קריירה ולימודים

שכירים, זה בשבילכם: באיזה ענף עובדים הכי הרבה בישראל ואיפה הכי מרוויחים?

בחודש אוגוסט השנה נרשמו כמעט 3.5 מיליון משרות שכיר, כאשר הענף המוביל במספר העובדים הוא החינוך. אבל במשכורת הממוצעת הגבוהה ביותר לעובד - ענף החינוך הרחק ברשימה. אז באיזה ענף המשכורות הגבוהות ביותר?
יהודה לוינגר | 
חזרה לעבודה (צילום freepik)
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (רביעי) את נתוני השכר הממוצע למשק, ומספר העובדים והמשכורות בכל ענף וענף בישראל על פי המדדים נכון לאוגוסט 2020. לאחר ירידה קלה, השכר הממוצע למשרת שכיר הינו 11,578 ש"ח לחודש - עלייה של 7.3% מחודש אוגוסט בשנה שעברה.
כמה שכירים יש בישראל? בחודש אוגוסט נרשמו 3.426 מיליון משרות שכיר, ירידה של 1.6% לעומת חודש יולי - אז היה מספר משרות השכיר 3.689.4 מיליון. בהשוואה לשנה שעברה עולה כי בענף שירותי האירוח והאוכל חלה ירידה של 36.1% במספר משרות השכיר. גם בענף האומנות, הבידור והפנאי חלה ירידה בשיעור של 31.2%. בענף המסחר חלה ירידה של 10.1% במספר משרות השכיר.
אז איפה עובדים הכי הרבה בישראלים? תחום החינוך מוביל את הרשימה עם למעלה מחצי מיליון עובדים, כאשר לאחריו ענף המסחר הסיטונאי והקמעוני ותיקון כלי הרכב עם 455 אלף עובדים. הרחק ברשימה: ענף האומנות והפנאי עם 53.1 אלף עובדים, אחריו ענף החקלאות, הייעור והדיג עם 52.9 אלף עובדים, אספקת החשמל המים ושירותי הביוב והפסולת עם 31.7 אלף עובדים, והענף שסוגר את הרשימה - פעילויות בנדל"ן עם 27.4 אלף עובדים בלבד.
אבל בעולם המשכורות המצב שונה לגמרי. אם בחינוך ישנם הכי הרבה עובדים, בנתוני המשכורות הם הרחק ברשימה עם שכר ממוצע של 8,644 ש"ח בלבד. אספקת החשמל והמים ושירותי הביוב והפסולת שהיו הרחק ברשימת מספר העובדים, מככבים במקום השני ברשימת המשכורות עם שכר ממוצע של 19,885 ש"ח. הענף המוביל הוא המידע והתקשורת עם שכר ממוצע של 23,044 ש"ח.

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה