השוק

טדי שגיא מרחיב החזקותיו בחברת KAPE; רכש מהמנהלים אופציות בשווי 60 מיליון שקל

שגיא, שהוא בעל השליטה, רכש את המניות והגדיל את חלקו בחברה. מניית החברה זינקה בארבע השנים האחרונות פי 8, מ- 24 פני לכ-200 פני כיום. מנכ"ל KAPE: ״העסקה הנוכחית היא רק אבן דרך במסע של החברה"
שרון טל | 
טדי שגיא (צילום יונתן בלום)
איש העסקים טדי שגיא, מצייד את המנהלים להמשך צמיחה: מנהלים של חברת KAPE מימשו מחצית מהאופציות למניות שהועמדו לרשותם בתקופת כניסתם לחברה, ומכרו אותן תמורת 13.3 מיליון ליש"ט (כ-60 מיליון ש"ח). בעל השליטה בחברה, איש העסקים טדי שגיא, הוא זה שרכש את המניות בעסקה מחוץ לבורסה והגדיל את החזקתו בחברה. המנהלים הם המנכ"ל עידו ארליכמן, סמנכ"ל הכספים מורן לאופר, סמנכ"ל התפעול דניאל שגיא ומספר מנהלים נוספים אשר אינם חייבים בדיווח.
״העסקה הנוכחית היא רק אבן דרך במסע של החברה. יש לנו עוד תוכניות רבות לקדם בשנים הקרובות, זאת רק תחילת הדרך." מסר על העסקה ​מנכ"ל KAPE, עידו ארליכמן.
מימשו מחצית מהאופציות בשווי של כ-60 מיליון שקל. דניאל שגיא ועידו ארליכמן. צילום: שרון דרעי, שלומי יוסף.
 KAPEנחשבת למומחית בהצפנה של מידע דיגיטלי ופתרונות לגלישה אנונימית. היא נחשבת למובילה בתחום הפרטיות בארה"ב עם למעלה מ 2.5 מיליון לקוחות משלמים בעולם. כמחציתם בצפון אמריקה. החברה פעילה ב-160 מדינות ומעסיקה כ-350 עובדים באנגליה וארצות הברית, בן היתר, תחת המותג Private Internet Access (PIA). החברה מנוהלת ממשרדי החברה בלונדון ונסחרת בבורסה בלונדון.
 
קראו עוד ב-ice 
KAPE הונפקה בסוף 2014 בבורסת לונדון במחיר 103 פני. לאחר משבר עסקי וכשמחיר המניה עמד על 24.5 פני בלבד, באמצע שנת 2016, מינה טדי שגיא הנהלה חדשה, בראשותו של המנכ"ל, עידו ארליכמן, על מנת לבצע שינוי אסטרטגי בפעילות החברה. ארליכמן, יחד עם צוות הניהול ובגיבוי של שגיא כבעל השליטה, ולאור התגברות על סיכונים בפרטיות משתמשי האינטרנט, שינו את מיקוד החברה בפיתוח תוכנה שתאפשר לארגונים וצרכנים ברחבי העולם לשלוט ולהגן על המידע הדיגיטלי שלהם, כל זה במודל הכנסות מתוכנה כשירות (SaaS).

ב-2017 ההנהלה החדשה הובילה מהלך לרכישת CyberGhost, חברת הצפנה דיגיטלית, אשר מאז הרכישה הגדילה את בסיס הלקוחות במעל ל 400%. במחצית שנת 2018 רכשה החברה את Intego, חברת הגנת נקודות קצה אמריקאית, ובסוף 2019 Kape רכשה את חברת LTMI האמריקאית, המחזיקה ב Private Internet Access (PIA), בעסקה בסכום כולל של 127.6 מיליון דולר, והפכה לאחת משלוש השחקניות הגדולות בעולם בתחום הגנת הפרטיות.
 
המהלכים של המנהלים הצעירים הביאו תוצאות חיוביות. תוך ארבע שנים, שווי השוק של החברה זינק ועומד כיום על כ-400 מיליון דולר, לעומת 40 מיליון דולר טרם שינוי האסטרטגיה. מחיר המניה זינק כמעט פי עשרה (מ- 24 פני במחצית 2016 לכ- 200 פני מחיר העסקה היום).
 
במסגרת העסקה בין צוות הניהול לשגיא, רכש שגיא מחצית מהאופציות שאוחזים המנהלים: כ-6.6 מיליון מניות בחברה תמורת 13.3 מיליון ליש"ט והגדיל את החזקתו בחברה ל- 67.7% מהון המניות המונפק כיום של החברה). מבחינתו של המנכ"ל ארליכמן ושאר המנהלים, מדובר במימוש האופציות הראשון מאז נכנסו לתפקידם.
 
בסביבתו של שגיא מסבירים את רכישת המניות משני מניעים. הראשון, הבעת אמון בעתיד החברה, ובפוטנציאל שהיא מגלמת כשחקנית מובילה בתחום הסייבר והפרטיות. בנוסף, שגיא מעוניין שצוות הניהול ימשיך להוביל את החברה בשנים הקרובות ויפעל להמשך קידומה. הצוות יוכל לממש את הערך הרב שהביא למשקיעים ו"ייפגש עם כסף", כך שיוכל להנות מהפירות שיצר עד כה. המנהלים ימשיכו להחזיק כמות דומה של אופציות, כך שהאינטרס שלהם יהיה להמשיך ולפעול למען קידומה של החברה.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה