השוק

בצל פיטורי לפידות: מניית שיכון ובינוי צנחה בכ-19% עם פתיחת המסחר

לאחר שבקבוצת שיכון ובינוי הודיעו על פיטורי המנכ"ל אייל לפידות, נפתח המסחר הבוקר בירידה חדה של כ-19% לשיכון ובינוי. מאז המניה מגיבה בעליות וירידות חדות 

שרון טל | 
אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי (צילום ויקיפדיה ואתר שיכון ובינוי)
המסחר בבורסה נפתח בירידות חדות עבור שיכון ובינוי: מניית הקבוצה צנחה בכ-19% מכ-1,330 דולר ל-1298 דולר. לאחר מכן טיפסה המניה ל-1,365 דולר וצנחה שוב ל-1,350 דולרים, וטיפסה שוב ל-1,368 דולרים. התנודות במניה נמשכות עם עליות וירידות חדות. מתחילת החודש זינקה מניית שיכון ובינוי בכ-20%. 
אתמול (ג') פוטר מנכ"ל שיכון ובינוי אייל לפידות, על רקע אי שביעות רצונו של בעל השליטה נתי סיידוף וחברי הדירקטוריון מהתנהלותו של לפידות במהלכים עסקיים מחוץ לשיכון ובינוי.
 
קראו עוד ב-ice
פיטוריו של לפידות קשורים בין היתר למעורבותו בפרשת כלל ביטוח. על פי הנטען, לפידות, המחזיק בכ-5% ממניות כלל, הפעיל לחצים כדי להביא להדחת המנכ"ל המכהן יורם נווה, דבר שגרם לסערה תקשורתית ושם את לפידות במרכז השיח, דבר שכנראה לא אהבו כלל בשיכון ובינוי.
לפידות זומן לשימוע בפני הדירקטוריון שלל שו"ב בראשות תמיר כהן וקיבל את הבשורה על סיום תפקידו. לפידות מונה לתפקיד לפני כשנה, וזכה לשכר של כ-4 מיליון שקל בשנה לצד אופציות בשווי של 34 מיליון שקל להבשלה ב-5 שנים, שרובן לא הבשילו.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה