משפט

כתב אישום מתוקן בתיקי נתניהו: "היה מעורב ב-150 דרישות לסיקור מוטה עבור משפחתו"

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום מתוקן בתיקי האלפים. על פי כתב האישום, נתניהו קיבל סיקור אוהד מצד אתר וואלה, בתמורה להקלות על הזוג אלוביץ'. בתיקון שהוגש נכתב כי נתניהו ידע אודות הסיקור  האוהד שקיבלה משפחתו
ארנולד נטייב |  3
בנימין נתניהו (צילום פלאש 90/יונתן סינדל)
פרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון), לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום מתוקן בתיקי האלפים, ובו תיקון לאישום הראשון בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי מ-14 בדצמבר.
כמתואר בכתב האישום, בתקופות הרלוונטיות לאישום הראשון התקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לבין הנאשמים שאול אלוביץ' ואיריס אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק ורעייתו, מערכת יחסים שוחדית של "תן וקח". מערכת יחסים זו כללה דרישות והתערבויות בסיקור תקשורתי בדרכים שונות באתר וואלה שבשליטת בזק, היענות חריגה לדרישות אלה ו"צנזורה עצמית" שנעשתה באתר על רקע הדרישות.
בהתאם להחלטת בית המשפט, צורף לכתב האישום המתוקן פירוט של אירועים קונקרטיים (315 במספר) הכוללים דרישות מאתר וואלה להיטיב את הסיקור של נתניהו ובני משפחתו (כ-230 דרישות), מתוכן קיימות אינדיקציות למעורבותו של נתניהו בכ-150 דרישות עבורו ועבור בני משפחתו.

הפניות כוללות דרישות להטיב את הסיקור התקשורתי של נתניהו ובני משפחתו, להגדלת זמן החשיפה של ידיעות חיוביות או מחיקה, דרדור או שינוי כותרות של ידיעות שליליות על נתניהו או בני משפחתו, דרישות לסיקור שלילי של יריבים פוליטיים, דרישה למנוע שידור ראיון שנערך עם נתניהו וכיוצ"ב. הפירוט מופיע בנספח א' של כתב האישום.
הודגש בכתב האישום המתוקן כי רה"מ נתניהו היה מודע לכך שבני משפחתו פונים לבני הזוג אלוביץ' בדרישות לסיקור, בהיקף ניכר ובאופן שיטתי. דרישות אלה, כמו גם אירועי "צנזורה עצמית" שבוצעו על רקע הדרישות האמורות, פורטו גם הן בנספח האמור, בסך הכל 315 דרישות, המהוות את רכיב ה"מתת" במערכת היחסים ה"שוחדית" כמתואר.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לפנות לטובת פרסום מותר אבל לשלם מכספנו אסו
  שמעון 01/2021/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מותר לפנות לטובת פרסום אבל לשלם על כך על חשבון הציבור באופן שהציבור ישלם יותר מיסים או המדינה תפסיד הכנסות זה שוחד חד וברור וזה מה שנתניהו עשה עם ההטבות שאיר בעיסקאות עם המדינה של אלוביץ
  סגור
 • 2.
  התחרפנו לגמרי. פניה לטובת הפרסום, זה מה שעושים כולם. (ל"ת)
  הפרקליטות התחרפנה טו 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  ועל זה נאמר:חחחחחחח,סיקור אוהד לביבי,חחחחחחחחחחחחחחחחחח (ל"ת)
  יש הומור בפרקליטות 01/2021/03
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור