יח"צ

בתום קדנציה שנויה במחלוקת: דוברת המשטרה לפידות פורשת

מ"מ המפכ"ל מינה את סיגל טולדו לדוברת עד למינויו הסופי של מפכ"ל חדש, שיחליט על זהות הדובר. לאחר כמעט 3 שנים, החליטה לפידות לעזוב
אלכסנדר כץ |  5
דוברת המשטרה מירב לפידות (צילום אודי פורטל)
דוברת המשטרה מירב לפידות תסיים תפקידה לבקשתה, וממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן הודיע היום (יום ג') על מינויה של סיגל טולדו לדוברת. טולדו תיכנס לתפקידה ביום ראשון הקרוב, לאחר חפיפה של מספר ימים עם לפידות, אבל נראה כי מדובר במינוי זמני עד לסיום ההליכים בבחירת מפכ"ל חדש, שבסמכותו לבחור דובר משלו כמשרת אמון.
לפידות הייתה מינוי של המפכ"ל הנכנס בזמנו רוני אלשיך, כשהגיעה בתחילת 2016 לתפקיד מחוץ למשטרה. עד אז שימשה במשך שנה וחצי כראש אגף בכיר לתקשורת וקשרי חוץ במשרד האוצר, ולמעשה - דוברת משרד האוצר, ועוד לפני כן הייתה דוברת ומנהלת אחריות תאגידית בבית ההשקעות מיטב דש. בעברה גם דוברת המרכז לשלטון מקומי ודוברת דואר ישראל. כעת היא עוזבת עם סיום כהונתו של אלשיך.
למן ההתחלה התגלעו חיכוכים בין אלשיך ולפידות לבין העיתונאים, וזאת על רקע שינויים שהכניסו המפכ"ל והדוברת שלו בהתנהלות הארגון מול כלי התקשורת. בכנס אילת לעיתונות לפני שנתיים, ביטאה זאת כתבת המשטרה הדס שטייף בפאנל על יחסי המשטרה והתקשורת: "מה שקרה בשנה האחרונה מאז נכנס אלשיך לתפקידו, זה שהוא בעצם קצת העתיק את אווירת השב"כ להתנהלות מול עיתונאים", אמרה. "אני אגב בעד מניעת הדלפות מחקירות כי זה עושה נזק מאד גדול לנו כאזרחים. אבל העובדה היא שהיום, בניגוד לעבר, אנחנו מתנהלים רק מול דוברים, ולא מול קצינים בכירים, לא מאפשר לנו לקבל את כל המידע הנחוץ"
לפידות ענתה לשטייף ולכתבי הפלילים האחרים שלקחו חלק בפאנל: "אין לי ספק שהכתבים מדברים עם קציני משטרה, חלקם ברשות וחלקם לא, כי זו דרכו של עולם. אני שמחה שכשמישהו מגיע אליי עם סיפור, אני מצדיעה לו. אם הייתי כתבת משטרה והייתי יכולה להתקשר בכל יום לקציני משטרה והיו שמים לי חסם, הייתי מתעצבנת. אבל המפכ"ל לא הביא את המודל מהשב"כ – כי שם לא מדליפים, נקודה. אנשים שם עוברים על זה פוליגרף. אם כבר, המודל של המשטרה דומה יותר לדובר צה"ל".

בחודשים האחרונים עלתה גם ביקורת קשה על מדיניות הדלפת פרטים מחקירות המשטרה, בין היתר בהקשר לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, אולם לפידות ניסתה להדוף ביקורת זו, לא תמיד בהצלחה. ובכלל, ניתן לומר כי לפידות עברה קדנציה שנויה במחלוקת ב-כמעט 3 שנות כהונתה במשטרה. 
המינוי החדש – טולדו הוא מתוך שורות המשטרה. טולדו משמשת דוברת שנים רבות בתוך הארגון, ובין היתר הייתה דוברת מחוז תל אביב וכיום דוברת במטה הארצי. השאלה היא עם המפכ"ל הבא, בסיום הסאגה הנוכחית באישור מינויו של צ'יקו אדרי, יחליט השאירה כדוברת.
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אחת המביכות בהיסטוריה (ל"ת)
  אריאל 06/12/2018 10:26
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 4.
  דוברת גרועה והוא העיף אותה לאלתר
  נועם 05/12/2018 15:10
  הגב לתגובה זו
  7 1
  היא נכנסה לשיחה אצל כהן שהעיף אותה עוד באותו היום וויתר אפילו על החפיפה. דוברת משטרה מהגרועות שהיו אי פעם
  סגור
 • 3.
  היא מיותרת בכל תפקיד
  אברהם 04/12/2018 15:24
  הגב לתגובה זו
  8 2
  היא ביחד עם המפכל גרמו להרס טוטאלי של המשטרה
  סגור
 • 2.
  שנויה במחלוקת.??
  אבנר 04/12/2018 14:01
  הגב לתגובה זו
  7 1
  נפלתם על הראש? אין מחלוקת- הדוברת הגרועה מעולם, דמות עם שייכות פוליטית בעברה, שהרחיקה את אמון הציבור במשטרה.
  סגור
 • 1.
  בלי אלשייך וחורב אין לה מה לחפש. סניפו של יאיר לפיד במש
  אבי 04/12/2018 13:15
  הגב לתגובה זו
  6 2
  טרע הולך ונעלם תודה לאל
  סגור