוד. 

בפקודות מטכ"ל נקבע כי הסנגור הצבאי הראשי רשאי לקיים שיח עם אמצעי התקשורת וכן לפרסם התייחסות והודעות לתקשורת, כשהדבר משרת את טובת הלקוחות, ללא צורך באישור בדובר צה"ל. בשל היקף פעילותה וחשיבותה של הסנגוריה הצבאית וכן פניות רבות של אמצעי התקשורת, החליט הסנגור הצבאי הראשי (הסצ"ר), אל"ם רן כהן, להסתייע בשירותיו של גרינברג. גרינברג יבצע את עבודתו עבור הסנגוריה כחלק משירות מילואים, כפי שעושים עו"ד המשרתים במילואים בסנגוריה הצבאית.

התיק הצבאי הכי מדובר בשנים האחרונות היה של אלאור אזריה, שעשה שימוש בפרקליטים פרטיים, בהם עו"ד יורם שפטל. מאידך, אופק בוכריס כן עשה שימוש בפרקליטות הצבאית.
גרינברג אישר את הפרטים לאייס. "מן הראוי שפעילותה של הסנגוריה הצבאית תקבל ביטוי פומבי אחראי ומקצועי", אמר לאייס. "אני שמח על הזכות לסייע לסנגוריה הצבאית לנווט בבטחה בעולם התקשורת".                       
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אחלה דובר ואחלה עבודה (ל"ת)
  אחד שיודע 13/09/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  דובר שמבין עניין
  מיקי 13/09/2017 11:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הבחור יודע לעבוד. מהלך נכון של הסנגוריה.
  סגור